Muhteşem Sözler

Muhteşem Sözler

Tek bir söz bazen insanın hayatında birçok şeyi anlatmak için yeterlidir. Hüzün, sevinç, mutluluk bazı dönemlerde tek bir kelimeye sığabilir ve karşınızdakinin sizleri anlamasını sağlayabilirsiniz. Bazen söylenen öyle muhteşem sözler vardır ki insanların şiir yazmasına ya da sayfalar dolusu ile kendisini anlatmasına gerek yoktur. Mutluluğunuzu ya da yıkılmışlığınızı bu muhteşem sözler ile anlatmak hem daha kolaydır hem de sizin çevrenizde çok daha iyi şekilde anlaşılmanıza yardımcı olur. Muhteşem sözler arasında her duyguyu anlatmaya yaracak kadar çok güzel söz bulunmaktadır. Bazen karizmatik bazen de son derece romantik bir söz ile çevreniz tarafından daha iyi anlaşılabilme imkânı bulabilirsiniz.

Oysa kimse hayatını o denli birine bağlamamalı, birinin gidişi geri kalanın bitişi olmamalı

Yarışa dâhil olmazsan bitiş çizgisini hiçbir zaman göremezsin. Önce yarışa dâhil olmalı sonra rakibini tanımalı ve sonrasında çizgiyi ilk geçen sen olmalısın.

Kimsenin hiçbir şeyi olmak zorunda değilsiniz. Kendiniz olmanız yeterli olacaktır.

Kendiniz olmayı beceremediğiniz müddetçe başkalarının bir şeyi olmanız pek bir anlam ifade etmiyor.

Daha ileri gitmeyeceksen neden bu noktaya kadar geldin. Cesaretini topla ve adım atmaktan çekinme.

Gereksiz yere ağlıyor, kafaya takıyor ve kırılıyoruz. Kısacası insan denilen varlığı haddinden fazla ciddiye alıyoruz.

Terk edilmişlik duygusu kadar insanı boşlukta sallayan bir duygu yoktur.

Bulunduğun noktadan daha ileriye gitmeye cesaretin yoksa geriye dön ve arkana bak. O zaman geçmişte neleri aşmış olduğunu görecek ve ihtiyacın olan cesareti kazanacaksın.

Mutlu olmak için sebeplere ihtiyacın yok. Bazen bir kuş cıvıltısı bazen minik bir bebeğin gülümsemesi mutluluğun adresi olabilir.

Mutluluğu kazanmak hayattaki tek amacın olsun. Bu hayatta mutlu değilsen nerede ve kiminle olursan ol hayatın demir parmaklıklarından kurtulamazsın.

Çevrende anlaşılmadığını düşünüyorsan kendini anlatmaya çalışmaktan vazgeç. İnsanların seni anlamasına ihtiyacın yok. Yelkenlerini rüzgâra aç ve yepyeni rotalarda senin gibi insanlarla tanışmaya hazırlan.

Hayatın tozunu attıramıyorsan başkalarının attığı tozu yutmak zorunda kalırsın. Silkelen ve kim olduğunu düşün. O zaman evren sana istediklerini teker teker verecektir.

Çılgınlık yapmak her zaman kötü değildir. Hayatın heyecanını bulmak ve monotonluktan sıyrılmak için gereklidir.

Yalnızlığın dayanılmaz cazibesini tatmış olan insanlar kalabalıklar içerisinde dahi tektir ve yalnızdır. Onlar için çokluğun pek bir anlamı yoktur.

Sevginizi ifade etmekten çekinmeyin. Dünya sevgi üzerine kuruludur. Başka insanlar kötü diye siz sevmekten vazgeçmeyin. Yaşam felsefeniz sevgi olsun ve insani değerlerden hiçbir zaman şaşmayın.

Nereye gitmek istediğine karar veremiyorsanız, rotasız bir gemi gibi savrulmak yerine olduğunuz yerde kalın. Orası sizin için en güvenli limandır.

Gitmenin zamanı gelmişse ve rotanızda belli ise çantayı sırtlanıp yola çıkma zamanı gelmiş demektir. Teklik gözünüzü korkutmasın. Gittiğiniz yerde illa ki sizi anlayacak birileri olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.