Sadakat Sözleri

Sadakat Sözleri sizin kalbinizden geçen hisleri anlatmak için yazılmış olan sözlerdir. Her insan ne yazık ki sadık kalamaz. Bazı insanlar yalan söylemeye ve ihanet etmeye daha meyillidir. Bu tür insanlar için insanın bazen söyleyecek bir çift lafı olur. Bu durumda kendini daha iyi ifade edebilmek için Sadakat Sözleri arasından bir seçim yapabilir. Sadakatin ne demek olduğunu ve insanlar için olan önemini anlatan bu sözleri çeşitli sosyal medya platformlarında kullanabilirsiniz. Bazen sayfalarca yazı ile anlatamayacağınız duygularınızı, ustalıkla yazılmış birkaç cümle ile daha açık anlatabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız Sadakat Sözleri arasından seçim yaparak hislerinizi etkili bir şekilde karşınızdakilere ifade edebilirsiniz.

Sadakat Sözleri

Sadakat Sözleri

Sadakatin ne demek olduğunu sana anlatmak isterdim bir gün. Uzun uzun dürüstlüğün önemini anlatırdım sonra. Ama anlar mıydın bilmem… Sakadat ve dürüstlük kelimelerinin sana ne kadar uzak olduğu gayet açık.

Sadık bir dost için nelerini vermezsin ki şu hayatta… Böyle sadık dostları her zaman bulamazsın. Sırrını güvenle anlatabileceğin, her ihtiyacın olduğunda yardımına koşacağını bildiğin, seninle ağlayıp seninle gülecek bir dost bulabilmek, yaşadığımız çağda çok zorlaştı.

Sadık bir yarim vardı dersin belki yıllar sonra. Hüzünlenerek anlatırsın beni soranlara. Sadıktı ama saftı dersin. Sonra şöyle eklersin, ne dediysem sorgulamadan inanırdı benim yalanlarıma.

Sadakati sana ben öğretmeyeceğim. Yıllar içinde kaybettiklerin öğretecek. Sadakati sözle değil yaşadıklarınla öğreneceksin hem de acı çekerek.

Dürüstlük şu fani dünyadaki en büyük erdemdir. Her ne olursa olsun dürüst davranmalısın ve sadık kalmalısın sevdiklerine. Bu sadakatinin mükâfatını sevdiklerinin yanında olması ile alırsın. Daha güzel bir karşılığı da düşünülemez zaten.

Yarından daha yakın bir tarihte sadakatsizliğinin bedelini ödeyeceksin. Bu bedelin fiziksel bir acı olmasını bekleme. Sevdiklerini kaybetmen ve bir daha yanında göremeyecek olman, sadakatsizliğine verilecek en büyük ceza olacaktır.

Çocuklarımızı erdemli insanlar olarak yetiştirelim. Sadakatin değerini bilsinler. Sevdiklerini üzmemek için, yapayalnız kalmamak için ve iyi bir insan olarak anılmaları için sadakatin ne kadar önemli olduğunu kavrasınlar.

Dostluğun çok önemli bir anahtarı vardır. O anahtara sahip değilseniz, dostluğun demir kapıları yüzünüze sıkıca kapanır ve açmanız mümkün olmaz. İşte o anahtarın adı sadakattir.

Sıkışınca yalan söylemek kolay olandır. Kolay olanı herkes yapabilir. Zor olansa köşeye sıkıştığında dahi doğruyu söyleyebilecek kadar erdemli olabilmektir. Kendine zarar vermek uğruna sevdiklerine sadık kalabilmektir.

Sadakat nedir diye sorsalar bağlılıktır derim. O bağlılık beraberinde dürüstlüğü de getirir. İhaneti ise yanına dahi yaklaştırmaz.

Sadakati sorgulamadan ortaya dökülen bazı ifadeler insanlar üzerinde bir hayli etki bırakıyor olmalı çokta takıntıya gerek yok Dosta Veda Sözlerimiz var buyrun okumaya

Bir çocuk saflığına bürünsek keşke… Yalanı ve riyayı benliğimizden silip atsak… Dürüstlüğü ve sadakati iliklerimize kadar hissetsek… O saflıkla tutunsak birbirimize ve sıkı sıkı sarılsak.

Varlığınla bana getirdiğin sevinci, sadakatsizliğinle geri götürdün. Senden fazla bir şey değil, yalnızca dürüstlük ve sadakat bekledim.

Etkileyici Anlamlı Sözler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.