Güzel Sözler

Dini Sözler

Özel Günler

Kanka Sözleri

Kanka Sözleri Kanka Sözleri

Kardeşlik, arkadaşlık, dostluk başkadır. Ama kankalık çok başkadır. Kankalığın kitabını yazanlarda haliyle çok fazladır. Arkadaş bulursunuz ama kolay kolay kanka bulamazsınız. Bir nevi gerçek dost olarak tabir ettiğiniz arkadaşlarınıza özel günlerde göndermek için kanka sözleri bulabilirsiniz. Sayfamızda çok farklı seçenekler bulabilirsiniz. En anlamlı sözler, en güzel cümlelerde bir araya gelir ve arkadaşınıza kendini çok özel hissettirebilir. Merhaba, demenin bin türlü yolu vardır. Bunun için kanka sözleri bulabilirsiniz. Facebook üzerinden gönderebilir, kısa mesajlarla ya da watsapp üzerinden arkadaşlarınıza dostluğunu ifade edecek anlamlı sözler gönderebilirsiniz. Sayfamız üzerinden bulabileceğiniz kanka sözleri her durumda kullanabileceğiniz uzun ya da kısa cümleler olarak sunulmaktadır.

Yalnızlığın en koyu kimsesizliğinde, masalsı görüntüleri olan aydınlık diyarlarda, küçük çocukların annesine olan sevgisi değerinde bir merhaba gönderiyorum en değerli dostuma.

Çoğu zaman yeniliriz hayat koşuşturmacalarına, ama bir kez yüreğimize kazınan dostlarımızı asla unutmayız.

Kimseye kendinden fazla değer verme. Çok fazla değer verdiklerini kaybedebilirsin ya da kendini mahvedersin. Terkeden için kupkuru sevgisiz gözlerden daha büyük bir intikam olmaz.

Gülerken yanında çok insan bulursun, başarılar kazandığında herkesin ortak olduğunu görürsün. Önemli olan dost dediğin kötü günde o kapıda seninle kalandır.

Irmaklar dostlara benzer; bazılarının suyu azdır, bazılarının suyu çoktur. Kiminde ellerin ıslanabilir ama bazılarında ruhun boydan boya yıkanır.

İyi şeylere sahip olabilirsiniz. Ancak paylaşacak bir dostunuz yok ise zevki çıkmaz.

Derin denizlerin durulmadığı gibi ebedi dostluklarda unutulmaz.

Dünya fanidir. Bizlerde baki padişahlar olamayız. Parçalanan gönül hırkalarını yamar öyle giyeriz. Dostlarımızla hem ağlar, hem de güleriz.

Cehaletin en koyusu; hiçbir şey bilmediğin bir konuda her şeyi reddetmen olmaktır.

Çok malı olan zengin olmaz. Esas kalbi olan zengindir.
Birinin kalbi zengin olmadıktan sonra serveti dünyalar kadar geniş olsa fakirdir.
Birde hırsı varsa halk nazarında hakir olur.
Ama kalbi zengin olan kişi malı, mülkü olmasa da halk nazarında muhterem bir insandır.

Karşılıksız sevgilerin seni üzmesine izin verme. Bağrına taş bas. Giden gider, yangınları söner. Arkana bakma hiç, her zaman krallar en önden gider.

Damlalar cama vururken rüzgar tatlı bir keman nağmesinde olsun ve keşke dediğin her güzellik gerçek olarak mutluluk versin.

Öyle olur ki; puslu bir dünya aydınlık bir yaşama gebe kalır. Umutlarını kaybetme. Kalbinden geçen sevgi ve mutluluk yaşamın getirdiği hediyeler olsun.

Koca bir çölde kum tanesi olmak, bazen de uçsuz bucaksız bir okyanusta bir damla olmak ister insan. Ama daha güzeli milyonlarca insan içinde seninle dost olmaktır.

Aydınlık gelince karanlık kaçar. Gerçek gelince yalan kaçar. Güneş belki yalnızdır, ama etrafına ışık saçar. Doğruların kaderi her zaman yalnızlıktır. Sürüyle uçan kargalardır. Ama kartallar her zaman yalnız uçar.

İyi bir dostluk kurduğunda, kolları dünyanın bir ucuna kadar uzar.

İnsan önce güneşe bağlandı ama güneş battı. Sonra ateşe bağlandı, ama ateş söndü. Sonra suya bağlandı, kurudu. Sonsuz olan ise sevgi ve kardeşlikti.

Nice dilekler vardır ki; baki dostluklar adınadır. Ölümü ayrılık saymayan gönüller için mesafelerin araya set çekmesi önemli değildir. Yürekler her zaman sevgide birleşir.

Gerçek dostlar ilk gözyaşını gördüğünde ikincisi yakalar. Hatta üçüncüsünü durduracaktır.

Dostluk sözde kalan bir cümle değil, kalpten kalbe bir sevgi çemberidir.Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?

Sosyal Medya Sözleri

Güzel Mesajlar

Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER

Aşk Sözleri

Ünlü Sözleri

Doğum Günü Mesajları

Yeni Eklenenler