Veda Sözleri

Veda Sözleri Her veda zordur. Giden için zordur. Kalan için zordur. Hemen hemen her birimiz birilerine veda etmişizdir. Bazımız isteyerek yapmıştır bunu bazımız ise şartlar gereği istemeden yapmıştır. Ama yapmıştır. İşte bu nedenlerle veda sözlerine düşmüştür yolumuz. Veda sözlerinin pek ümit vermesi beklenmediğinden bir çoğu hüzün kokacaktır. Veda Sözleri için söylenecek o kadar çok şey vardır ki aslında veda ederken üzülürüz ama kendimizi o son sözü söylemekten alıkoyamayız. O son söz o veda sözü illa söylenecektir. Sadece aşığa, sevgiliye, eşe veda edilmez. Yakın bir arkadaşa, bir dosta yeri gelince bir akrabaya dahi veda edilebilir. Sitemizde en yeni veda sözlerini okuyabilir ve sosyal medyada (facebook Veda Sözleri , instagram veda sözleri, twitter veda sözleri, whatsapp veda sözleri vb.) paylaşabilirsiniz.

Veda Sözleri

Veda Sözleri

Veda Sözleri Gitmek mi zor ? Kalmak mı zor ? İnan bilmiyorum ama gitmeyi seçiyorum bu meçhul yolda.

Bazen istesen bile kalamazsın. Deli gibi sevsen bile kalamazsın. Yollar vardır arada, insanlar vardır arada … Dudaklardan dökülecek iki hece tek elveda.

Bu bir terkediş değil bu bir haykırış. Silkelen de kendine gel ” Aşk ” değildir bir yarış.

Dosta Veda sözleri söylemek istemezdim sevgili. Ben seni değil bizi kaybediyorum aslında. Bazı mecburiyetler vardır. Göze alamadığın olaylar vardır. Bu da onlardan biri n’olursun beni anla.

Vakit gitme vaktidir. Bu gemi kalkar buradan. Ama bilmeni isterim sensin uğradığı en son liman.

Seni o kadar geç buldum ki kaybedemem diyordun hani … Süslü yalanlarla kandırırken kalbimi. Bu saatten sonra yalanlara yer yok gerçekler çok acıtsa dahi yüreğimi.

Bornova neler anlatıyor sana. Neler fısıldıyor rüzgarla çam ağaçlarının dansı. İlla yan yana olmak gerekmiyor yana yana sevmek için diyor belki … Sahi öyle mi? Farkında mısın ne çok sevildiğinin şimdi. Haydi söyle bana Elveda demene değdi mi ?

Sen benim saklı sevdam. Sen benim üzerine titrediğim kadınım. Sen benim cennete açılan pencerem. Vedalaşalı yalnızca iki yıl oldu ama hala aklımdasın desem ?

Radyoda o puslu şarkı yine… Alışmak çok zor sensizliğe imkansız. Her yerinde sen varsın bu evin. Duyuyorum pişmanım diyor sesin … Acılar benim artık acılar. Görecekmiş gibi seni gözlerim. Tutacakmış gibi seni ellerim. Ama yoksun sen ! Elveda diyen sensin pişman olan yine benim sevgilim…

Gerçekten sevdiğini çok sonra anlayabilir insan. Ağır gelir hayat. Yapılan hatalar ağır gelir. Taşıyamaz olursun. Umarım bu vedayı başkasından bulursun.

Seni son bir defa daha görmek istiyorum sevgilim. Ama bu imkansız. Elinde başka birinin eli var artık. Görsem bana yazık. Görmesem gönül razı değil. Elvedana alıştım da gül yüzünü görememeye hala alışamadım ne yazık.

Başka başka şehirlerdeyiz şimdi. Birlikte görebileceğimiz tek şey gökyüzü. Güneş, bulutlar, yıldızlar,ay ve martılar. Terketmiş bile olsan beni. Bak alamadın seninle paylaşabildiğim yegane şeyi.

Gidiyorum askere anne. Ölmek var dönmek yok diyorlar. Vatan borcu bu ödenmeli anne. Biz ödemezsek yarına kim çıkar ?

Günleri, ayları, yılları sayarak geçmez bu ömür. Terkedildiğini anlamalı kabul etmelisin be dostum. Elbet bahar gelecek. Elbet yeniden aşk çiçekleri açacak ömrün.

Elveda denmeyecek zamanlar vardır. Mesela sevgililer günü, mesela doğum günüm, mesela yeni yıla göz kırparken hayat… Terkedişin bile bir adabı var. Bilmeyen ne anlar ?

Yeni güne uyandığımız her sabah yeşille mavinin dansı olurdu. Ben ormanlarında nefes alır sen denizlerimde yüzerdin. Neden veda ettin dansların sultanına ?

Elveda dedin bunu nasıl söyledin? Geri dönüşü olmaz bilmeliydin.

Veda ektin ömrüme. Ne yeşerebiliyorum şimdi ne de yaşayabiliyorum.

Keşke anlaşabilseydik seninle. El ele geçebilseydik tüm yangınlardan… Keşkelerimin dili olsa da anlatsa sana pişmanlıklarımı. Gönül el vermiyor ama dil elveda diyor.

Kaç defa terkettin beni saymamış olamazsın. Bu sevda bizi harap etti görmemiş olamazsın. Net bir cevap bekliyorum gelecek yıllar üstüne. Ya benimle son nefese ya benimle el’liğe.

Senden ne kadar uzaklaşsam yine sana varıyorum. Sevdamızı tavaf ediyor kalbim günde bilmem kaç milyon kere. Ama dön dedikçe ben dudaklarından elvedalar yağıyor. Ne yapsam ne söylesem bana evet dersin bak artık saçıma aklar doluyor.

Sen beni terketmekten bıkmadın. Ben de terkedilmekten usanmadım. Bu nasıl bir döngü böyle ben anlamadım. Bir yerde ya sen ya da ben pes edeceğiz ama peki ne zaman aşkım ?

Dosta Veda Sözleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.