Özenli Sözler

Özenli sözler söyleyerek, bu sözü duyan tüm insanları etkiniz altına alabilirsiniz. İnsan sosyal bir varlıktır ve bu sosyalliğini de sözleriyle devam ettirir. Güzel ve etkili konuşabilenler ise sosyal hayatlarında bir adım öne çıkarlar. Bu tür etkili ve özenli sözler her zaman aklınıza gelmeyebilir. Ancak hazır yazılmış sözleri okuyarak fikir edinmeniz mümkündür. Arkadaş sohbetlerinizde, sosyal medya hesaplarınızda, fotoğraf altına yaptığınız yorumlarınızda ya da birine özel bir mesaj attığınızda bu tür özenli sözler çok işinize yarayacaktır. İnsanların aklına yer edebilmek, yaptıklarımızdan ziyade sözlerimizle mümkün olduğundan dolayı, sarf ettiğimiz sözlere her zaman dikkat etmeliyiz. İletişimin altın kuralı etkileyici şekilde konuşabilmektir. Sosyal medya ile birlikte sözlerin önemi daha çok ortaya çıkmıştır.

Geçmiş zamandan geleceğe taşıdığım tek şey dostluklarım olacak. Ne pişmanlıklarımı götüreceğim ne de mutsuzluklarımı. Geleceğe tertemiz yürüyeceğim can dostlarımla.

Gündüz ya da gece olmuş ne fark eder. Sen yine yoksun ve ben yine yalnızım. Sensizlik böylecesine can yakarken, güneş ister doğsun isterse batsın.

Hayal meyal hatırlıyorum o güzel günlerimizi. Birkaç yıl önce olan birlikteliğimiz sanki yüz yıl önceymiş gibi geliyor şimdi. Sen gidince zaman da yavaş akmaya başladı sanki. Her şey tatsızlaştı ve bir anda renklerini kaybetti.

Gidenlerin gitmelerinden daha acı olan bir şey varsa, o da kalanların elinden hiçbir şey gelmiyor olmasıdır. Yalnızlığın kollarına bir paçavra gibi atılırken, gidene mani olamıyor olmaları, inan bana en acısıdır.

Pusu kuran yalnızlığım değil, senin ihanetindi. Öyle zamansız, öyle acımasız ve öylesine büyük bir felaketti. İhanetin ne denli acı bir deneyim olduğunu, bu olaylar kafama vura vura bana öğretti.

Çocukluğumu şimdi deliler gibi özlesem de, elden hiçbir şey gelmez, o günler geri dönmez. Büyümeyi iyi bir şey zannederdik o zamanlar. Oysa ne güzelmiş çocukluğumu doyasıya yaşadığım, hesapsızca gülüp eğlendiğim anlar.

Geçmez sanma sakın, geçecek. Nasıl bitmez sandıkların bitiyorsa ve bırakıp gitmez sandıkların bırakıp gidiyorsa, acıların da aynen böyle geçip gidecek. Sen yeniden kalkacaksın ayağa, yeniden güleceksin ve yeniden seveceksin.

Olmayanlara üzülmekten, olanlara sevinemiyoruz yıllar yılı. Gözümüz hep gidenlerde olduğundan gelenleri kaçırıyoruz oldum olası.

Her şeyin başı sağlıksa eğer, en büyük yatırım sağlığa yapılmalı. Elden gidince değil, şimdi değeri anlaşılmalı. Sağlık her zaman için en büyük gayemiz olmalı.

Zor günler geçirdik belki güzel dostum, ama adı üzerinde geçirdik. Şimdi önümüzdeki güzel ve umut dolu günlere bakmalıyız. Zorluklara göğüs gerdiğimiz için kendimizle gurur duymalı ve yeni gelen günleri bu gururla karşılamalıyız.

Hayatın en acı anları bile, gün geliyor unutuluyor. Unutmak insana bahşedilen en büyük hediyedir. Unutamasaydık yaşayamazdık. Güvensizlikten bir adım dahi atamazdık. Unuttuk ve iyileştik. Unuttuk ve yeniden güvendik.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.