Resimli İlahi sözler

Resimli İlahi sözler manevi duyguları yansıtmak nedeniyle tercih etmiş olduğunuz ve kullanmış sözcüklerden oluşmuş tümcelerdir. Dinimizdeki birçok özel ve kandil günleri bulunmakta. Yaşanmışlıklar ile Resulullah efendimizin hayatı ile alakalı birçok Resimli ilahi sözler bulunmaktadır. Özel günlerin ve kandillerin de genellikle bu tarzda sözcükler ile güzel temennilerde bulunuruz. Sevdiğimiz kişiler için Resimli ilahi sözler güzel dileklerde bulunarak güzel günlerini kutlayabiliriz. Genel anlamda çağımızın internet çağı ile beraber, sosyal medya üzerinden bu tarz paylaşımları sıklıkla tercih edilmektedir. Dini sözler ile bu tarz ilahi sözlerin toplumumuz tarafından’da oldukça sevilmektedir. Çünkü bizlere manevi duyguları yaşatan bu güzel sözleri bizler için her zaman anlamlı ve özeldir.

Gül kokan Resulullah efendimizin şefaati ve Merhameti üzerinizde olsun. O ki Allaha bizi şefaatine aşabilmek için  son dilek hakkını saklamıştır.

Peygamber efendimizi rüyada görebilmek tüm Müslümanlara nasip olsun.

Kalbi güzel insanlar her zaman Rabbimiz tarafından en güzel ödüllerle mükafatlandırır.

Cennet tüm iyi insanların mükafatıdır.Cennet iyi insanların en güzel hediyesidir.

Namaz kılarken Rabbimize açılan eller ve kalpler hiçbir zaman boş döndürülemez.

Rabbim onun için kulluk eden ve dini  görevlerinden kendini mahrum etmeyen kişileri her zaman mükafatlandırır.

Ey alemlerin sahibi Yüce Allah’ım! Yalnız sana kulluk ettim, yalnız sana inandım. Sen de bu aciz kulununun ibadetlerini kabul eyle yarabbi.

Beş vakit Rabbimizin huzuruna çıkmaya bize nasip eyle Allah’ım. Senin yolunda doğru bir şekilde yürümeyi bize nasip eyle Allah’ım.

Ben yalnız senden yardım ister yalnız senden çare beklerim Yüce Allah’ım. Sen beni senden başka hiç kimsenin kapısına muhtaç etme Allah’ım.

Sanırım alemlerin rabbine, tüm kötü konuşmalardan tüm kötü düşüncelerden ve tüm kötü insanlardan sana sığınırım yalnızca Rabbim.

Ey benim her şeyi gören bilen Yüce Rabbim! Senin yolunda ölmeyi bana nasip eyle Rabb’im.

Sana kulluk edebilecek kadar beni iyi kullarından eyle yarabbi. Sen bu aciz kulunun yapmış olduğu ibadetleri kabul eyle yarabbi.

Allah birdir! O her şeyi görür duyar! Tüm kötülükleri yapsanız bile hep sabreder ve iyi niyet ile kuluna yaklaşır. Allah bağışlayıcıdır ve  hep bağışlar.

Manevi duyguları bana yaşatan güzel dini bana layık gören Allah’ıma şükürler olsun. Yalnız Allah’a kulluk eder ve yalnız Allah’tan yardım isterim çok şükür.

Güzel günlere gösteren, güneşin bile doğup batması planlı bir şekilde hesaplayan Rabbim, senin de kalbine elbet güneşi doğuracaktır.

Allah’ım beni Gül kokan Resulullah Efendimizin şefaatine nail eyle ya Rabbim. Tüm Müslümanları Peygamber Efendimizin şefaatine layık olabilecek güzelliklerden eyle yarabbi.

Resulullah efendimiz der ki, kul hakkı yemeyin yiyene de tamah etmeyin.

Yüreğinde zerre kadar Merhamet olan bir kişiye rabbimiz her zaman en güzel şekilde ödüllendirir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.