Mevlid Kandili Mesajları

Mevlid Kandili Mesajları HZ. Muhammed’in doğum gününün kutlandığı Mevlid kandili bu yıl 30 Kasım Perşembe gününü 1 Aralık Cuma gününe bağlayan geceye denk geliyor. Bu yıl da kısa mesaj veya sosyal medya hesaplarından sevdiklerinizin kandillerini en güzel Mevlid Kandili Mesajları ile kutlayabilirsiniz.
Doğum zamanı anlamına gelen Mevlid’in sözlükteki karşılığı ‘doğmak, doğum yeri ve doğum zamanı’ olarak yer bulur. Rebiül – evvel ayının 11. gününü 12. gününe bağlayan gece kutlanan Mevlid Kandili Mesajları , Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğum günüdür ve bütün Müslüman aleminin bayramı olarak kabul edilir. Biz de bu özel gecede sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel Kandil mesajlarını sizler için bir araya getirdik.

Mevlid Kandili Mesajları

Mevlid Kandili Mesajları

Allah’ın adını anarak girdiğiniz her işte başarılı olmanız dileğiyle. Kandiliniz mübarek olsun.

Hüzünlerin azalıp mutlulukların çoğaldığı, barış ve sevginin dünyamızda dolaştığı, biraz yorgun biraz durgun lakin mutlu ve huzurlu kandiller dilerim.

Allah’ın kulu, parlayan nurun ile kandilin mübarek olsun.

Gül huzurun tacıdır, her bahar bir gül taçlanır, o gül ki Hz. Muhammed’i andırır, gül kokulu mutluluk dolu nice kandillere.

Sen suskun yüreklerde saklı kalanları görensin, ne istiyorsak en hayırlısından ver bize Allah’ım. Mevlid kandiliniz mübarek olsun.

Gül bahçesinde gezinenler gül kokarlar. Kainatın en güzel gül kokusu sizinle olsun. Hayırlı kandiller.

Eller duaya açılır, sineler dostlara uzanır, gözlerde masumiyet aranır. Bu mübarek günde bütün dualarınızın kabul olması dileğiyle. Mevlid kandiliniz mübarek olsun.

İslam’ın nurlu eli yüreğine dokunsun, peygamberimiz komşunuz olsun, hayatınız mutluluk yüreğiniz huzurla dolsun. Mevlid kandiliniz mübarek olsun.

Güneşin gül yüzü, kalbine dokunsun. Kabuslar sana uzak, melekler yanı başında bulunsun. Güneş nurlu bir gece doğsun da bütün duaların kabul olsun. Hayırlı kandiller.

Sen kullarını hastalıkla, açlıkla, yoklukla ve sevdiklerimizle imtihan etme Allah’ım. Amin. Mevlid kandiliniz mübarek olsun.

Bütün İslam aleminin Mevlid kandilini kutlar, bu gece duaya açılan ellerin nurla dolmasını dilerim.

Bir anın bir ömüre bedel olduğu bu gecede, dualarda buluşabilmek dileği ile. Hayırlı kandiller.

Hz. Muhammed, insanların sapıklık batağında bulunduğu, cehalette sınır tanımadığı, küfürün ve şirkin kölesi olduğu dönemde dünyaya gelmiş ve insanlığa ilahi bir nur, rahmani bir şifa olmuştur. Bu gece duaya açılan eller nurla dolsun, Mevlid kandiliniz mübarek olsun.

Dertleriniz kum tanesi kadar küçük, mutluluklarınız Nisan yağmurları kadar bereketli olsun. Mevlid kandiliniz mübarek olsun.

Allah’ın rahmeti sürekli sizinle olsun, gönül gözünüz kapanmasın, gül bahçeniz solmasın, Hz. Muhammed’in nuru yanı başınızda dursun, kandiliniz mübarek olsun.

Yoluna kurban olsun, adı güzel kendi güzel peygamber. Rahmet eyle bu kuluna ey adı güzel, kendi güzel Muhammed. Hayırlı kandiller.

Bugün açılan ellere melekler gül koysun, kalbiniz nurla dolsun, kandiliniz mübarek olsun.

Kalpler vardır sevgiyle dolan, insanlar vardır arkadaşlığı paylaşan. Mübarek günler vardır, beraberce kutlanan. Mevlid kandiliniz mübarek olsun.

Ümmetin üstüne titrersin, müjdeler, uyarır, gel dersin, kulunu Allah’a sevdirirsin, karanlığı aydınlığa çevirirsin, gecemi gündüz eylersin, ey Hz. Muhammed göster yüzünü, Kul şehadetinle tanınmak ister. Kandiliniz mübarek olsun.

Allah’ım, çekirdeğin tanesine bir ormanı, yılanın zehrine şifayı, tahılın bir tanesine harmanı, mübarek gecelere ise cenneti gizlemiştir. Mevlid kandiliniz mübarek olsun.

Allah’ın biz kullarına ikram olarak sunduğu bu mübarek gecede, dünyanın barış huzur ve mutluluk dolması için ellerimizi duaya açalım. Sevgisi bol, gözü tok bir ruh için Allah’a yalvaralım. En içten dualarınızın kabul olması dileğiyle. Mevlid kandiliniz mübarek olsun.

Regaib Kandili Mesajları

Bu gece günahtan arınma gecesi, dua edelin de temizlensin günah defteri. Hayırlı kandiller.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.