Türkü Sözleri

Türkü Sözleri Hayatımızın en güzel parçasıdır türküler. İnsan dinleyince içi, ruhu, bedeni rahatlar. Türkü insanın has müziğidir. Türkü sözleri söyleriz buram buram. Diziler de, reklamlarda, müzikler de, radyo da her zaman karşımıza çıkar türküler ve Türkü sözleri. Ruhun gıdasıdır müzikler, ruhu dinlendirir türküler. Eskilerimiz her zaman türkü dinlemiştir. Yeni nesil türkü dinlemez ama türkü dinleyen insanlar ozanlarımızdır. Türkülerle büyüdük aslında biz, eski topraklarımız bilirler. Hâlâ dinlerler. Türkü, dinleyen insanla oturun konuşun onu dinleyin. Size türkülerimizle ilgili, Türkü sözleri söyleyecektir ve bu has özel ve değerli sözleri hayatınız boyunca unutmayın. Türküler gerçek hayattan alınan her sözlere şahitlik ederler çünkü. Türküleri sevin, sözlerini sevin. 

Türkü Sözleri

Türkü Sözleri

Can yakmak o kadar kolay iştir ki. Kalp kırmaya benzer. Can yakma, yürekten sev. Can yakma, gönül okşa. Gönül almayı bilmiyorsan, sevgiye bulaşma. O kırdığın gönlü belki Allah çok seviyordur, o gönlü kırma. Belki seninde gönlünü yakacaklar ey insanoğlu. Gönül yıpratma, gönül kazan ey insan.

Gönlü yıpranmış, bıkmış birinin geceleri uyuyamaz azizim. Uyku girmez gözlerine. Beyninin içi davul zurna gibidir. O kadar yorgundur, o kadar bıkmıştır her şeyden. 

Gecenin karanlığında söylesem, yağmurlar yağdığında karşımdayken sen söylesem, gözlerinin derinliklerinde kaybolurken söylesem, yudum yudum içtiğim kadehimde söylesem ey yâr. Türkülerle boğ beni, sev beni. Türküm ol benim, ince ince seni çalmak isteyim sazımda seni.

Gülüşün diyorum, herkesten özel bana özel. Bana hep özel ol ey sevdiğim. Özel ol ki, seni gizli aşk gibi seveyim özene bezene. Gizli sevdam, ey yârim. Seni benden başka böyle güzel temiz kim sevebilir. Uğruna canını verdiğim ey sevdiğim, yoluna güller dökerim.

Cahilken her şeye kanar insan. Her şeye inanmak ister. İnandığı için aldanır. Boş ver bu dünya adaletsiz insanların adaletsiz hayatı. İhanet herkesin oyuncağı olmuş. Türküler dinle sen, ruhunu temizle. İnsanlar kötü, içleri kirli. Biz temiz olmaya devam edelim türkülerle. 

Derdi olmayan hiç ağlar mı dağlara karşı. Derdi vardır ki içi kanar. Kanıyordur içi yüreği paramparça. Gözlerinden akan yaşlar, kan gibidir misal. Sen ağlatma yâr, gözyaşlarımı sil. Yüreğim burkuk, yüreğim acı. Sen ol hep elimi tutan, umutlara yarınlara beraber sürüklenelim.

Duman dolu dağlar al senin olsun. Yüreğim yıkılmış bir odun parçası. Al bu kalp senin olsun. Kırılmış yıkılmış bir kalp benimkisi. İyi bakamadım ona, sen iyi bak ona elinden geldikçe. Kurduğumuz hayaller, seninle olsun. Ben yolumu, bağımı, taşımı seçtim gidiyorum. Yarınlar senin olsun. Ben mazimle devam edeceğim. Umutlar ve yarınlarım kalmadı benim. Sendin umudum çünkü türkülerde ki gibi. Yarınlarımdın, sonsuzumdun.

Ben sevdiğimden ayrı yaşadım yıllardır. Onsuz nefes almaya çalıştım. Onsuz geceleri uyumaya çabaladım. Yârim bensiz mutluluğa kucak açtı, gitti. Ben onun gibi yapamadım. Acılar, keder, hüzün, hasret benimle geldi, bana eşlik etti ömür boyunca. Yârim, sen mutlu ol ben işkencemi çekmeye razıyım. Eller seni üzmesin, eller sana kıyamasın. Sen iyi ol, ben giderim. 

Leyla ve mecnun gibiydik seninle. Sen aşık gibiydin, ben ise mutsuz bir fakir oğlandım. Her şeyi, ömrümü adadım uğruna güller döktüm. Gözyaşlarım sel oldu aktı, sen giderken benden. Kalbimden gitme dedim, aklımdan gittin. Ellerimi bırakma dedim, başka elleri seçtin sen yâr. Mutlu musun başka ellerin sevabıyla yaşarken? Ben seni severek sevap kazandım sen ise benden giderek günahları alıp kendinle götürdün. Seni sensiz yaşamak zor, kırılsın o eller. Yüreğim paramparça, dünyam karanlık. 

Dağda açan bir çiçektim ben. Güneş görüp, yağmur da canlı durmaya çalışan bir çiçektim. Üstümden gelip geçmeseydin, daha çok yaşayacağım ömrüm vardı benim. Soldum gittim uğrunda, ne omuzlarım kaldı bu yükü taşıyacak ne dallarım kaldı. Bir çiçektim halbuki, solmayacak bir çiçek. Rengimi bile kaybettim sayende.

Herkes aslında kendi taşıyabildiği yürek ve kalp kadardır taşıyabildiği kadar. Sen beni taşımaktan ziyade, yüreğime kayayı koyup gittin zalim. Zalimsin, beni ağır yükün altına koyduğun için. Zalim olduğunu bilemedim, hep iyi gözle görmüştüm seni. Sana dünyamdan iyi çerçeveden bakmıştım ben. Körmüşüm, fark edememişim. Nerden bilebilirdim ki, yoksa yüreğime alıp seni bağrıma basar mıydım hiç seni? 

Sevdayı buram buram yaşayan bilir. Çektiği için bilir. Buram buram yaşadım seni ben ey sevgilim. Yoluna az gözyaşı mı döktüm, yollarına uğruna canımı mı feda ettim? Kuldum ben, seni sevdim. Allah’tır bunu gören ve bilen, senin için yaptım her şeyi ey yâr. Can feda, gönül razı, kalbim senindi. 

Özel Sözler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.