Miraç Kandili Mesajları

Miraç Kandili Mesajları Müslüman alemi tarafından Recep ayının 27. gecesi kutlanan özel bir miraç kandildir. Müslümanlar, Hz. Muhammed (sav)’in o gece miraca yükselerek önce Mescid-i Aksa’ya ulaştığını ardından Allah’ın huzuruna çıktığını kabul eder. Miraç Kandili Mesajları Bakara suresinin son iki ayetinde de bu geceden bahsedilir. İsra suresinin başlangıç ayetlerinde de bu geceden bahsedilmektedir. Bu nedenle Miraç Kandilinde yapılan duaların kabul olacağı inancı hakimdir. Peygamberin yükselmesinden hareketle inananlar o gecenin bir yükselme ve arınma gecesi olduğuna inanır. Bol bol tövbe etmek, şükretmek, namaz kılmak ve Kur’an okumak gerekir. Miraç Kandili Mesajları Ayrıca küs kişilerin barışması ve birbirlerini affetmesi de bu gece için önemlidir. Çünkü kişi, ruhunu temizleyip hafifleterek yükseltebilir.

Miraç Kandili Mesajları

Miraç Kandili Mesajları

Bu kandilin feyzini kalbinde, sevabını mizanında, rahmet ve merhametini ahiretinde, bereketini evinde bulanlardan olmanız dileğiyle. Miraç kandiliniz mübarek olsun.

Miracın kandili yolunuzu, nuru kalbinizi aydınlatsın. Allah Müslüman kardeşlerimizle ibadette yükselmeyi, iyilikte birleşmeyi, cennette görüşmeyi nasip etsin. Kandilimiz mübarek olsun.

Bu kandilde ibadetleriniz ve hayrınızla Allah’tan rahmet, peygamberden şefaat, dünyada bereket, ahirette Firdevs cennetlerini kazanmanız dileğiyle. Kandiliniz mübarek olsun.

Meleklerin yanınızdan ayrılmadığı, her duanızın kabul olduğu, bundan sonraki her gün ve gecenizin kandil bereketinde olduğu bir gece dilerim.

Bu gece edilen duaların her birinin yıldız olup bundan sonraki gecelerde yolumuzu aydınlatması, yağmur damlaları gibi üzerimize yağması, güneş ışıkları gibi saçılması dileğiyle. Miraç kandiliniz mübarek olsun.

Allah’ın Rahman ve Rahim sıfatının bu gece hürmetine bizi sarması, peygamberin ahirette şefaatiyle kuşatması, meleklerin dost olması dileğiyle. Kandiliniz mübarek olsun.

Bu kandil gecesi Allah Afüvv ismiyle günahlarınızın af, Semi ismiyle dualarınızı kabul etsin. Sıkıntılarınızı gidersin, evinize bereket versin. Hepimizi yine, yeni Miraç’lara eriştirsin.

Bu mübarek gecede ettiğiniz bir damla dua okyanus, bir kar tanesi çığ, bir çekirdek ormana dönüşsün. Allah içimizdeki kinleri nefretleri söndürsün. Cennette nur cemalini gördürsün.

Kandilin ışığı hem yolumuzu gem gönlümüzü aydınlatsın. Sadece ülkemize değil tüm İslam alemine huzur, barış, esenlik ve ferahlık getirsin. Miraç kandilimiz mübarek olsun.

Rabbimin çekirdeğe gizlediği orman gibi, zehirlere gizlediği derman gibi, tahıllara gizlediği harman bu geceye cennet müjdesi ferman gizlemiş. O fermanda adınızın yazması dileğiyle… Kandiliniz mübarek olsun.

Rabbim! Bu kutlu gece hasta isen şifa, muhtaç isen para, dertli isen deva versin. Huzurun vuslatına, Rabbinin rahmetine, peygamberin şefaatine eriştirsin. Geceni nurla, kötülüklere karşı evini surla çevirsin.

Mübarek kandil geceleri huzura kavuşmanın, Allah’a ulaşmanın, cennette buluşmanın yoludur. Bu gece Rabbim dualarınızı kabul etsin, emellerinizi versin.

Miracınızın huzuru kalbinize, sevabı mizanınıza dolsun. Allah ölünce amel defteri kapanmayan, sırat köprüsünden kuş gibi uçarak geçen kullarından kılsın. Kandiliniz mübarek olsun.

Bu mübarek gece derdine Hızır yetişsin, evine huzur getirsin. Allah rahmetini ve bereketini esirgemesin. Dualarını kabul etsin.

Allah’ın nuruyla aydınlananlardan, ahirette peygambere kavuşanlardan, kendi nefsiyle savaşanlardan, sadece iyiliğe karışanlardan olmamız dileğiyle… Miracın kandili hepimizi aydınlatsın.

Rabbim herkesi kendi miracına ulaşmayı nasip etsin. Günahlarımıza tövbe, mükâfatlarımıza hamdetme imkanı versin. Dualarımızı kabul etsin. Yeni Miraç kandillerine eriştirsin.

Bu gece, göğe yükselen peygambere uygun bir ümmet olmamız dileğiyle… Allah namazlarınızı ve dualarınızı kabul buyursun, dileklerinize kavuştursun. Kandiliniz mübarek olsun.

İftar Mesajları

Binlerce geceye bedel bu günde binlerce sevaba nail olmanız dileğiyle… Geceniz nurla dolsun, dualarınız kabul olsun.

Allah bu kandil gecesinde Kur’anla aydınlanmayı, namazla yükselmeyi, duayla bereketlenmeyi nasip etsin. Kalbi mühürlenenlerden, gaflete düşenlerden etmesin. Kandiliniz mübarek olsun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.