Sağlıkla İlgili Sözler

Sağlıkla ilgili sözler kullanarak sosyal medya hesaplarınızda ilgi çekici paylaşımlar yapabilirsiniz. Bu paylaşımların altına yazacağınız sözlerin sağlıkla ilgili olmasını istediğinizde yazımıza göz atarak dilediğiniz bir sözü seçebilirsiniz. Sağlıkla İlgili Sözler arasından seçim yaparken nerede kullanacağınızı göz önünde bulundurmalısınız. Eğer bir sohbet grubuna göndermek istiyorsanız, tavsiye verici olan sözleri seçebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarında ise Sağlıkla İlgili Sözler son derece ilgi çeker ve beğeni toplamanızı sağlar. Her zaman sadece fotoğraf paylaşmak yeterli olmayabilir. Bu fotoğraf paylaşımlarının altına dikkat çeken sözler yazmanız da gerekir. Özellikle popüler hesapları incelediğinizde, hepsinin ilgi çeken sözleri paylaştıklarını görebilirsiniz. Sizin için hazırladığımız sözler arasından seçim yaparak, sosyal medya hesaplarınızda kullanabilirsiniz.

Sağlıkla İlgili Sözler

Sağlıkla İlgili Sözler

Sağlıktan ötesi yoktur şu dünyada. Aldığın nefes acı veriyorsa eğer, ne nefretlerini hatırlarsın ne de uğradığın ihanetleri. Sağlığını kaybeden kişinin gözü başka hiçbir şey görmez.

Allah sağlık versin, gerisi boş şu yalan dünyada. Her şey gelip geçiyor, tüm acılar unutuluyor. Ayrılıklar bile gün geliyor, hatırlanmıyor bile. Ama sağlık elden giderse, buna çare bulunmuyor.

Sağlık için bol su için. Suyun temizleyici etkisini tüm hücrelerinizde hissedeceksiniz. Su hayata hayat katar, hijyen sağlar, temizler, canlılık katar.

Sağlıkla İlgili Sözler Sağlığın elden gitmeden önce kıymetini bilmezsen eğer, elden gittikten sonra çok geç olur. Hastalıklar başlayınca pişmanlığın fayda etmez, artık olan olmuştur.

Sağlıklı yaşamak için elinden ne geliyorsa yapmalısın. Ama bazı hastalıkların çaresi yoktur, bunu da unutmamalısın. Eğer hastalık kaderinse, gelir seni bulur, sen hiçbir şekilde kadere engel olamazsın.

Nice çaresiz hastalıklar varken ve bu hastalıklarla uğraşan insanlar varken, hayatımızdan şikayet etmemiz şımarıklık olur. Şükretmeliyiz aldığımız her nefes için.

Sağlıklı olan insan, hastalığı olanlarla empati kurmakta çok zorlanır. Çünkü sağlığın kıymetini asla bir hasta kadar anlayamaz. Sağlık, kaybedilmeden kıymeti anlaşılamayan bir olgudur.

Sağlıklı olmak için bolca hareket etmek gerekir. Gerekirse işe yürüyerek gitmek, merdiven kullanmak, boş vakitlerde spor aktiviteleri ile uğraşmak gibi davranışlar sağlığınızı koruyan olumlu davranışlardır.

Dünyanın tüm mücevherlerini önüne de serseler, sağlığın yerinde değilse hiçbir kıymeti olmaz. Sana makamlar da vadetseler, sağlığın olmazsa değeri kalmaz. Allah önce sağlık versin hepimize.

Bir hastalık baş gösterince, istediğin kadar keşke de, hiçbir faydası olmayacaktır. O nedenle hastalıktan önce alınacak olan önlemler tam anlamıyla alınmalıdır.

Çoğu insan hastalanacağını aklına bile getirmez. Hep iyi olacağını, hep şimdiki haliyle kalacağını zanneder. Ama öyle olmaz be yazık ki. Zamanla bazı rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Hele ki yaş ilerledikçe aklınıza bile gelmeyen hastalıklar gelip sizi bulabilir.

Sıhhat kaynağı olan gıdalara soframızda bolca yer vermeliyiz. Can nasıl boğazdan gelirse, boğazdan da gideceğini iyi bilmeliyiz. Sağlıksız gıdalara asla soframızda yer vermemeliyiz. Sağlık her şeyin başıdır.

Dünya Sağlık Günü Kutlama Mesajları

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.