Romantik Sözler

Romantik Sözler İkili ilişkilerde sevgiyi ve aşkı ifade etmek için tercih edilen romantik sözler, çok daha yüksek duygu karışımlarının anlatılmasında kullanılmaktadır. Hissedilen aşkın tarifinin zor olmasından dolayı romantik sözler ile karşı tarafa anlatılma amaçlanmaktadır. Sevgili, eş, aşıkların çok fazla kullandığı romantik sözlerde aşkın tarifi yapılabildiği gibi, kişinin hissettiği duygun bütünlüğün ortaya çıkarılması da mümkün olmaktadır. Böylelikle karşı tarafında duymayı arzu ettiği yoğun anlatımlar dilden dökülmektedir. Her ne kadar bayanlar tarafından da romantik sözler kullanımı olabilse de daha çok erkeklerin kullanımına uygun olmaktadır. Aşağıda özgün olmakla birlikte birbirinden güzel anlam ve durumları ifade eden aşk kokulu romantik sözler yer almaktadır.

Güneş ışıklarının altında bir güne daha uyandım seninle. Umarım gelecek günlerin habercisidir doğan her şey.

Seni ne kadar sevdiğimi anlatamayacak kadar çile çektiğim için aşkından yanıyorum, bir tanem.

Sevgimi gökyüzünün en dar yerine yerleştirdim. Kimsecikler fark etmeden gözyaşı olup yağdım. Herkes yağmur sandı beni ama sen bile fark etmedin.

Yüreğim senin aşkınla yanarken kalbim tek bir gülüşüne hasret kaldı. Tek bir kere gülümsemen için ömrümü döktüm yoluna.

Sevgini göstermek istiyorsan dilin yetmez, söylemek olmaz. Gözlerinle anlat bana her şeyi.

Gökyüzünden seçtiğin yıldızlar parlak olsun. Parlak olmasına gerek yok aslında. Sana yakın olsunlar yeter.

Bir gün öyle çok seveceğim ki birini. Karşımdaki insan dayanamayacak sevgime. Teslim bayrağını çekecek kalenin burcuna.

Senin ile bütün mevsimleri tek bir günde yaşıyorum. Hem mutlu ediyorsun aşığını hem de ağlatıyorsun umarsızca.

Seninle hayal ediyorum geleceğimi. Sensiz olamayacak kadar önemli çünkü benim geleceğim.

Dün gece, sen uyurken tatlı yatağında uyutmadı beni kara gözlerin. Kızıl renge boyadım denizlerin her birini, senin göz renklerin oldu dağların en tepeleri. Seni sevdiğimi rüzgarlar taşıdı diyar diyar yanına.

Sana doğru gelen bir kelebek vardı sevgilim. Dağları, denizleri aşarak gelecek yanına. Onu yakalayıp bir öpücük kondur da hasretim bir nebze tatlansın.

Seninle yaşamak güzel olduğu için terk ettim ölüm havuzunu. Seninle ölmeyi değil, yaşlanmayı arzu ediyor bu kalp.

Her uyandığımda pişmanlıktan dolayı gözyaşlarım sel oluyor. Senin olduğun rüyaların biraz daha uzun sürmesini istiyorum sadece.

Ağırdır benim sevgim. Her yürek taşıyamaz bu kalbin taşıdıkları. Herkes seni sevemez benim gibi delice. Her şey olur da sensiz bir nefes dahi alamaz bu aşığın.

Kağıtlardan gemiler yaptım, mürekkepli denizlerde yüzdürdüm. Senin sevginle açıldı limandan uçsuz bucaksız okyanuslara. Seninle ölmek için değil, sensiz yaşayamadığımdan terk ettim diyarını.

Hasret kaldı bu gönül senin çift gözüne. Gözlerinle doğduğu içinde hep ister oldu onu elinde. Ya severek gel yüreğimin içine ya da bir daha bak gözlerimin içine.

Saatin ilerlemelerini sevmiyorum artık. Sen varken yanımda geçmesin zaman. Dursun dünya ve bakayım senin gözlerinin içine doğru zamansızca. Senden önce yaşadığım günlerin acısını çıkartmak için kıpırdamasın kaşların.

Güneşten gelen hediyelerimle açmak istiyorum gözlerini. Gözlerin gibi ellerinde yanar diye korkuyorum.

Hasretinden dayanamaz olan günlerde senin mektubun gelsin kapıma. Öyle bir şeyler yaz ki mektubuna, seninle olmanın tadına varayım birkaç dakika.

Işıklar parlıyor geceleri semadan. Sensiz olsam da fark ediyorum hepsini. Hepsinin ışığı bir sen etmiyor sevgilim.

Romantik sözler yazarak gönlümü kazandığın gibi gözlerinle konuşarak da hasretini dindirdin. Ya rüyalarımda ya da hayallerimde gözlerinle yaşamak bile güzel.

Kaç zaman oldu görüşmeyeli, sesini duymayalı. Neden gittin diye sormuyorum, merak etme. Sadece yine geri dön sevgilim. Ellerini ellerime ver, gözlerinle anlat bana her şeyi.

Bana küserek gittiğin günden beni çaldın hayatımı. Hayatımla birlikte gittin benden uzaklara. Sana hayatım derken gerçekleri ifade etmiştim, anlamadın mı?

Gökler yarılsa, dağlar titrese ve rüzgarlar arkamızdan koştursa da seninle birlikte olmanın hazzını duyacağım her zaman.

Senin için yaptıklarımı değil, seninle yaptıklarımı özlüyorum. Senden kalan her şey gibi seninle olan her şeyde değerlidir benim için.

Her gözümü kapattığımda ve her yağmur yağdığında ve her köpek havladığında yanımda olman dileğiyle.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.