Uzun Anlamlı Sözler

Uzun Anlamlı Sözler kullanılarak, birçok insanın gönlü fethedilir. Bazen birilerinin canının yanmasını veya kişiye duyulan sevginin daha güzel ifade edilmesini sağlayan Uzun Anlamlı Sözler kullanmak rahatlatıcı ve güzel olabilir. Kimi zaman çok sinirlenen bir insan Uzun Anlamlı Sözler sarf edemeyebilir. Bu durumda en çok aranan şey, önceden hazırlanmış ve duygulara tercüman olan sözlerdir. Sonuçta yaşanılan hiç bir kötü veya iyi durum tek seferlik değildir. Ve hissedilen duygular sadece bir kişiye özel de değildir. Mutlaka onları daha önce hisseden ve duygularını sözlerle ifade edenler bulunmuştur. Onlardan yardım alarak bu sözleri kullanmak zor zamanlar da bazen ihtiyaç haline gelir.

Uzun Anlamlı Sözler

Uzun Anlamlı Sözler

Her acının bitimi olduğu gibi, her hatanın da mutlaka telafisi vardır. Aslında kıran şey hareketler değil biliyorum, kalpteki hissedilen duygunlardır. Bu yüzden duygularımı kontrol ederek düzeltme ve hatalarımı telafi etme şansı istiyorum. Vazgeçmeyeceğim! Mutlaka senin de kalbine giden bir yol vardır.

İnsanın yalnızlığı, etrafında kimsenin olmayışından değil de, bilâkis çok fazla insanla muhatap olduğu ve ilişkisi olduğu halde içlerinde kendisi anlayacak birisinin olmayışındandır.

Duygular ve hissedilenler, kalbin amelidir. Her amel kişinin karakterinden gelir. Fakat şu bilinmelidir ki, kalbin ameli bir gün kendini ele verir.

İnsan tekrar tekrar hayata gelmeyeceğini bildiği halde, neden kırmaya ve kötülüğe devam eder ki? Peki, insan, yaptığı en büyük kötülüğün kendisine olduğunu hiç mi fark etmez ki?

Korkma! Sevdiklerinin bir gün  seni terk etmesinden ve kırmasından asla korkma! Ve bil! Bir gün terk edenler aslında seninle hiç bir zaman beraberliği istememişler..

Hiç bir söz hüznünü telafi edip teselli edemez biliyorum. Sadece kalbimin en az senin kalbin kadar acıdığını bilmeni istiyorum.

Güzel sözler çok özeldir her zaman ancak Anlamlı Sözler bir başkadır örnek sözler olduğu için.

Eşler,  bir kere evlenir fakat bir ömür için değil, iki ömür için birleşirmiş. İki cihanda da beraber yaşayacak kadar sevginin baki kalması aslında bir sanat imiş.

Gün olur her şey unutulur ama hissedilen duygular daima yerinde sabit kalır. Bu yüzden nasıl hissettiği kadar nasıl hissettirdiğine de önem vermesi kişinin kalbinin güzelliğindendir.

Seven kişi önemser, sadece sevdiğinin hareketlerini değil, kendi davranışlarını  da önemser. Ve seven kişi hisseder! Sevdiğinin kalbindekileri kendi kalbinde yaşanmış gibi aynıyla hisseder.

Okumalı insan, kendisini iyi hisseden kitapları başucunda bulundurmalı. Bir de çevresindeki insanları okumalı ve kendisine iyi gelenleri ne pahasına olursa olsun bırakmamalı.

Bir gün bitecek olan ömür için, seninle değil yollarımızı ayırmak, kalplerimizin ayrı duygular da atmasını dahi kaldıramam. Ve sana olan sevgim bu fani dünyada değil, baki olan ukba da dahi silinmeyecek kadar büyük davam.

Nezaket bir erdem değil, insanlığın olmazsa olmaz bir kuralıdır. Kişinin hamurundan kaynaklanan bir katılık varsa bu sadece onun su katarak yumuşatacağı bir olgudur.

En güzel aşk, içinden şehvet ve nefis barındırmayan Yakup la Yusuf’un aşkıdır. Aşkına şehvetini alet eden sadece yalancıdır.

Sanma ki sıkıntılar ve elemler sevilmediğin için başına geliyor. Her izdırabın da bil ki sana merhamet ediliyor ve ecir veriliyor. Şöyle düşün! Anneler bile en çok nazı geçene kızıyor ve yük veriyor.

Çocuk yetiştiren de sen değilsin, terbiye eden de.. Sen onu olduğu gibi kabul et ve kendin ol. O zaten gün geçtikçe şekil alacaktır.

Kendini asla bir şey için zorlama. Daima içinden geldiği gibi yaşa. Tabi bu arada kâinatın kuralları ve düzeni olduğunu da unutma! İnsan özgürdür, haddi aşmadıkça!

Kısa Manalı Sözler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.