Ramazan Bayramı Mesajları

Ramazan Bayramı Mesajları On bir ayın sultanı Ramazan’ın gelişi tüm İslam aleminde her sene neşe ve huzur ile karşılanıyor. Bu ay müslümanlar kendilerini Allah’a daha yakın hissediyor, ibadetlerini daha şevkle ve tam bir teslimiyet içerisinde gerçekleştiriyor. Bin aydan daha hayırlı olduğu buyrulan Ramazan ayı, dili, kalbi, nefsi terbiye ediyor, sabrı, tevekkülü, yokluğu anlamayı, varlığı paylaşmayı, şükretmeyi ve sebat etmeyi öğretiyor. Bu ayın bitimiyle gelen Ramazan Bayramı Mesajları İslam aleminde büyük coşkuyla kutlanıyor. Aile ziyaretleri, modern dünyanın yoğunluğu içerisinde istemeyerek ihmal edilen akraba ve ahbap taifesiyle gerek yüz yüze görüşerek bayramlaşma, gerek telefon ile hal hatır sorma ve gerek mesaj ile gönül alma, iyi dilekleri iletme gibi güzel davranışlar ön plana çıkıyor.Ramazan Bayramı Mesajları  İşte bu mübarek aya özel kutlama mesajlarından bazıları.

Ramazan Bayramı Mesajları

Ramazan Bayramı Mesajları

Ramazan bayramı kutlu, bereketli, hayırlara vesile olsun. Kalplere huzur, gönüllere iman dolsun. Selam ve dua ile…

Bu kutlu bayram, tüm insanlık için her türlü şerri silip süpüren ve her türlü hayırı, bereketi getiren güzel günlerin başlangıcı olsun.

Mübarek Ramazan bayramı, O yüce sevgiliye özlem ve aşk ile dolu gönüllere ferahlık, huzur ve mutluluk getirsin. Hazreti Muhammedin tüm ümmetinin acıları son bulsun, hastalar şifa, yürekler huzur, hasretler son bulsun.

Duaların kabul olduğu, bin aydan hayırlı, sultanların sultanı, on bir ayın göz bebeği Ramazan’ı Şerif’in mübarek bayramı cümleten kutlu olsun.

Göğe açılan eller Hak katında makbul olsun, edilen dualar kabul olsun, Ramazan bayramınız kutlu ve mübarek olsun.

Yeri göğü yaratan yüce Rabb’in İslam alemine hediyesi olan Ramazan bayramı kutlu ve hayırlara vesile olsun.

On bir ayın sultanı Ramazan’ı Şerif’i uğurlarken kalbimizde hüzün, dilimizde dua, gönlümüzde dostlar. Ramazan bayramı kutlu olsun… Özlemle, sevgiyle.

Yeri göğü ve tüm kainatı yaratan yüce Allah, tüm müminlerin dualarını kabul, bayramlarını mübarek eylesin.

Bu bayram tüm İslam aleminin dertleri, kederleri son bulsun. Gönüllere neşe, kalplere sevinç dolsun. Her gün bayram tadında, bayram mutluluğunda olsun. Ramazan bayramı kutlu olsun.

Hazreti Süleyman’ın ömrü gibi uzun, Hazreti Muhammedin kalbi gibi nurlu, Hazreti Musa’nın asası gibi mucizelere gebe, güzelliklerin bir ırmak gibi aktığı, bereketli ve hayırlı bir bayram dileğiyle.

Bu mübarek günün yüzü suyu hürmetine devlet, millet ve İslam düşmanları tarumar olsun. İslam’ın sancağı baki, müminlerin kalpleri kavi, gönüller bir olsun. Ramazan bayramı tüm ehlisünnete kutlu olsun.

Yüce Mevla bu mübarek bayram gününde dertlilere deva, hastalara şifa, dostlara vefa nasip eylesin. Amin.

Ey yerleri ve gökleri yaratan yüce Allah… Bu kutlu günde, bizi senin katında makbul kullardan eyle, günahlarımızı af, dualarımızı kabul, gönüllerimizi temiz kıl. Sana uzanan ellerimizi, sana açılan kalplerimizi, senin rızan için tuttuğumuz oruçları, kıldığımız namazları ve senin aşkınla yanan kalplerimizi geri çevirme.

Bayramlar değil midir dostları kavuşturan, özlem çekmek niye? Bayramlar değil midir kalpleri ısıtan, bu soğukluk niye? Bayramlar değil midir küsleri barıştıran, daha beklemek niye? Ramazan bayramı kutlu olsun, selam ve dua ile… Kalpten sökülüp gelen sıcak bir merhaba ile!

Bayram insanın sevdikleri ile güzel. Tüm İslam aleminin sevenleri ve sevdikleri ile mutlu bir bayram geçirmesi dileğiyle.

Yüce Allah Ramazan’ı Şerif boyunca tutulan oruçları, kılınan namazları, okunan kuranları kabul eylesin. Tüm ümmete bayramı mübarek, gelecek bayramı şerifi görebilmeyi nasip eylesin. Tüm müminlerin makamını gönüller sultanı peygamber efendimiz Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi ve Selleme komşu eylesin.

Ramazan ayı boyunca müminlerin kalplerinden güller saçılırmış. Her sözleri, her amelleri bu güllerin masumiyeti ve güzelliği ile donanırmış. Yüce Yaradan tüm İslam aleminin ömrünü güller kadar asude bayramını çocuklar kadar şen kılsın.

Kurban Bayramı Mesajları

Yüreklerde aşk, gözlerde nur olsun. Kazançlar bereketli, dualar kabul olsun. Ramazan Bayramı kutlu, sevenler bir arada olsun.

On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif boyunca tutulan oruçlar, kılınan namazlar, okunan dualar, iyilikle dolu gönüller, terbiye olmuş nefisler ve cümle ameller, gün gelip de emri hak vuku bulduğunda cennete uzanan o mübarek yolda şahit olsun. Ramazan bayramı kutlu ve mübarek olsun.

Bir çocuğun göğe uzanan elleri kadar masum ve mübarek olan bu bayram, tüm kalplere ferahlık ve huzur versin. Tüm İslam aleminin nice bayramlar görmesi dileğiyle.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.