Özlü Sözler

Özlü Sözler Herkese merhabalar, bugün sizlerle birbirinden güzel ve anlamlı özlü sözler paylaşacağız. Özlü sözler içeriğinde birçok anlamın gizli olduğu ve gerçekten karşıdaki kişiyi çok fazla etkileyecek sözlerdir. Bu tarz sözlerle karşınızdaki kişiye anlamlı mesajlar vereceğiniz gibi bu sözlerin sizinle uyumlu olduğunu da hissedebilirsiniz. Özlü sözler bazen bir aşkı anlatırken bazen hayattan kısa mesajlar sunar. Sosyal medya ağlarınızda paylaştığınız zaman ise eğer birine üstü kapalı bir şekilde mesaj göndermek istiyorsanız bu mesajı göndermenizi sağlar. Bu yüzden özlü sözleri hayatınızın her alanında kullanabilirsiniz. Aynı zamanda mutlaka bulunduğunuz duruma uygun olan bir özlü söz vardır.

Birçok kişi bana okuduğum kitaplar arasında en beğendiğimin hangisi olduğunu soruyor. Ben okuduğum kitaplar arasında en çok annemi beğendim. O içerisinde her şeyi barındırıyordu.

Aşk hakkında söylenen hiçbir şey insana saçma gelmez. Çünkü aşk hakkında söylenen her şey doğru olduğu gibi aşk hakkında söylenen her şey aynı zamanda yanlıştır da.

hepimiz aynı nefesi soluyoruz; hayvanlar, bitkiler,insanlar… Havanlar olmadığı takdirde biz insanlar ne yapabiliriz ki? Bütün hayvanların gittiğini düşünün hepimizin ruhu büyük bir yalnızlıkla sınanır.

Bazıları yaşamın anlamı olarak kazandıklarını kullanmayı tercih eder. Fakat bunu herkes yapar. Asıl önemli olan şey ise kaybettiklerimizden kazanç elde etmeyi bilmektir. İşte bunu başarmak ise zeka gerektirir.

Kimse için ağlamaya değmez. Kimse sizin gözünüzden akan gözyaşlarını hak etmiyor. Hak etselerdi sizi günlerce sessizce ağlamak zorunda bırakmazlardı.

Dostun sırtından vurdu diye kızmana gerek yok. Dostuna güvenerek ona sırtını dönen sendin. Birisi arkandan konuşuyor diye de kızma. Onu insan yerine koyup derdini anlatan da sendin.

Mutlu bir insan her şeye sahip bir insan değildir. Mutlu insanlar sahip olduklarını kendileri için en iyi şekilde kullanmayı bilen insanlardır.

İnsanlara bende aradığını bulamadığını söylüyormuşsun. Ama unutma bende bulduklarını hayatın boyunca sana kimse veremeyecek.

İnanıyorum. Bir gün hayatıma öyle birisi girecek ki, daha öncekilerle neden mutlu olamadığımı daha iyi anlayacağım.

Kadınları mutlu etme adına her yerde madde madde yazı görüyoruz. Aslında kadınları iki şeyle mutlu edebilirsiniz; dürüstlük ve sadakat. Bunun dışında yaptıklarınızın hiçbir önemi yok.

Aslında yaptığınız küçük tercihler bile bütün hayatınızı değiştirebilir. Fakat birçok kişi küçük tercihlerin bütün hayatını değiştirebileceğini düşünmez.

Sürekli seni sevmediğimi düşünüyorsun. Seni gerçekten sevmediğim zaman seni ne kadar çok sevdiğimi daha iyi anlayacaksın.

İnsanlar onları sürekli övmediğin için seni sevmeyebilir. Fakat yapmacık olup sevilmemektense kendin olup nefret edilmeyi seçmen senin asaletindendir.

Birisi siz olmadan yaşamayı göze aldıysa, siz o kişi olmadan yaşarken hiçbir şey kaybetmezsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.