Ülkücü Sözleri

Ülkücü Sözleri Tarihin her döneminde Türkçülük sevdası ile yola çıkan ve hayatını buna göre devam ettiren yiğitler bulunur. Metehan’dan, Alpaslan’dan başlayan vatana sevdalı olma ülkücülerin en önemli özelliğidir. Osmanlı Döneminde Ziya Gökalp’ın temellerini attığı Ülkücü Sözleri Türkçülük akımı ile beraber farklı bir boyut kazanmıştır. Anadolu’nun Türk vatanı olduğu ve tüm Türklerin tek bir vatan altında birleşeceği inancı bulunur. Turan anlayışının hâkim olduğu ülkücülerin son büyük lideri Alpaslan Türkeş ve Muhsin Yazıcıoğlu’dur. Ülkücüler zaman zaman ülkülerini anlatan sözler paylaşırlar. Türkçülük ve vatan temalı Ülkücü Sözleri ideolojileri yansıtır. Ülkücüler kendilerine has sözlerle ilkelerini ve sevdalarını anlatırlar. En iyi Ülkücü Sözleri ile vatana göz dikenlere mesaj verirler.

Ülkücü Sözleri

Ülkücü Sözleri

Bozkurtları bozkurt olmayanlar anlayamaz. Bozkurtluk, Türk milletini dünyanın en yüksek mertebesine getirme, her bir Türk ferdini özgür kılma ve dünyanın sözü geçen tek milleti yapma sevdasıdır.

Her kim ki Türkün üstüne oyunlar oynar, onun ülkesi balına yıkılacak. Türk’e kast edenin canın yanarken, Türkler Turanın sefasını yaşayacak.

Bir davaya gönül koymak ve onun uğruna hayattan kopmak için hem adam olmak hem de cesaretle ilerlemek zorundasın. Cesaretin yoksa hiç dava adamlığına soyunmayasın.

Ülkücülük sadece bir düşünce değildir. Ülkücülük bir yaşam tarzı, ahlaki kural ve iman dolu bir gönüldür. Ülkücü; ne kendisinin küçük düşürülmesine izin verir, ne başkasını küçük düşüren bir söze izin verir. Ülkücü ne kullanır ne de kullandırtır.

Haklı bir davada eziyet de çeksen, canın yanmaz.

Demirden korkan trene binmez. Vatanı için kavga etmekten çekinen ülkücüyüm diye gezmez. Ülkücüler vatanları için canlarını feda etmekten çekinmez.

Ülkücü sırtından vurulsa da, dağları aşar, kışları geçirir, açlığa direnir. Ülkücü her türlü sorunu aşar da, yediği kazığı unutmaz, unutamaz.

Şerefli bir davada olmak istiyorsan, ülkücülere bak yeter.

Dünyada sahtesi yapılamayan tek şey cesarettir. Cesaret ise ülkücülerin en büyük marifetidir. Ülkücüler bu ülkenin hem kollayıcısı hem de geleceğidir.

Hainler tarafından kuşatılmışken benim güzel vatanım, istikbali için feda olsun gerekirse canım.

Bir silah ve bir de at. Vatan söz konusu olduğunda dinlemeyiz sırat. Bizim adımız bazen Kürşat bazen de Fırat.

Ben Türk doğdum, Türk yaşadım, Türk öleceğim. Ben bu vatan için gençliğimden geçtim, geleceğimden de geçerim.  Ben her daim gururla Ne Mutlu Türküm Diyene diyeceğim.

Uygur’daki Türklere selam olsun. Delireceğiz elbet bir gün, o gün bize de size de olsun düğün. Çin Seddi’ni yeniden inşa ettirmezsek olmasın bir öğün.

Türk doğmak önemlidir. Ama Türk gibi yaşamak, Türk gibi ölmek daha önemlidir.

Türkçe’mi bilmedikten sonra, gâvurun diline merak ettikten sonra, neyleyim ben senin Türklüğünü.

Ne dedikodu masasında, ne saatlerce kozmetik sırasında. Ne zevk yarışında, ne de oyun merakında. Asenalar sadece ama sadece vatan aşkında.

Bozkurt olmak, ülkücü gibi yaşamak, Asena gibi dosdoğru olmak, haksızlıklar karşısında susmamayı öğütler.

Bir olmalıyız. Doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi. Turan ülküsünde hissemize düşen tuğlayı taşımalı ve ülkemizi hainlerden kurtarmalıyız.

Her Kemalist ülkücü değildir. Ama her ülkücü Kemalist’tir.

Bozkurtlar ile diğerleri arasında önemi bir fark bulunuyor. Bozkurtlar vatanlar uğruna sadece inandıkları şeyleri yapıyor. Diğerleri ise sadece ceplerini düşünerek birilerine yalakalık yapıyor.

Ey gidi vatan düşmanları. Biliniz ki, bozkurtlar peşinizdedir.

Doğuda Kürtçe konuşmak istiyorum, dilini tanımıyorum diyor. Hep bir ağızdan özgürlük, özgürlük diye bağırıyorlar. Biri Hepimiz Ermeniyiz diyor, koro halinde destek verip alkışlıyorlar. Biri İslam dinini aşağılıyor, şaklabanlar tarafından kabul görüyor. Peki bizim özü bir, sözü bir, yürekli dostlarımıza ne oluyor? Ne yaparsanız yapın, Türklü bu vatanın her karışında geziyor. Türklük yüreklerde yaşıyor. İşte o yüzden Ne Mutlu Türküm diyene.

Bozkurt olmak istiyorum dedi genç çocuk. Öyleyse yanındaki suyu, pusu kuranın korkusu olacaksın. Ağlayan gördün mü yardıma koşacaksın. Ağlatanı buldun mu canına okuyacaksın. Törelere sadık kalacak, Allah’tan başka hiç kimsenin lafına da bakmayacaksın.

Atatürk gibi ol çocuk, gözün Çanakkale’de, kulağın İzmir’de olsun. Trablusgarp’taki feryadın İstanbul’dan duyulsun. Atatürk gibi ol çocuk, sinen bir toplum sayende umutla dolsun.

Ah İzmir. Kürşat’ımı aldın da, Fırat’ımdan ne istedin. Ah be ölüm, keşke biraz geç geleydin.

Fırat’ım hakkını helal et bize. Rahat uyu, üniversite emanetindir.

Muhsin karlar altında kaldı gelen olmadı. Fırat bıçaklandı Ambulanslar yollanmadı. Kürşat vuruldu kimse oralı olmadı. Önkuzu atıldı, kimsenin sesi çıkmadı. Böyle garip bir yalnızlıktır ülkücü olmak. Vatanını seveni, neden sevsinler ki…

Hilalle haçın savaşında, hilali korumak ve

yaşatmak için canımızı veririz de, hilalimizi vermeyiz.

Üç hilal: Dünyada bundan daha güzel bir sembol var mı acaba.

Ah Kürşat, ah Fırat, h Önkuzu: Söylesenize ödenir bunca şehidin hakkı hukuku.

Bir elimizde İslam, bir elimizde Türklük. Biz bu uğurda dirilip dirilip yeniden öldük.

Ülkücüye laf atanlara bakıyorum da, yüzlerine kirden bakılmıyor.

Nevruz İle İlgili Sözler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.