Sert Sözler

Sert Sözler İnsan öyle davranışlara muhatap olur ki neredeyse yüreği dayanmaz. İçine atamaz ama kötü bir şey de yapamaz. İnsanın imdadına sert sözler yetişir. Acılı anlarda kullanılan bazı sözler, çoğu zaman bir silahtan çok daha şiddetlidir. Silah yarası geçer ve inan unutur. Ama sert sözlere muhatap olan kişi asla bunu unutmaz. İhanet eden sevgiliye, kahpelik yapan arkadaşa, anneye kötü davranan evlada, hak yiyen herhangi bir insana sert sözler söylenebilir. Sert sözler gerçekten muhatabına karşı çok etkili bir yol olarak görülür. Son çare olarak olan sert sözlere başvuran insanın içi rahatlar. Sert sözler olayın vahametine göre kişi tarafından türetilebileceği gibi, hazır sert sözlerden de yararlanılabilir.

İnsanı en çok zarara uğratan iki durum vardır. Birisi trafikte kavşaklardır. Nereden hangi aracın geldiğini anlayamazsan can yakacaktır. Diğeri yavşak insanlardır. Hangi durumda ne söyleyeceğini ve nerede mevzi alacağını bilemezsen kalbin çok kırılacaktır.

Üç kuruşu olan bir şişe şarap alıyor. İki günlük sevgiliye binbir türlü iltifatlar ediliyor. Oysa ne şarap alan içmeyi biliyor ne de iltifat eden sevmesini.

Hayat mücadelesi her zaman devam ediyor. Kötü niyetli insanlar yeni canlar yakmak için büyük bir çaba sarf ediyor. Her gün yeni biri, kötülerin tuzağına düşüyor. Kötü olmak zor, tuzağa düşmek basittir. Asıl şerefsizlik kapanı kurmaya yardım edendir.

Kirletilmemiş kalbimin kapılarını güvenip açıyorum, kirletmeye kalkıyorsun. Susacağım, ses etmeyeceğim diyorum ama sen beni fena halde zorluyorsun. Allah aşkına söyler misin, sen ne yapmaya çalışıyorsun.

Öyle şişirilmiş balonlar var ki şu hayatta, ufacık dokunsan patlayacak.

Erkeklerde elde edemediği kadına kötü söz söyleme geleneği oluşmuş. Delikanlılık yapacaksın, seni kabul ederse seveceksin, kabul etmezse yolu açık olsun diyeceksin. Şerefsizlik yaparak eline ne geçireceksin.

Benim rüyalarımda bile görsem inanmayacağım tipler var, kızlar bunlara nasıl kanıyorsunuz?

Karakteri olmayan insanlar zamanı geçmiş ürünlere benzerler. Paketlerine aldanırsın ama içi bozuk çıkar.

Bazı insanların karakterine hayranım. Yanına kim gelirse ona değer katıyor. Bazı insanların karakterine ise şaşmaktayım. Kim yanındaysa, elbet bir gün düşüyor.

Dünyalar kadar seviyorum sözünü sempatik bulmuyorum. Hem kendi etrafında dönüp, hem de güneşe sırnaşan bir varlığa benzeyen insan nasıl sevilir. İnanamıyorum.

Sevdiklerim için iki seçenek var. Adam gibi yaşamaya devam edip ebediyen dostluğuma sığınmak. Adamlıktan uzaklaşıp, düşmanlığıma bile layık olamamak

Kalpleri kırılmasın diye bir kelime etmiyoruz, korkuyorsun diyorlar. Elimizi kaldırmıyoruz, cesur değilsin diyorlar. Sabrımız taşıyor, gereğini yapıyoruz, sen acımasızsın diye feryat ediyorlar. Ne yapalım, taş mı olalım?

Eskiden oyuncak maskeler alır, sokaklarda oynar, arkadaşlarımız korkuturduk. Zaman öyle değişti ki. Artık insanların belli olmayan maskeleri var. Korkutmuyorlar belki ama, fena halde can yakıyorlar.

Gölgesi seni terk etmeyen tek şey babandır. Onun dışındaki her sığınak, yalandır.

İki türlü erkek modeli vardır. Birincisi kadını hayatının merkezine koyarak, çılgınlar gibi sever. Kızın aklının, anasını duasını alır. Diğeri ise en sevdiğim dediği kadını yarı yolda bırakıp gider. İşte o erkeğe kızların ahı, anaların bedduası yeter.

Ölmek hiç mesele değil. Ama ben yalnız yolculuk yapmayı sevmiyorum. Beni götür diye yalvaranlar var, seçim yapamıyorum.

Hayat nereye baktığınla değil nereden baktığınla sınırlıdır. Dışarıyı gözlemlediğin cam pisli ve isli ise hayat da öyle karanlıktır.

Sosyal medyada mesaj atarken bile bir karakter sınırı bulunuyor. Bunun karakterinin sınırı da yok, seviyesi de yok.

Beni gecenin bir yarısında aradı ve seni özlüyorum dedi. Ben de işte o zaman ben mutluluktan ölüyorum dedim. Döneceği için değil. Köpek gibi ağladığı için.

Ağlamak kadınlara yakışmıyor. Kadınları ağlatan erkeler nasıl oluyor da adamım diye gezebiliyor.

Evimiz nasıl olsun diye hayal kuruyoruz. Kafamızda perdeler, yatak odaları, mutfaklar, oturma odaları tasarlıyoruz. Sonra bir şeyi bahane edip gidiyorsunuz. Madem gideceksiniz, benim hayallerimi neden harcıyorsunuz.

Beni her gün arayan arkadaşıma bir işim düştü ancak aramama rağmen ulaşamadım. Hep meşgule aldı, sonra döneceğim dedi ama dönmedi. Anladım ki meşgul olan arkadaşım değildi, onun benden elde edeceği menfaatleriydi.

Firavuna bile kalmayan bu dünya için büyüklenmenin ve dünyayı sahiplenmenin hiç anlamı yok.

Başarı basamaklarını hızla yükselirken herkes seni görür ve seni tanır. Hele bir işler ters gitmeye başlasın, seni insanları görürsün ve tanırsın.

Fakirlik en büyük zenginliktir. Ne paradan medet umuyorum, ne de makamlı bir büyükten. Tek bir sığınağım var. Ne var ondan gelsin, Rabbimden.

Sen çok ince bir kadınsın ancak ben seni kırarım yavrum.

Onlarca insanlarla yürüyeceğine, insan olanlarla yürü.

Onca yaşadığımız şeye rağmen senden ayrılıyorum demesine kızmıyorum. Çekip giderek görüşürüz deyip gülümsemesi var ya, işte o zaman ben çileden çıkıyorum. Bu kadar rahat olmasını kesinlikle içime sindiremiyorum.

Kızların tatlı dillerinden etkilenmeyen ve karşılık vermeyen erkek, yılandan beterdir.

About The Author

Reply