Çok özel aşk sözleri engüzel sözler ve mesajlar.

Umut Sözleri

0

Umut sözleri; insanın bir olaydan ya da bir kişiden beklenti içinde olmasıdır. Umut, geleceğe dair iyi şeyler olacağına dair olan inançtır. Türk Dil Kurumu’na göre beklemek, ummak anlamındadır. Umut eden kişi kendi ya da toplumu adına olumlu gelişmelerin olacağını düşünür. Kötü gidişatın elbet bir gün sona ereceğini, ters giden her şeyin düzeleceğini ve hayatın daha güzel süreceğini düşünür. Umut ekonomiyle, aşkla, sağlıkla, eğitimle ya da sporla ilgili olabilir. Umut sözleri insanın varoluş sebebidir. Umut beslemeyen insanlar depresyona girmeye meyillidir. Hayatımızda büyük yenilikler getiren tüm gelişmeler umut etmekle olmuştur. Umut etmeyen insan, hayattaki en büyük dayanağını kaybetmiştir. O nedenle umudu kesmemek gerekir.

Umut etmeyen insan ile yemek yemeyen insan aynıdır. Biri fiziki olarak, diğeri manevi olarak eksik kalır. Her ikisi de elbet bir gün eksik kalır.

Büyük başarılar ancak umut ve hayal ile elde edilir. Önce hayal edeceksin ve sonra umut besleyeceksin. Sonra da çalışmaya başlayacaksın. İşte her şey o zaman güzel olacak.

Umudunu kesen toplumlar yok olmaya mahkumdur. Türkler umudunu kesseydi Selçuklulardan sonra Osmanlı, Osmanlı’dan sonra Türkiye kurulmazdı.

Umudu olmayan kişi varlığını sürdüremez. Nasıl kanadı kırık kuş uçamaz ise, umudu kırık insan da nefes alamaz.

Bir evde baca tütüyorsa, bir iş yerinde makineler çalışıyorsa, bir takım idman yapıyorsa, bir öğrenci ders çalışıyorsa, bilin ki orada umut vardır.

İnsanı sabah kaldıran da, akşam güzel günlerin hayali ile uyutan da umuttur.

Umut edemeyen insan geleceğinden korkar ve cesaretini kaybeder.

Her umut eden başaramayabilir. Ama bir gerçek var ki, başarıya ulaşanların tamamı işe umut ederek başlayanlardır.

Umut melekler kadar temizken, umutsuzluk şeytan kadar kirlidir. Çünkü insanın içine umudu veren Allah’tır.

Hedefe varma yolunda en büyük azıklardan birisi umut etmektedir. Umut etmeyi bilmeyen insan yolda kalır.

Umutlarımız kırdılar bizim. Darağacındaki adama çok yaşa demek ne kadar anlamsız ise, bize umudunu kesme demek de o derece manasızdır.

Sen benim tek umudumsun, Tünelin sonundaki ışığım, soframdaki katığım, kuraktaki su damlamsın. Beni sensiz, beni umutsuz, beni nefessiz bırakma.

Beyler cenaze namazıma beklerim, umudum sabaha karşı hayatını kaybetti.

Umutları kelebeklere benzetiyorlar. Umutlar onlar kadar kısa diyorlar. Yalan söylüyorlar. Umutlar ebedidir. Umutlar çeşitlidir. Umudun biri gider, diğeri gelir. Umut etmekten, umudunu yenilemekten vazgeçme.

Öğrencilerin umudunu kesmemesi için birçok örnek vardır. Okulda herkesin dalga konusu yaptığı Armstrong umudunu kesmedi ve insanoğlundan aya ilk adım atan kişi olmayı başardı. Beethoven’a müzikle alakası yok denildiğinde o umudunu kesseydi, bugün dünyanın en önemli müzisyenleri arasında yer almazdı.

Derslerinde başarılı olamayan öğrencileri umudunu kesmesin. Picasso okumayı ancak 11 yaşında öğrenebilmişti.

Dünyanın en iyi futbolcusu Messi, küçüklüğündeki hastalıklar sebebiyle hayattan umudunu kesseydi, bugün dünya gündemine oturamazdı. Umudu kesmek bileğini kesmekle eşdeğerdir.

Umudu olmayan insanın kalbi atmıyordur, gözü görmüyordur, kulağı duymuyordur. Umudu olmayan bırak koşmayı yürüyemiyordur. Umudu olmayan insan, nefes alsa bile yaşamıyordur. Hayata bağlanmak için umut edin.

Her kışın baharı var diyorsak, azıcık daha dişimizi sıkmaktan bahsediyorsak umut ettiğimizdendir.

Bir insan hayatta birçok değerli şeyini kaybedebilir. Eşini kaybedersin yaşarsın, aklını kaybedersin yaşarsın, paran kaybedersin yaşarsın. Ama umudunu kaybedersen asla ama asla yaşayamazsın.

Umut ve hayal ikiz kardeştir. İkisi varsa mükemmelsin. İkisi birden yoksa kusura bakma ama hiçbir şeysin.

Umudun bir çiçeği olsa adı kardelen olurdu. Çünkü umut soğuk, sıcak, zor, yokuş, uzun demeden mücadele etmektir.

Hayatta her şeyin bittiğini düşündüğünüzde aklınıza tırtılı getirin. Tırtılın ölüm vakti geldiğinde dünyanın en güzel kelebeğine dönüşür.

Umut insanı güzelleştirir. Çünkü karamsar olan insanın içinin karanlığı yüzüne vurur.

Umut insanın kendisine attığı kazık değildir. Umut insanına gelecek binasına koyduğu bir tuğla, bir harç, bir topraktır.

Umut; güneşin doğusuna benzer. Güneş, dünyadaki tüm karanlıkları aydınlığa çevirir. Soğukları sıcak eder. Umut da insanın içindeki karanlıkları yok eder. İnsanın içini ısıtır, yüzünü güldürür. Umut yaşatırken, umutsuzluk öldürür.

Nerede yüzü gülen ve mutlu olsan bir insan varsa, orada umut vardır, hayal vardır, inanç vardır.

Umut gözle görülmez, sayılmaz, anlatılmaz. Umut rakamların ifade edemeyeceği, kelimelerin yetemeyeceği kadar geniş bir duygudur. Umutlu olmak bir gururdur.

Hayat zorsa, umut etmek kolaydır.

Hayat soğuksa umut sıcaktır. Hayat kısa ise umut uzundur. Hayat pahalı ise umut ucuzdur. O nedenle sakın umutsuzluğa kapılma, umut ve odaklan.

Umut insanın gördüğü en güzel rüyadır.

Umut, hastalıklarla boğuşan insanın serumudur.

Umudunu kaybeden kişilerin neyi var diye düşünmene gerek yok. Umudunu kaybeden kişinin kaybedeceği başka bir kalmamıştır çünkü.

Umut beklemek, umut sabretmek, umut direnmektir. Umut, sevmek, sevilmektir. Umut doymak, doyurmaktır.

Hayatın zorluklarını büyütmeyin. Atatürk umuduyla yaşayın. He şey bitti dendiğinde Cumhuriyet’i kuran umuttur, bunu unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.