Resimli Dini sözler

Resimli Dini sözler manevi duygularımızı en iyi şekilde anlatan güzel sözlerdir. Gerek Peygamberimizin hadisi şerifleri,  gerek belli başlı ermişler en güzel sözleri manevi duygularımızı en üst seviyede yaşamanızı sağlıyor. Resimli Dini sözler, genellikle birçok hadisten ve ilahilerden oluşabilir.  Dinimizce güzel hadislerden oluşturulmuş sözler vardır. Bu sözleri özel dini günlerde sevdiklerimize gönderiyoruz. Resimli Dini sözler çoğu kez kısa, çoğu kez uzun  şekilde olabiliyor. Anlam içeren, manevî duygular yüklü olan bu sözler, kişiler arasında kuvvetli bağların kurulmasını sağlamaktadır.  Özel dini günlerde, kandillerde güzel dini sözler işe duygularımızı pekiştiririz. Hem sosyal medya, hem mesaj hemde sözlü olarak bu tarz sözleri kullanılır.

Allah’ım benim gönlümü de yuvamı da huzurlu eyle. Senin rızan olmadan hiçbir kötülüğü kapımdan sokma. Yalnız sen bilirsin içimi ve dualarımı! Sen hayırlı olan tüm dualarımı kabul eyle yarabbi.

Senin rızan ile karşıma gelebilecek her türlü sorunlara razıyım Allah’ım. Sen de beni hayırlı kullarından eyle Yarabbi. Benim duyurmuş olduğum tüm emirleri, yerine getirebilme gücü ver bana.

Allah’ım benim kalbimde olan her türlü iyiliği, senin rızan ile tüm kullarına nasip et. Allah’ım beni senin doğru yolundan ilerlemeyi nasip et.

Benden korkmuşsun gıybetimi etmişsin, ama bunu gören ve duyan Allah’tan korkmamışsın. Benim gibi bir aciz kuldan korkup,  alemlerin rabbi Allah’tan korkmamışsın.

Ben yalnız senin karşında bir çare ve bitap bir şekilde yardım beklerim Allah’ım. Sen beni hayırlı kullarından eyle Allah’ım. Karşıma çıkabilecek her türlü kötülükten beni sen koru Allah’ım.

Allah sabredenlerle beraberdir. Sabır eden kişiyi Rabbi en iyi şekilde mükafatlandırır. Sabır ve şükür Allah katında her daim kutsal sayılır.


Verdiğin her şeye, yaşayabildiğim her anıya hamd olsun Allahım.  Verdiğin her şeye şükürler olsun Allahım.

Kalbinde bir damlacık ve rahmet olan kişiyi,  Rabbim de her zaman merhametiyle anacaktır. Bir kuşa bir karıncaya merhamet edebilmek, Allah’ın bize bahşetmiş olduğu en mükemmel duygudur.

Topraktan geldin toprağa gideceksin, seni Allah yarattı Allah’a döneceksin..  Kibir ve nefret ile dolan kalbini yalnızca bir ayetin sıcaklığı temizler.

Müslümanlar arasında hediyeleşmek ve yardımlaşmak en büyük sünnettir. Bu büyük sünneti yıllarca sürdüren yüm Müslüman kardeşlerimize selam olsun.

Bir ayetin sıcaklığı da bulursun bazen aradığın tüm duyguları. Allah sabredenlerle beraberdir.

Allah birdir! Allah her şeyi görür! Bazen gizli yaptığını sandığın şeylerin bile gözlemcisi Allah’tır.

Ne olursan gel hep gel. Bana kul hakkıyla gelme diyen Rabbine itaat et!

Gıybet etmek kul hakkı yemek ile eşdeğerdir. Allah kul hakkı ve gıybeti haram kılmıştır. Kul hakkı ve gıybetten uzak durun.

Birbirinizi sevin ve saygı duyun. Müslüman Müslümanın kardeşidir. Kardeşler arasında saygı ve sevgi önemlidir.

Allah her zaman doğruyu seçeneği ve doğru yolda ilerleyeni sever. Allah’ın çizmiş olduğu ve göstermiş olduğu doğrulardan uzaklaşmamanız dileği ile.

 

Allah yolunda ve din uğruna şehit olmuş kişiler gül kokar. Münafık ve dinden şaşmış kişiler, dinine bağlı kişileri hep yargılar. Allah her zaman yolumuzu iyi insanlarla kesiştirsin.

Bir duan koruyucu özelliği vardır. Dualarda buluşmak dileği ile.

Allah her zaman sabredenlerle beraberdir. Sabır ve Tevekkül edenler her zaman muhteşem sonuçlar ile karşılaşır. Allah’ın hayırlı kulları her zaman güzel işler başarır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.