Yalnızlık Sözleri

Yalnızlık Sözleri Çeşitli sosyal medya platformları aracılığı ile sıkça kullanılan yalnızlık sözleri bulunmaktadır. Genel anlamda tek bir duygu üzerinden hareket edilse de farklı gerekçelerin yer aldığı bu sözlerde kişinin maddi ya da ruhi anlamda çektiği yalnızlıklar dile getirilmektedir. İnsanın yaratılışından kaynaklı olan toplumsallığın önündeki en büyük engel olan yalnızlık duygusunun anlatıldığı yalnızlık sözleri, daha çok dost ve sevgili üzerinedir. Sevmek ve sevilmenin değerinin vurgulandığı sözlerde çok sık bir şekilde paylaşılabilmektedir. Bundan dolayı yalnızlık ile aşk birlikte ele alınabilmektedir. Ayrıca aile kavramı da yalnızlık üzerinde etkilidir. Mecazi anlatımlarla çok daha kaliteli bir yapı haline gelen yalnızlık sözleri içinde birçok edebi sanatın bulunması da kaçınılmaz olmaktadır. Aşağıda birbirinden farklı konu bütünlüklerine sahip özgün yalnızlık sözleri mevcuttur.

Nasıl fotoğrafa için en iyi pozları ben veriyorsam hayatta da durum değişmez. Çünkü yalnız olmak bunu gerektirir.

Zor zamanlarda dahi yalnız kalmayı bilmen gerekir. Sevmek ya da sevilmek çok güzel olsa da mutlaka yine yalnız kalan sen olacaksın.

En uzaktaki yıldızlara kadar uzandım, göğe doğru tırmandım. Ancak sen benimle olmadığın için ben yine yalnız kaldım sevgilim.

Karanlık geceler, seni düşündüğüm gibi uzayıp gitmedi. Bundan dolayı güneşin kavurucu sıcaklığını içimde hissedemedim.

Seninle birlikte olmak için yanan yüreğimi kül ettin. Şimdi, burada olmadığın içinde külleri rüzgarlar savurdu.

Gözlerimde akmaya çalışan bir yaş olsaydın eğer, asla ağlamazdım. Seni kaybetmemek için o damlayı düşürmezdim yere.

Hayatıma renk katmandan değil, seni sevmemden dolayı vazgeçilmezim oldun. Kalbini de gözlerini de ölene kadar sevmek için var oldum. Seninle olmak için değil, seninle olmayı ümit etmek içinde var olacağım.

Seni sevmekten asla korkmuyorum. Özlemekten de asla pişman olmayacağım. Bir daha bırakıp gidersin diye bakmıyorum gözlerine.

İçimde senin için yanan yalnızlık ateşini söndüren olmadı. Dalgalı saçlarınla yaktığın ateş ile kül oldum ve bittim sevgilim.

Sabah veya akşam fark etmez. Her gökyüzüne baktığın anda beni göreceksin, emin ol. Gözlerimdeki yalnızlık ateşi ile yıldızları hareket ettiriyorum.

Seninle birlikte olmak için çıktım ben bu yola. Kalbini kazanmak için düştüm şimdi yalnızlık çukuruna. Gelmeyeceğini biliyorum ama yine de bir umut, bekliyorum sevgilim.

Bir damlacık umudum kaldı içimde. Gecelerde beklediğim tatlı günler geride kaldı. Yalnız kalmayı da yalnız bırakarak sen öğrettin bana.

Gökyüzünün altında yıldızlarla aydınlanıyor gecem. Ancak senin kadar ışık vermediler yalnızlığımda gecem.

Her gece senin ismini sayıklayarak uyuyorum yatağımda. Gözlerinin içine bakıyorum yalnız kalmış ruhumda. Seninle olmak içinde dalıyorum kalbinin derinliğinde.

Sen olmadığın için ölecekmişim gibi oluyorum yatağımda her gece. Sabah kalkamamaktan korkuyorum. Ya bir gün gelirsen de beni bulamazsın diye ürperiyorum sevgilim.

Bir gün senin de beni benden çok sevmen dileği ile bekliyorum. Yalnız günlerin acısını çıkarmak için sabrediyorum.

Sensizliği öğrettin için teşekkürler sevgilim. Ne aile sofrası kaldı hayatımda ne de sevgili busesi.

Zormuş sensiz yaşamak bu diyarlarda. Sen de gidince yalnızlık komşum oldum bu diyarlarda.

Senin gibi bir tek çiçeği koklayabilmek için vazgeçtim her şeyden. Şimdi sen de gidersen yanı başımdan yalnızlık dert ortağım olacak.

Seninle birlikte ıslandığımız yağmurlu gecelerde tek başıma yürüyorum artık. Yalnız gecelerde yalnız başıma ve yalnızlığın doruk noktasındayım.

Mavinin koyu derinliklerinde gördüğüm bir düş gibiydin. Bir anda kaybolup yalnız gecelerde saklandın.

Herkesten kaçarak girdiğim yalnızlık dünyasında çok mutluyum. Artık hiçbir kişiyle hiçbir yalnızlığı paylaşmak istemiyorum.

Sessiz bir çığlık attığımı hissediyorum sensiz geçen günlerde. Sensizliğin hiçbir zaman bitmeyeceğini düşünerek geçiyor ömrümden günler ve saatler.

About The Author

Reply