Çok özel aşk sözleri engüzel sözler ve mesajlar.

Umursamaz Sözler

0

Umursamaz Sözler Umursamaz kimse sözlük anlamı ile dünyada olup biteni takmamak, rahat takılmak, nesnelere ve kişilere gereken önemi göstermemek anlamında kullanılmaktadır. Olaylara mesafeli yaklaşmak, önemsememek, gereken reaksiyonu göstermemek gibi anlamları içerir. Bazı kişiler gerçekten de yer yarılsa onları ilgilendirmiyormuş gibi davranırlar. Onlara hatırlatıldığında ise umursamaz sözler ile cevap verirler. Bu durum çoğu zaman hayretle karşılanır. Bazen de kızgınlık uyandırır. Genelde umursamadığını belli etmek isteyen kişiler bunu farklı söz grupları ile ifade ederler. Sıradan sözlerden ya da tamlamalardan yararlanarak kendilerini ifade etme isteği duyarlar. Umursamayan kişiler bazı stresli kişiler tarafından taksir edilirler. Çünkü küçük şeyi büyütenlere nazaran daha mutlu ve başarılı olabilirler. Umursamayan kişilere özel olan umursamaz sözler ile ilişkilerinizi renklendirin.

İnsanın kendisi ile ilgili kötü düşünceler benimseyen kişilere karşı verebileceği en acımasız cevapların başında umursamamak gelmektedir. Çünkü kötüler hiçbir zaman dikkate alınmaya değmeyecektir.

Dünyanın en güzel kızının kahkahası deseler, umrumda olmaz. Ben senin tebessümünle sarhoş olmuşum.

Seni görmezden gelenler varsa, onları umursamayın. Varlığınızdan rahatsız olan insanlara en iyi cevap onları unutmak ve yok saymaktır.

Hayat öyle acımasız şeyler ile karşılaştırdı ki beni, şimdi hiçbir şeye değer veremiyorum. Öyle izler kaldı ki yüreğimde, yenilerini hiç ama hiç umursamıyorum.

Umursamak insanın gözünün ayarlarını bozar. Kötüyü iyi, küçüğü büyük görürsün. Adam olmayan adam der, selam verilmeyecek olana gönül verirsin.

Benim hayat dolu günlerimde canımı acıtıp umursamaz davrananlara sesleniyorum, gün gelecek ne yaptım ben diye pişman olacaksınız, biliyorum.

Yalnızlığı umursamıyorum ben. Çünkü yalnız olursan kırılmazsın, ihanete uğramazsın, vefasızlık yaşamazsın, sırtından vurulmazsın, sevgiye aç dostluğa muhtaç kalmazsın.

Diyorlar ki kıyamet kopuyormuş. Onu umursamıyorum da, bir kez sarılamadım sana, bir tek buna yanıyorum.

Bulut olsam gökyüzünde seni umursarım sadece. En güzel yağmurları sana bırakır, diğer insanları kuraklığa mahkûm ederim. Ben sen böyle sevdim, söyle severim.

Hemen gözümün önündekini görmüyorum diye kör olduğumu düşündün. Yanılıyorsun güzelim, kör değilim, sadece seni umursamıyorum.

Benim tırnaklarım ile kazıyarak geldiğim bu mevkide sefa sürmek hakkımdır. Beni eleştirenlere yapacağım tek şey, onları ciddiye almamaktır.

Psikolog olsam tüm hastalarıma aynı tedaviyi uygularım: Umursama, umursama, umursama.

Ben canımın istediğini yer, kendim belirlediğim rotada yürürüm. Kimseyi duymam, kimseyi umursamam. Ben herkesi ciddiye alırsam, işte o zaman ölürüm.

Umursamak kanser gibidir, bir kere bulaştı mı tüm vücudu sarar.

Ne içtiniz de, sizi umursayacağımı düşündünüz ki, komiksiniz gerçekten.

Sizi umursamadığım zaman çıldırdığınızı görüyorum ve çok zevk alıyorum.

Hayatta değişmeyen kimse yoktur. En yakın arkadaşların da değişir, yeri gelir tanıyamazsın. Yakınken uzak, uzakken yakın olurlar. En ihtiyacın olduğunda, bir anda yok olurlar. O yüzden umursamayacaksın ve asıl mutluluğun tadına varacaksın.

Bir kişiyi umursama hakkım vardı, sende kaldım. Bakıyorum, o da çok ucuza gitmiş.

Umursamaz zamanlarıma gelmediğiniz sürece çok iyi adamımdır.

Ağlayacağımı falan mı sandın. Had güzelim, kapı ilerde solda, giderken kapatırsan sevinirim diyeceğim ama kapatmasan da olur.

Benden nefret ediyormuş, ay çok üzüldüm.

Kesinlikle umursamaz değilim, sadece takmıyorum.

Vaktini en iyi kullanan kişi, başkalarının davranışları yerine kendisinin ne yapabileceğine odaklanır. Çünkü her şeye alınan, üzülen, önemseyen kişiler kendilerine vakit ayıramazlar ve hep geride kalırlar.

Senin hayatındaki herkesin değeri, senin umursadığın kadardır. İstedikleri kadar konuşsunlar, istedikleri kadar saçmalasınlar. Sen onların dedikleriyle ve yaptıklarıyla ilgilenmedikçe anlamsız kişilikler olarak kalacaklar.

Her gidenin arkasından ağıt yakacak olsaydık, sana odunumuz kalmazdı be gülüm.

Ne yaparsan bende karşılığını bulursun, umursamazsan dikkate alınmaz, unutursan unutulursun.

Umursayan insan yaşlanmaya mahkûmdur. Çünkü insanlar, karşısındakileri yaşlandıracak her türlü kötülükle doludur.

Umursamak ile unutmak çoğu zaman aynı zannedilir. Oysa unutmak duygusal, umursamak mantıksaldır. Duygularına hakim olamayabilirsin ama mantığını işletebilirsin. O yüzden gideni unutamazsın belki ama umursamazsın. Böylece mutluluğu tam yerinde yakalarsın.

Sevdim seni diyorsun, sevgini öldürüyorlar. Gül bahçem diyorsun, güllerini kökünden söküyorlar. Dostum diye sesleniyorsun, bin pişman ediyorlar. Ben de umursamıyorum. Bu sefer de çileden çıkıyorlar.

Benim lakabım teflon tavadır. İftira atarsınız tutmaz, kirletmeye çalışırsınız yapışmaz. Öyle bir adamım işte ben; takmaz, umursamaz, vurdumduymaz.

Umursamak deliliktir. Çünkü umursama eğilimindeki bir insan elbet bir gün delirecektir. İnsanların anlamsız davranışları deli etmeye yetecektir.

Düşünüyorum da, bu şerefsiz ruhlu insanları tanıyıp hayatımıza katmanın ne anlamı vardı.

İnsanların sana karşı yaptığı bütün kötülüklerin tek bir sebebi vardır. O da senin onları dikkate alman, önemsemen, umursaman ve üzülmen. Umursama ve yoluna devam, onlara vereceğin en iyi karşılık budur.

Umursanmazlar listesini güncelledim. Yeni gelen zamlarla beraber listeye sen de eklendin.

Sanal bebeğim vardı benim. Her gün besler, uyutur, yaşatırdım. Çünkü ben ona değer verir onu umursardım. Sen bana olmayan bir bebek kadar bile değer vermedin. Söylesene be, gerçekten umursanacak biri değil miyim?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.