Regaib Kandili Mesajları

Regaib Kandili Mesajları Receb ayının ilk perşembeyi cumaya bağlayan gecesine Regaib gecesi denir. Regaib gecesi ismini melekler vermiştir. İslam’da her cuma gecesi kıymetli ve mübarektir. Regaip geceside bu nedenle iki kat önem taşır. İsim kökeni Arapçadır. Bir şeyi istemek, arzulamak anlamına gelen ‘Reğabe’ kelimesinden türemiştir. Regaib kelimesinin de aslı ve anlamı budur. Allah Regaib kandilinde müminlere ikramlar gönderir. Regaib Kandili Mesajları Bu gecede yapılan duaların hepsini kabul eder. Regaip kandilinde yapılan zekat, namaz, oruç gibi ibadetlerden daha fazla sevap kazanırız. Receb ayında oruç tutmak fazilettir. Regaib Kandili Mesajları Peygamberimizin Ramazan ayından sonra en çok oruç tuttuğu ay da Receb ayıdır. Regaib kandilinde, perşembe gecesi oruç tutup, cuma gecesinde ihya etmek sevaptır.

Regaib Kandili Mesajları

Regaib Kandili Mesajları

Dua edeniniz bol, edilen dualarınız kabul olsun. Regaip kandiliniz kutlu, ayınız mübarek olsun.

Regaip gecesi bolluk ve bereket zamanıdır. Düşmanlar el sıkışır, uzak dostlar yakınlaşır. Geceniz mübarek Regaip kandiliniz kutlu olsun.

Allah’ın bize verdiği bu günü değerlendirin. Dualarınızı edip ibadetlerinizi yerine getirin. Bu gecede kimseye kızmayın, küsmeyin. Regaip kandiliniz kutlu olsun.

Ömrünüz uzun, hayatınız güzel olsun. Kısmetiniz bol hayatınız ibadetli olsun. Hayırlı zamanlara girmeniz dileğiyle Regaip kandiliniz hayırlı olsun.

Rabbimiz bize verdiği hayat gibi bu gecede dualarımıza can verdi. Dualarınızın kabul olması dileğiyle kandiliniz kutlu olsun.

Öyle bir insan ol ki gözler üzerinde olsun. Her gittiğin yerde saygı duy ki şanın baki olsun. Kandilin mübarek ayın bereketli olsun.

Varlığı sonsuz olan rabbimize dua edin ki dualarınız kabul olsun. Bu gecede edeceğiniz her dua bol sevaplı olsun. Sizin de dua katında yeriniz olsun ve kandiliniz kutlu olsun.

Kimi yaptığı her ibadeti gösterir övgü arar. Kimi ibadetini gizli yapar sadece sevap arar. Yapacağınız ibadetlerin gizli kalması dileğiyle, hayırlı kandiller.

Çocuklarınızı, tanıdıklarınızı toplayın. Ellerinizi bir araya getirip göğe açın. Dualarınızı edip namazlarınızı kılın. Kandiliniz kutlu olsun.

Küs olduğunuz insanlarla barışın. Kalplerinizde dargınlık olmasın. Bu ihsan gecesinde kırgınlıklarınızı uzaklaştırın. Hayırlı kandiller.

Başımı koydum secdeye. Elimi koydum dizlerime. Senin için bir ihsanda bulundum. Sende bana ihsan eyle. Hayırlı kandiller.

Dost bildiğin düşman olmasın. Kardeş bildiğin kalleş çıkmasın. Hayırlı zamanlar için kandilinde hayırlı olsun.

Peygamberimizin ümmetine girmemizi bahşeyle rabbim. Dualarımızı kabul et ve yanımızda ol rabbim. Kandiliniz mübarek olsun.

Bahtınız bol, kısmetiniz açık olsun. Dualarınız kabul iyi dilekleriniz çok olsun. Kandiliniz kutlu olsun.

Kalbini aç semaya. Dilin değil gönlün konuşsun orada. Allah’a ettiğin her dua, kabul olsun bu zamanda. Hayırlı kandiller.

İyi düşün ki iyi olsun. İyilik yap ki iyilik olsun. İyi ol ki iyi olsun. Sen doğru oldukça kandilin kutlu olsun.

Sevdiğin insanla bir ömür mutlu olasın. Hayırlı bir kısmetle hayırlı bir yola giresin. Bu mübarek gecede mutlu olasın. Kandilin kutlu olsun.

Hak yolundan şaşma. Ar yolundan ayrılma. Sen sakın şeytana kanma, et dua. Kandilin mübarek yolun aydınlık olsun.

Vefat Mesajları

Hayırlı bir aya giriyorsun. İşlerin hayırlı olsun. Bereketin bol olsun. Dualar üzerinde olsun. Allaha dua et ki kabul olsun. Kandilin mübarek olsun.

Ne mübarek bir gece bu gece. Aç gözlerini semayı izle. Tövbe edip yeni bir şans dile. Hayırlı kandiller.

Allah’ın ihsan eylediği bu geceyi güzel geçirmen dileğiyle. Dualarını esirgeme çünkü benim dualarım seninle. Hayırlı kandiller.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.