Çok özel aşk sözleri engüzel sözler ve mesajlar.

Kısa Özlü Sözler

0

Kısa Özlü Sözler Her insan karşısındaki kişiye hayatla ilgili birtakım öğütler verir. Hayatın ona göstermiş olduğu dersler kişiye kısa özlü sözler kapsamında geri dönüş sağlar. Bu özlü sözler bilgi verici oldukları kadar eğitici de olabilirler. İnsana hayatı, yaşamayı, sevmeyi, sevilmeyi aşılayan kısa özlü sözler geniş kapsamlıdır. Her türlü bilginin yer aldığı bu sözler kişiye kısa yoldan öğütler verir. Özü sözü bir olan insanların günlük hayatta oldukça fazla kullanmış olduğu bu cümleler başta kişinin kendisi olmak üzere ailesine, sevdiklerine, yakınlarına da kullanmış olduğu cümlelerdir. İnsanların sizi aldatması, bencil davranması, hor görmesi, aşağılaması, yalandan sevgi gösterisinde bulunması durumlarında devreye bu sözler girer.

İnsan doğası gereği hep kaybeder. Bir şeyi kaybetmeye başladığı zaman ise daha çok sever, daha çok bağlanır. Siz siz olun kimseye bağlanmayın. Yanlış kişi sizi yanıltır. Siz sizi anlayana mucizesiniz.

Ömrümüz bir masala benzer. Ne kadar uzun yaşandığı değil ne derecede güzel anılarla yaşandığı önemlidir. Bu hayatta uzun yaşayıp kötü anılar geçirmek yerine az, öz yaşayıp mutlu anılar biriktirin.

Kaybettiğini söyleyen insan neyi nasıl kaybettiğini de iyi analiz etmelidir. Çok değer verip az değer verdiği için mi, yoksa değmeyecek bir kişi uğruna gözyaşı döktüğü için mi?

Dünya kadar derdim var dememelidir insan. Allah hiç kimseye taşıyamayacağı yükü vermezmiş. Derdim dağları aştı dersen dünya kadar dertle karşılaşırsın.

Hayatta güzellik gelip geçicidir. Sen bu hayatta hep iyi kalmaya çalış. Güzellik geçiciyken iyilik kalır.

Hayatta bir yerde yanlış yapmak gömleğin düğmelerini yanlış iliklemek gibidir. Nasıl devam edersen öyle gider, arkada bir eksiklik kalır.

İyilik eden iyilik kötülük eden de kötülük bulur. Şayet bunların hepsini kalbinizle yapıyorsanız kalpten yaptığınız her şey bir gün sizi bulmuş olacaktır.

Hayatta her şeyin bir karşılığı vardır. Dünyada her şey neyi hak ediyorsa er ya da geç ona dönüşecektir. İyilik eden meleğe, kötülük eden ise şeytana.

Bu hayattan göçüp gitmeden önce kendinize ve sevdiklerinize bakmalısınız. Kimi nerede konumlandırılmış? Herkesin size olan davranışlarını tarttıktan sonra buna karar vermelisiniz.

Her şeyden vazgeçen insan beklemeli. Kapısını çalan bir umut gelecektir. Sabır her şeyin kapısını açacağı gibi umudun da kapısını açacaktır. Sabır en güzel duadır.

Bu hayatta kötülere bir şey olmaz diye bir söz vardır ya hani. Aslına bakarsak iyilere de bir şey olmaz fakat burada belirleyici bir fark vardır. İyilerin kaybedilen bir varlık olması.

Yalandan sevgi gösterisinde bulunanlar hırsız gibidir. Sevmeyeceği kişiyi yüreğinde taşıyan insan hayat boyu sevilmemeye mahkumdur. Bir köle gibi yaşamaya da..

Dününüzle ve bugününüzle uğraşmayın. Dün dünde kaldığı gibi bugün de dün olacaktır. Yarın ise bambaşka bir sayfa olarak size sunulacaktır.

Komik Duvar Yazıları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.