Paulo Coelho Sözleri

Paulo Coelho Sözleri Simyacı adlı kitabı ile adını duyuran ünlü yazar farklı deneyimlerini kitapları aracılığı ile okuyucuları ile paylaşmıştır. Şarkı sözü yazarı olan ve kariyerine roman yazarlığı ile devam eden ve ilginç teması ile geniş bir kitleye hitap eden kitabı ile ün kazanan yazar düşünce yapısı ile insanları etkisi altına almaktadır. Paulo Coelho Sözleri dünyaya ışık yayarken bir arayış içinde olanlara da yol göstermektedir. Bir dönem akli dengesi yerinde olmadığı düşünülen yazar akıl hastanesinde belli aralar ile yatmıştır. Burada edindiği deneyimlerle farklı bir bakış açısına sahip olarak etkileyici bir eser yazmıştır. Paulo Coelho Sözleri ile insanlığa ışık tutmuş, yol göstermiştir.

Paulo Coelho Sözleri

Paulo Coelho Sözleri

Beni yenilgiye sürükleyen güç yazar olamayacağımı düşünmemdi.

İnsanlar ile iletişim kurarken onların anlayacağı şekilde konuşacaksınız. Çocukla çocuk olacak, yaşlı ile birden yaşlanacaksınız. Ancak asla seviyesiz insanların alçaklığı kadar alçalmamalısınız.

Birinin gerçek yüzü faydasını görmediği insana davranışından anlaşılır.

Özür dileyen her insan hatasının sonucu özür diledi denilemez. Özür dileyenler bazen karşısında duranın sesini duymak istemeyenlerdir.

Bir ağacın dalının kırılmasından korkuyorsan gölgesine oturmayacaksın.

Bir insan bir olayı bir kez yaşamış ise ikincisi olmayabilir ancak aynı olayı iki kez yaşamış ise üçüncüsünü yolda geliyordur.

Seven insan ne yaşarsa yaşasın kalmak için sebepler bulur, ancak canı çok yanan insan gitmek için adım atar.

İnsan istediğini başkasının etkisi altında kalmadan yaşayabiliyor ise özgürdür. Aşık olanın özgür olması da bundandır.

İnsan doğduğu andan itibaren uzun bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta yeni insanlar tanır ve farklı olaylar yaşar. Farklı mekanlar görür. Her şey değişikliğe uğrar ancak değişmeyen tek şey yolculuğun gidiş yönüdür. Yolculuk hep ileriyedir. Gidilen hiçbir yola tekrar geri dönülmez. Bu sebeple hayat bir tren gibidir, gidiş ise tek yönlü.

Erkekler hayatlarında bir insanı ömür boyu sevme şansı yakalarlar. Kadınlar ise kendilerini ölene kadar çok sevecek insana acı çektirme imkanı.

Kadınlar sevdikleri erkeği kazanmak için her şeyi yapmaya hazırdırlar. Sevişmeyi kabul etmeyi dahi. Erkekler ise kendilerini çok seven insanın duygularını feda edebilir bir anlık sevişmek için.

Yakınlık ile uzaklık içinde farklı umutları barındıran bir ifadeden ibarettir. Yakınlık kaybetme korkusunu içinde barındırır iken, uzaklık hep kavuşma ümidi ile anılır.

Erişkinlerin çocuklardan öğrenecekleri şeyler vardır. Mutlu olmak için bir sebebin olması gerekmediği, aklını meşgul edebilecek bir şey aradığında her zaman bulabileceğini, bir şeye sahip olmak istediğinde buna sahip olana kadar ısrarcı davranabileceğini.

Büyümek için acele etmeyin. Her şeye sahip olmak için büyümekte aceleci olduğunuz gibi sahip olduklarınızın verdiği sorumluluklardan kaçmak içinde çocuk olmak isteyeceksiniz.

İnsanlar harekete geçmek için fırsatların ayağına gelmesini bekler. Oysaki fırsatlar yürümeyi sevmedikleri için insanların onları bulmasını beklerler. Mazeret ise bu bekleyişte kazanan olur.

Bir yere gitmenin buna değeceğini düşünüyor isen unutma uzun bir yol kat etmen gerekiyor. Çünkü gidince mutlu olacağın hiçbir yerin kısa bir yoldan varışı yoktur.

Benim en büyük hatam karşımda duran herkesin benim gibi iyi niyetli olduğunu düşünmemdi.

Kadınlar ne ister sorusuna 35 yıllık bir zaman ayırdımsa da bu soruya bir türlü cevap bulamadım.

Mutlu iken insan güven duyar ancak mutsuz iken güven duyduklarının güvenilir olmadığını fark eder.

Gideceğin yere gitmekte kararlı isen önüne çıkan hiçbir engel gitmene engel olmayacaktır. Aksine daha hızlı yürümek için dinlenmeni sağlayacaktır.

Unuttum dediğin bir şeyi anlatmaya devam ediyorsan o hala senin aklındadır.

İnsan her zaman elde edemediğini ister ve olmasından ısrar ettiğin şey onu istemediğine karar verdiğinde oluverir.

Kadınlar kendilerinin yüceltilmesinden hoşlanırlar. Ancak bu yüceltici övgü yüklü kelimelerin gerçeklik payını fark edecek kadar zekidir kadınlar.

Geçmişe dönük yaşamaktan ziyada bugünü yaşa. Çünkü geçmişe takılıp kalanlar yolunu tüketmeye yakın olan yaşlılardan başkası değildir.

Soruların cevaplarını keşfettiğinde tüm soruların değiştiğini fark edersin.

İnsanın gizlediği hazine yüreğinin olduğu yerdedir.

Birini sevmeniz onu özgür kılmanızı gerektirir.

Bir dağın yüksekliğini ölçmek için tırmanmana gerek yoktur.

İnsanlara açıklama yapmak zaman kaybından başka bir şey değildir. Çünkü insanlar neyi duymak isterseler onu dinlerler.

Bugün yapmaya cesaret göstermediğin birçok şeyi yarın yapacak zaman bulamazsın.

Sen kendini nasıl tanıyorsan emin ol ki insanlarda öyle tanıyordur.

Acı çekmek istemeyenler aşktan kaçarlar. Tıpkı dünyanın kötülüklerinden kaçmak isteyenlerin kendi gözlerini kör etmesi gibi.

İnsanlar bir şeye ne zaman başlayacağı ve ne zaman durması gerektiğine karar verememe sorunu yaşamaktadırlar.

Gerçekten seni merak ediyorsan başkalarının yönlendirmesi ile girdiğin şekillerden öncesi olan seni düşün.

Kitapların anlattıklarını dinlemeyi kabul ettiğinizde ilginç öyküler ile tanışırsınız.

Aşkın sebepleri yoktur. İnsanın sevme sebebi seviyor olmasından başka bir şey değildir.

Albert Einstein

Bir gün olduğunuz yerden kalktığınızda hayatınızda yapmak istediklerinizi yapacak kadar zamanınızın olmadığı gerçeği ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunu yaşamamak için hayallerinizi gerçekleştirmek için en doğru zaman olan bugün çalışın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.