Kısa Anlamlı Sözler

Kısa Anlamlı Sözler Diyelim ki, sosyal medya hesabınıza güzel bir fotoğraf eklediniz. Ancak fotoğrafı boş bir şekilde paylaşmaktansa altına kısa anlamlı sözler bir yazı yazmanın daha iyi olacağını düşünüyorsunuz. Ancak aklınıza hiçbir şey gelmiyor. İşte böyle bir durumda, sizin için önceden yazılmış olan Kısa Anlamlı Sözler arasından seçim yapabilirsiniz. Bazen birilerine mesaj vermek isteyebilirsiniz. Bu mesajlar için de Kısa Anlamlı Sözler içinden birini yazabilirsiniz. Bu sözler sayesinde karşınızdakinin aklında kalabilir, uzun süreler söylediğiniz sözü unutmamasını sağlayabilirsiniz. Birini etkilemenin en iyi yolu sözlerinizdir. Anlamlı bir söz yazdığınızda, o kişinin aklında yer edersiniz. İnternet dünyasından paylaşımların yapıldığı ve insanların bu şekilde iletişim kurduğu bir çağdayız. Dolayısıyla kısa ve anlamlı sözler, bu paylaşımlar için çok uygundur.

Kısa Anlamlı Sözler

Kısa Anlamlı Sözler

Gidersen, bir daha dönme. Çünkü gidenler, döndükleri zaman geride bıraktıklarını asla bıraktıkları gibi bulamazlar.

Hayal kırıklığı yaşaya yaşaya, hayal kurmamayı öğrendim. İnsanlardan beklentim azaldıkça, daha mutlu olmaya başladım, herkese tavsiye ederim.

Bir ırmağa benzetirim zamanı. Akar, gider ve peşine taktıklarını kendiyle beraber sürükler. Ne kadar akıntıya kapılmadığınızı iddia etseniz de bunun doğru olmadığını bilirsiniz. Çünkü zaman ırmağına giren birinin sürüklenmemesi mümkün değildir.

İhanet etmenin bedeli ağır olmaz da ne olur? Bir insanı aldatmaktan, yalanlarla kandırmaktan daha büyük bir suç olmadığına göre, en ağır bedeli de ödetmek gerekir.

Kalanlar gidenlerin ardından bakmaya mahkum değildir. Geride bıraktıklarınızın arkanızdan ağladığını sanmaktan vazgeçin. Kalanlar da pekala ayakta durup, dimdik bir şekilde yoluna devam edebilir.

Sevmedim desem inanacak mısın? Gözlerimden çıkan aşk kıvılcımlarını görmezden gelip bana seni sevip sevmediğimi nasıl sorarsın?

Hayatı dolu dolu yaşamak varken, ağlayıp sızlamak niye? Bugün var sadece, ne yarına sahibiz, ne de dün kaldı elimizde.

Derdine derman olur diye umduğun dostun, gün gelir güvenip anlattığın derdinle vurur seni. Dostuma güvenmeyeceksem kime güveneyim demeyin. Hiç ama hiç kimseye güvenmeyin.

Annenin yerini doldurabilecek tek bir kişi bile yoktur şu koca dünyada. Anneniz yanınızdayken ona sımsıkı sarılın, değerini bilin, üzmeyin.

Doğru sözle yola çıkan hedefine er ya da geç varır. Yalanla dolanla yola çıkan ise er ya da geç tökezler ve yarı yolda kalır.

Kırılınca bu deli gönül, durmam giderim isterse sensiz geçsin bir ömür.

Ömrüm olduğunca seveceğin seni. Deli deli bakan gözlerini seveceğim, adımı söyleşini seveceğim, benim oluşunu seveceğim.

Yapmak isteyip de yapamadıklarınız pişmanlıklarınız olmasın. Eğer elinizde olmayan sebeplerle yapamıyorsanız, bu durum sizin suçunuz değil kaderinizdir.

Gidene üzülmek çare değildir ayrılığa. Ayrılığı kabullenip önüne bakabilen kişi, kendi hayatının gerçek kahramanı olur.

Yağmurlu bir gündü ama hiç üşümedim. Sen vardın çünkü yanımda, daha ne isterdim.

Bir jokeri yoktur hayatın. Gerçek oyunlar, bizim kurduğumuz oyunlardan daha acımasızdır. Kaybettiğiniz anda kaybetmişsiniz demektir. Joker sunan bir hayat beklemek, size hayal kırıklığından başka bir şey yaşatmaz.

Yaptığın işi tam yaparsan, geride bir pişmanlığın kalmaz. Seviyorsan tam sevmelisin, gidiyorsan da tam anlamıyla gitmelisin. Ardına dönüp bakmadan…

Aşkın olduğu bir yerde başka duyguya yer yoktur. Aşk öylesine büyük bir duygudur ki, kapladığı yer nedeniyle yanında başka bir duyguyu daha barındırmaz.

Gitmekle kalmak arasındaki en önemli fark yüreğinizin durduğu yerdir. Eğer yüreğiniz uzaklaşmaya başladıysa siz çoktan gitmişsiniz demektir. Kalarak ne kendinizin ne de karşınızdaki insanın vaktini boşa harcamayın.

Bu saatten sonra ne üzülürüm ne de sevinirim senin için. Bir insanı silip atmak işte tam da böyle bir şey. Artık benim için yoksun ve olmayan bir kimsenin beni sevindirmeye de üzmeye de gücü yetmez.

Ne olursa olsun hayat yaşamaya değer. Bir yerlerde bir kuş havalanır, bir türkü çıkar radyoda, sokaktaki çocuk yanımızdan geçerken gülümser ve bir çiçek görürsünüz rengarenk açan. İşte o zaman hayatın yaşamaya değer olduğu daha güzel anlaşılır.

Yaşarken değerini bilin sevdiklerinizin. Öldükten sonra istediğiniz kadar mezarı başında ağlasanız da geri dönmüyor. Bir insana sevdiğinizi o hayattayken bol bol söyleyin ki, onu kaybettikten sonra pişmanlık yaşamayın.

Seni değil seni sevmeyi sevmiştim ben. Sensizliği de hiç ama hiç sevemedim. Yalnızlık değil sensizlik yaraladı beni.

Kısa Özlü Sözler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.