Flezof Osho Sözleri

Flezof Osho Sözleri Hindistan filozoflarından adını çok konuşturan osho ölümünden sonra daha çok tanınmaya başlanmıştır. Var olanın aksine öğretmenin de öğrencinin de kendisi olduğunu ifade eden Osho farklı görüşleri ile dikkat çekmiştir. Meditasyonun insan hayatında yer edinmesi gerektiğini savunan Osho felsefi görüşlerini birçok insan aktarmak için sürekli çalışmıştır. Flezof Osho Sözleri ile insanlara farklı bir bakış açısı sunarken yeniden bir görüşün oluşumuna imkân sunmuştur. Ben duygusunu ön plana çıkaran Flezof Osho Sözleri ile de bunu yansıtmaktadır. Farklı görüşleri ile din adamlarının görüşlerini yok sayan Osho farklı bir görüş ve düşünce ortaya atmıştır. İnsan yaşantısında farklı görüş ve düşüncelere ihtiyaç duyarsa Osho bunlardan biridir.

Flezof Osho Sözleri

Flezof Osho Sözleri

Güzel bir geleceğe sahip olmak istiyorsan bugün kendine yardımcı olmalısın.

Hayat küçük adımların bir bütünüdür. Sen sevdikçe güçlenerek büyürler.

İçinde ki aşk sana nasıl hareket etmeni söylüyorsa o şekilde hareket et.

Eğer iyi bir anne ve baba iseniz çocuğunuzun sonunu bilmediği bir yoldan korkmasını değil o yolda ilerlemesini ona öğretin ki keşfetmenin ve başarmanın hazzını yaşasın.

Senki hayat dediğimiz bu sınavda cevapları ezberlersin ama sana asla aynı soru sorulmaz.

Eğlenceli bir hayat yaşamak istiyorsan yüreğinde ki çocuğun büyümesine asla müsaade etme.

İnsanlar bilgi sahibi olmadıkları her şeyi yanlış anlarlar. Yanlış anlama bilmediklerini gizlemenin en etkin yoludur.

Cesur olan insan tartışma sonrası özür dilemek için ilk adımı atandır. Güçlü olan insan haksızlık karşısında ilk affedendir. Mutlu olan insan ise en unutkan olandır.

Acele ederek bir olay karşısında çabuk karar verme. Yanlış anlayarak hayata karşı koymak yerine anlamamayı seç.

Asıl sorulması gereken soru ölümden sonra hayatın olup olmaması değil aksine asıl sorulması gereken soru ölmeden önce senin bu hayatı yaşayıp yaşamamandır.

Gerçek olan senin varlığını yansıtan hayal gücü ve düşüncelerin değil bizzat sensindir.

Seni olduğun gibi kabul eden bir kişi ile karşılaştığın noktada değişim başlar.

Gökyüzü maviliği hep vardır. Geçici olan bulutların varlığıdır.

Bir çiçeği görünüşü, kokusu ile sevdinse onu yaşaması için koparmamalısın. Çünkü sevgiye sahip olmak için değil ama ona değer verilip yaşatmaktır.

Korku ile hareket etmek yanlışa gitmektir. Aşkın ve coşkunun sana hissettirdiği gibi hareket etmek ise doğru olandır.

Hayatın başladığı yerde korku biter.

Yaşamın sana getirdiklerini alçak gönüllülük ile kabul et. Ancak başka insanların sahip olduğu hakkı ve özgürlüğünü elinden almasına izin verme.

Aşk vermek ile olur. Aşk şartsız ve beklentisiz bir şekilde paylaşmayı gerektirir.

Doğru bir iletişim kurmak için sessizliğe ihtiyaç duyarsınız. Sessizlik doğru iletişimin başlangıcıdır.

Yaptıkların karşısında bir başkasının takdirine ve ilgisine ihtiyaç duymadığın an olgunlaşmışsın demektir. Bir insandan yardım beklemediğin gün ise seni kimse incitemeyecek kadar güçlü olursun.

Aydınlanmak için kendin ışık ol, başkasından aldığın ödünç ışık ile yaşama.

Başkalarının kölesi olmamak için yaptıkların karşısında takdir edilme ve beğenilmeye ihtiyaç duymayın ve başkası tarafından sevilmek yerine önce kendinizi sevin.

Mutlu ya da mutsuz isen asıl sebep sensin. Senin davranışların nasıl hissedeceğini belirleyen etkendir. Hayatında ki şeyler için sorumlu arama sorumlu olan sensin. Cennette sensin cehennemde.

Hayatta hiçbir şey yok olmaz sadece şekil değiştirir.

İyi insanlar cennete gider düşüncesi tam olarak doğru değildir. İyi insanların adım attığı her yer cennet olur doğru olan bu.

Sana hakaret eden insana karşı susarak aslında en doğru cevabı verirsin. Çünkü söylediğin hiçbir kelime o suskunluk kadar zorlarına gitmez.

Hayatında bir şeyin sorun olduğunu kabul ettiğinde onu çözmek için güçlenirsin, sorunu çözersin. Ama sorun olarak gördüğün ile savaşırsan o sadece büyür ve daha büyük bir sorun halini alır. Bu simyanın temelidir.

Elinde olanı sende olduğu için vermelisin, geri alırım düşüncesi ile değil.

Ne zaman sana seçenek sunulsa tehlikeli olan, bilinmez bir yol olan, güven vermeyeni ve riskli olanı seç asla pişman olmazsın.

Hayatta bir sorunu çözmek istiyorsanız sevgi ile yaklaşın, hırçın davranarak değil.

İnsanı etkileyen tüm hastalıklar sevgisizlikten kaynaklanır. Bu sebeple iç dünyanızı etkileyen hastalığın tedavisi için şefkati seçin.

Mutlu bir kadın kişilikli bir erkeğin eseridir.

Dünya üzerinde bir günlük yaşantımız kaldığını bilsek insanlara karşı olan tüm kırgınlıklarımızı unuturuz. Ama hiç ölmeyecekmişiz gibi kibirli ve kırıcıyız.

İyi insan içinde kötülük taşımayıp, saf olan değil aksine dünya üzerinde ki her şey hakkında bilgisi olup iyi olanı tercih edendir.

William Shakespare

Şefkatli ol. İnsanlara emretmeden, yönlendirmeden, koşullar dayandırmadan davran. O zaman insanlara acı veren bu dünyada acı veren değil şifa veren bir güç olabilirsiniz.

Şiddetli esen fırtınalar sen direndikçe seni daha fazla sağa sola savurur ve sen direndikçe senden güçlü olurlar. Bırak seni götürsünler bir bütün olarak ve kırılmadan.

Zeka sonradan kazanılan değil doğuştan var olan bir şeydir. O insanı var eden yapı taşı, insanın can özüdür.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.