Sitemli Sözler

Sitemli Sözler

İnsanlar bazen kırılabilirler ya da üzülerek karşılarındaki insanlara duygularını anlatmak isteyebilirler. Böyle durumlarda sitemli sözler son derece anlamlı bir hale gelmektedir. Sitemli sözleri paylaşarak ya da karşınızdakine mesaj atarak kırıldığınız noktaları belirtebilir ve bunu çok naif bir şekilde aktarma imkânı bulabilirsiniz. Bazen öfkelendiğinizde ya da hayal kırıklığı yaşadığınızda da sitemli sözler sunduğu ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz. Sitemli sözlerle her zaman kızgınlıklarınızı, öfkenizi, kırılganlıklarınızı dile getirmenin olanaklarını bulabilme şansınız bulunmaktadır.

Bu hayatta tutamayacağın sözlere yer vermemeli insan. Neden karşındakinin güvenini kırmak istersin ki? Tutmayacağın söz verme ki, azıcık insan ol. Reklama, yalana, dolana gerek yok aslında. İnsan dolu vaktini boş şeylerle uğraşmasın. Ve veremeyeceğin değerin peşine düşmemektir adamlık.

Bir eli tutuyorsam bırakmam. Bırakacaksam neden o eli tutacakmışım ki? Karşımdakinin kandırmam. O el elimi tutacaksa eğer, sahtekârlık yapmam.

İnsan çabuk kırılabilir bu hayatta. Kalbimiz camdan, demirden yapılmadı ki, kırılmasın? İnsan ise, adamına göre muamele yaparsa bu hayatta zor kırılır. Çok incinir. Kendine layık göremediğin insanların, seni kırmasına izin verme ki bu hayatta ki hayallerin yok olmasın.

Helalleşmek lazım aslında herkesle. Sitem etmenin, intikam almanın, ihanet etmenin hiçbir kimseye faydası olmaz. Kıymet bilelim sevdiklerimizin. Kötülerin bu hayatta şansı çok ama iyilerin ömrü az.

Yapmacık olmak yerine, adam gibi içimden geldiği gibi olmayı tercih ederim. Yalana dolana hayatıma girmesine müsaade etmem. İşim de olmaz, öyle insanları hayatıma almaya. Neysen o ol yoksa kaybol.

Kimsenin yokluğu beni korkutmaz. Korkasaydım eğer ölüm korkusundan korkardım. Varlığıyla beni mutlu memnun etmeyen, yaşadığı hayatta ki nefesi ile de beni asla meşgul etmesin.

Özentilik moda olmuş bu aralar dünyada. O bayan ona özenirse, kendine yakıştırdığı için mi? Giyinmesini biliyorsan eğer ilk önce ruhuna bedenine kendine yakışan ne ise onu yapacaksın. Özentilik bir yere kadar ama kaliten hep seninledir.

Acelem yok hiçbir şey için. Ne halim varsa onu yapıyorum, umursamaz tavırlarımla. Mutluluk bulmak için amacım yok. Gelse de olur gelmese de. Ama intikamım bu hayat için ağır olacak. Hakettiğim hayatı yaşamıyorsam hayat benden çok çekecek.

Kimsenin mutluluğunda gözüm olmadı hiçbir zaman. Herkes huzurlu, mutlu olsun hiç umurumda değil. Kıskanmıyorum sadece bende yaşamak isterdim. Kıskanmıyorum sadece bende o tadı yaşamak isterdim. Herkes iyi olsun, tadı bozulmasın ben sitem etmem, etmek de istemiyorum artık.

Herkesin muhakkak derdi tasası vardır. Kafasını yoran konusu vardır. Ben de istemem sürekli mutlu olmayı. Derdim olmamasını.  Tek isteğim gönlümü göğüsleyecek koca yürekli adamları sevebilmek. Adam gibi sevecek birini bulursam, hayata teşekkür borçlu olacağım.

Herkes bildiklerini anlatmak içini dökmek ister. Önemli olan da bunu içten içe seni önemseyerek dinleyebilmesidir insanın. Anlatmak isteyeni de biz bu yüzden dinlemek isteriz. Suskunluğum işte bu yüzdendir. Dinlerim konuşmam. Sitem ederim ama susarım.

Gözyaşı döken bilir azizim. Gözyaşını bilendir ağlamayı bilen. Yürekten gelir o duygular. Ağlıyorsam vardır sebebi. Sevmişsem dökerim ben o gözyaşlarını. Hak edene adamlık ederim. Hak etmeyene kılımı kıpırdatmam.

Aşağıdan görmemek lazım insanı Herkes yüksekte değildir çünkü. Aşağıdan bakarsan eğer bir insana sen hiçbir zaman tepede olamazsın. Hep aşağılarda kalırsın. Kimse kimseden üst düzeyde olamaz üstün asla hiç olamaz. Hepimiz eşitiz. Hepimiz insanız. 

Kahır çekersin hayat sana nasılsın diye sormaz. Gülersin bir teşekkür bile etmez. Hayat bu işte, iniş çıkış. Mutluluk ve huzur, Sevinç ve gözyaşları, Gariptir hayat çözemezsin, Misal bulmaca gibi. Çöze çöze bitiremezsin hayatı. Yapboz misali.

İnsanlar çok farklıdır. Bir bakmışsın yanardöner olmuş. Bir bakmışsın yüzüne gülmüş, arkandan lafını etmiş. Sitemimdir işte benim hayata olan kızgınlığım. Sitemimdir insanlara olan sinirim. 

Üzülürsem ağzımı bıçak açmaz benim. Suskunluğumu bozamam konuşasım bile gelmez. İçimden hiçbir şey geçmez o an. Kafam durmuş şekilde ilerlerim yolumda. Susarım çünkü asilliğimdendir.

İnatçısın diyorlar inatçı değilim aslında. Kendi kuralım kendi benliğimdendir. Kimse kimseyi değiştiremez değiştirmemeli.  Hırslıyım hayat için, mücadele için, sorumluluklar için. Sevmem ben kimsenin bana karışmasını, yönlendirmesini.

Çirkin olmayı başaran birçok insan var. Yürekleri, kendileri ve birçok şeyleri. Çirkinlik insanın yüzüne nur vermez. Hayata kirli gözlerle kirli ruhlarla bakmam ben. Boş ver beni ilgilendirmez, ruhumuz çirkinleşmesin yeter bana.

Affeden insanları basit görüyorlar. Aslında bilmiyorlar her şeyin karşılıklı olduğunu. Her şey karşılıklıdır muhakkak bu hayatta. Karşılığı olmasaydı vay dünyanın haline. Ah alırsan sırtın yere gelmez. Beddua alırsan attığım adımlar bile senden utanır. Nefesini boşa tüketme affetmek Allaha mahsustur, Allah affederse affeder. Kul affetmişse kendine yakışanı yaptığı içindir. Büyüklük bende kalsın gerisi önemli değil.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.