Taziye Mesajları

Taziye Mesajları Taziye; vefat eden kişinin evine, ailesine ve yakınlarının yanına gidilip ya da telefonla Taziye Mesajları verip ve baş sağlı dileklerini iletmektir. Taziyede ki amaç; vefat eden kişiden sonra geriye kalan eşi, çocuğu, annesi, babası, akrabaları, arkadaşlarını ve sevenlerini teselli etmektir. Bir nevi acılarına ortak olduklarını ve yalnız olmadıklarını göstermektir. Vefat eden kişinin bu acıya sabır ve inanç ile dayanması öğütlenir, söylenir. Taziyeler bizim kültürümüze, dini inancımıza göre üç gün sürer. Bu günler içinde ölen kişinin evinde oturulur, yalnız bırakılmazlar. Taziyede Kuran’ı Kerim okunur, dualar edilir ölen kişinin ardından. Ailesine sakinleştirici, teskin edici ve teselli verici sözler söylenir. Günümüzde insanlar mesafelerden ve iş temposundan dolayı çoğu zaman taziyelere katılmayıp, telefonları ile Taziye Mesajları atmaktadırlar. Bu Taziye Mesajları arasından sizlerde birini seçerek sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

Taziye Mesajları

Taziye Mesajları

Değerli dostumuzun, değerli ailesine taziye dileklerimizi iletir. Baş sağlığı dileriz.

Ölüm Allah’ın emri hepimiz gün gelecek bu emre uyacağız. Rabbim annenin günahlarını affetsin, rahmet eylesin.

Dünya bir handır, gelen gidecektir. Biliriz ki hepimizin sonu ölümdür. Allah rahmet eylesin.

Ölenle ölünmüyor, her şeyin sabrı zamanla oluyor. Ölüm acısı ilk günkü gibi kalsaydı kimse buna dayanamazdı. Allah bu acıya dayanma sabrını sana da versin.

Sevgili kardeşinde gitti hepimizin gideceği sonsuz dünyaya, çekti elini geçici dünyadan. Allah bu geçici âlemde işlediği günahlarını affetsin.

Çok değerli ve kıymetli amcamın vefat haberini şimdi aldım. Bende sizlerle aynı acıları paylaşıyorum ve derin üzüntü içindeydim. Amcamın çok emeği vardı üstümde mekânı cennet olsun, nurlar

içinde yatsın inşallah.

Güzeller güzeli canım dostum Allah sabır versin çok iyi bir insandı rahmetli, rabbim cennetinde bir mekân nasip etsin.

Kıymete değer bir insandı rahmetli, sağlığında çok acılar çekti. Rabbim yanına aldı, dertlerinden kurtardı. Çok şükür elden ayaktan düşmeden sonsuz mekânına gitti. Rabbim affetsin inşallah.

Acımız ve kaybımız çok büyük. Ama imanımız güçlüdür hislerimizden. Değerli aile büyüğümüz, koca çınarımız hakkın rahmetine kavuşmuştur. Dualarınızı bekleriz.

İnsan öldükten sonra iyilikleri ile anılır. Merhumun iyilikleri çoktu bu dünyada, diğer âlemde mükâfatını alır inşallah. Allah mekânını cennet eylesin.

İyi günlerde nasıl ki hep beraberdik, bu kötü ve zor günlerinde de her zaman yanındayım. Beraber bu günlerin de üstesinden geleceğiz. Rabbim sana sabır versin,

annene rahmet eylesin. Başın sağ olsun.

Hayatta kesin olarak yaşanacağı bilinen tek gerçek ölümdür. Allah ailenize sabır versin, maktule rahmet eylesin.

Dava arkadaşımız, yol arkadaşımız, vatansever bir gençti. Ebedi âleme göçü bizi yürekten etkilemiştir. Aramızdan ayrılışı erkendir mutlaka ama geride bıraktığı eserlerle payidar olacaktır.

Yol arkadaşımıza Allah’tan rahmet, siz değerli ailesine başsağlığı dileklerimizi iletiriz.

İnsanoğlu doğar, büyür ve ölür. Doğanın ve varoluşun kanunu böyledir maalesef! İnancımız bunu kabul etme ve dayanma sabrını verir bize.

Kendi yakınımızın vefatı gibi dayınızın ölümü bizi derin üzüntü içine koymuştur, en içten dileklerle acınızı paylaşıp, baş sağlığı dileriz.

Doğduğumuz zaman kulağımıza ezan okunur, öldüğünüzde de selamı çekilir. Ezanla doğduk dua ile göçeceğiz sonsuzluğa.

Babanı sonsuzluğa uğurladığınız bu acı gününüzde rabbimden sabır niyaz eder, babana Allah’tan rahmet dilerim.

Bu acı gününüzde elimden gelen tek şey şuanda vefat eden sevgili yengeme dua etmek ve kalben, ruhen yanınızda olduğumu bilmenizi istemektir. Gelemesem de yanınıza, sabır diliyorum size.

Rabbim bu acıyı verdi taşıyacak gücüde verecektir mutlaka size. Yengeme Rabbimden rahmet diliyorum, sizleri özlem ve sevgi ile selamlıyor ve kucaklıyorum.

Biliyorum bu acının tarifi ve söylenecek söz yok. Acını paylaştığımı bilmelisin. Allah rahmet eylesin.

Şuanda bu tarifsiz acıyı yaşarken, senin yanında olup sana sarılıp, sakinleştirip paylaşmayı çok isterdim. Ama çok uzaktayım şunu bil ki mesafe ne kadar uzak olsa da sana bir telefon kadar

yakınım. Metin ol, sabırlı ol. Başın sağ olsun can dostum.

Babanı kaybettiğiniz bu acılı günde, babanın toprağı bol olsun. Rabbimin merhameti sonsuz olsun.

Vefat Mesajları

Bizler için canlarını, gözlerini kırpmadan veren Mehmetçiklerimizin şahadet haberini üzüntü ve keder ile aldık. Şimdi tüm şehitlerimize dua etme zamanı. Ruhları şad olsun, mekânları cennet

bahçelerinden bir bahçe olsun. Vatan ve milletin başı sağ olsun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.