Manalı Kısa Güzel Sözler

Manalı Kısa Güzel Sözler Herkesin içinde yaşadığı sevinci ve üzüntüyü uzun uzadıya anlatamayabilir. Durum böyle olunca karşısındakine Manalı Kısa Güzel Sözler söyleyerek kendini ifade eder. Bazen sevdiği insanlara güzel sözler söyleyerek bazen de kalbini kıran kişilere içindeki yarayı göstermek için anlamlı sözler söyler. Günümüz teknoloji çağında yüz yüze söylemek yerine mesajla dile getirilir bazı sözler. Çünkü pek çok kişi yazarak kendini daha iyi ifade edebilir. Manalı kısa güzel sözler sayfalar dolusu sözlerin yerine daha çok anlam kazanır. Çünkü sözün ne anlattığını anlayana içinde bir destan yazar. Önemli olan dile getirilmek istenen konuyu etkileyici bir ifade ile bazen bir cümle içine sığdırmaktır. Manalı kısa sözler de bu durumda işe yaramaktadır.

Bendeki kusuru aramak yalnızca senin kusurlarını ortaya çıkarır. O yüzden kusurumu aramak yerine içimdeki meleği gör o zaman sende melek olursun.

Beden yaslanır, ruh yaslanır ama yürek asla yaşlanmaz. Bu yüzden yirmi yaşımda nasıl sevdiysem seni yıllar sonra yine aynı severim.

Karanlığı severim çünkü geceler acıma derman oluyor. Sabah doğan güneş ise açılan yaranın kanamasını durduruyor.

Her güvendiğin dost değil, her derdini dinleyen dost değil. Bugün dostum sanırsın bir Bakmışsın yarın arkadan vurmuş.

Bugünüm zor dersin ama yarının daha zor olabilir. İstediğimi elde ettim dersin ama istediğin kâbusun olabilir. Hayallerini elde ettim diye sanma ki geleceğin kötü değil.

Yaşıyorsam hayallerim için ama bir gün onlar da biterse ölürüm. Çünkü tutunacak tek dalım benim hayallerim.

Dün ağlarken yanımda yoktun şimdi iyi günümde dost olsan ne fayda. Ben sana ihtiyaç duyarken sen başka ellerde gününü gün ediyorsun.

Varlığını ruhunda hissediyorsam bil ki benim için çok değerlisin. Sen benim iki kanadım ve hiç sahip olamadığım meleğimsin.

Bir çift güzel söz, bir fincan kahve yeter ikimize. Dünya yansa umurumda olmaz sen yanımda olduktan sonra.

İnsanın içi neyse dışı da o olmalı yüzümüze gülüp arkamızdan vuranlarla işimiz olmaz. Çünkü dost dediğin bunu gerektirir.

Dost dediğin senden bir şey beklemez. Sen bir şey demeden sana elini uzatır ve sen istemeden de derdini paylaşır.

Bu dünyada her şey yalan sadece dostluk baki kalır. Sen ne dersen de her şey geride kalır sadece yaptığın dostluk yanına kar kalır.

Sensiz dünya bana cehennem ama sen varken yanımda her yet bana cennet. Allah yaptığım bir iyiliğin sonunda bana hediye etti.

Her şey geride kalsa da bir sen varsın yanımda. Sen bana küs olsan da ben hep olacağım yanında.

Dal kırılmış rüzgâra küsüp artık güneş açsa ne yazar. Sen de eridim içimde hem de azar azar.

Şu dünyada her şey bir yana ana baba bir yana. Yarın herkes gider yanından ama seni hiçbir zaman terk etmez ana baba.

Kimse seni sevmeyecek ama bil ki ailen hep yanında olacak. Dünyanın hevesine aldanıp yanındakileri de kaybetme.

Dünya hali bu ne dersen de imtihandasın. Bu zor deyip de imtihandan kalma. Allah büyük bugün sana yarın onlara.

Bu dünyada herkes kendi derdine yanar önce kendi gelir sonra senin derdine yanar. O yüzden der ki şair önce can sonra canan.

Sanma ki bu çektiklerini Allah sana göstermeyecek. Çektiğin her acı mükafat olarak sana geri dönecek.

Ölümden korkma çünkü ayrılık acısı ölümden daha beter. Ölüyorum sanırsın ama Allah sana en güzel hediyesini sunar.

Sırrını kimseye verme çünkü gün gelir o sır dillere destan olur. Güvenme hiçbir dostuna çünkü gün gelir o da senin düşmanın olur.

Sen, sen ol asla kendinden vazgeçme. Çünkü bazı insanlara ömrünü de versen senden daha fazlasını isterler. O yüzden mesafenin koru ve kimseye taviz verme.

Sen sanıyor musun ki insanlara eserinden fazla değer verince yaranacaksın. Ne kadar baş tacı edersen o kadar çok hırpalanacaksın.

İnsanı insan yapan kolu bacağı değildir, insanı insan yapan kalbidir yüreğidir. Vicdanımız da olmasa insan olmamızın kime faydası var.

Paylaşmayı bil ama sakın kendinden ödün verme. Veren el çok alır ama çok değer veren de çok yıpranır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.