Kaliteli Sözler

Kaliteli Sözler İnsanlar Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya platformlarını daha sık kullanmaya başladıklarından beri paylaşım yapacak sözlere de ihtiyaç duymaya başlamışlardır. Buradalar yayınlanacak sözler öylesine sözler olmaz. Kaliteli sözler paylaşım için aranır. Tabi her durumda bu sözleri bir araya getirebilmek mümkün değildir. Bazen ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın kelimeler yan yana getirilmez. Biz de sizleri bu sıkıntıdan kurtarmak için kaliteli sözler ile ilgili bir liste yayınladık. Dilediğiniz sözü seçerek paylaşmak şansınız var. Bu sözler ile  insanlar kendilerini daha iyi anlatabilir  hem de içlerinden geçeni daha iyi ortaya dökebilirler Kaliteli sözler dilediğiniz platform üzerinden paylaşabilir ya da kişisel mesajlarınız da kullanabilirsiniz.

Galip çıkmak için sesini yükseltmenin bir önemi yoktur, haklı olmadıktan sonra bağırmaktan başka bir şey yapmazsın.

İnsanlara değer verdiğinde tepene bindiklerinden yakınıyorsan yanlış insanlara değer veriyorsun demektir, hayatında olanların listesini gözden geçirmen gerekebilir.

Birini çok sevdiğinde ve o artık seninle birlikte olmadığında en dayanılmazı her aklına düştüğünde ayrılık anını bir daha yaşanmandır, işte acı o zaman daha da büyür.

İnsanın özü bakışlarından anlaşılır, gözleri ruhunun şarkısını söyler, karanlık ruhların bakışları karanlık, aydınlık karakterlerin bakışları aydınlık olur. İnsan seçerken tek kıstas bu ayrıntıdır.

Elinden geleni yapıp başarılı olamamışsan vardır bir hikmeti deyip yolunu değiştir, gitmeye çalıştığın yol belki de sonun olacaktır.

Sensiz olmuyor dediklerin senden gitmişse oldurmaya bak, senin için kimse kendinden vaz geçilmez olmasın.

Nasıl konuştuğun değil nasıl davrandığın önemlidir, karakterin hareketlerin ile ortaya çıkar.

Dostundan şüphe ediyorsan o artık senin dostun değildir.

Bir insanın kalitesi en kötü zamanlarda bile doğrularından taviz vermemesinden anlaşılır.

İnsanların acısını da ağırlığını da hafife alma. Bir gün aynıları senin de başına gelebilir o gün yanında kimseyi bulamazsın.

Sevmek sözle olmaz, seni seviyorum demek ölçü demektir. Sevginin karşıtı her an, her durumda koşulsuz destek olmayı başarabilmektir.

İçin huzur doluysa uykularında huzurlu olur, aksi halde kabuslar uykunun yerine geçer.

Zeki insanların hep yalnız olma nedeni dalavereleri daha net görmeleridir.

Kaliteli insan her koşulda haddini ve yerini bilen insandır. Ne kadar ilgi altında olursa olsun şımarmadan yaşamına devam eden kişidir.

Kaybeden tarafta yer almamak için seçimlerini doğru yapmalısın aksi halde hep yenilmeye mahkumsundur.

Bazen karşında çok sevdiklerin olunca haklıysan da özür dilersin, bu seni küçültmez aksine yüceltir.

Çalmadan, çırpmadan, dolandırmadan yaşayabiliyorsan, yalan söylemeden insanlarla ilişki kuruyorsan senden zengini yoktur bu dünyada.

Başkalarından çıkarı olmayanlar kendi yaşamlarını en güzel şekilde yaşarlar, aksi halde hayat bir başkasının yönlendirmesi ile devam eder.

İnsan olmanın ilk şartı kendin gibi olmayanlara da saygı duymaktır ki birileri de sana saygı duysun.

Zaman kendisi ile doğru geçinene faydalı olur heba edenler içinse büyük bir tuzaktır.

Yaptığın iyilikleri herkes biliyorsa bir yanlış vardır, sağ elin verdiğini sol el bilmemeli derler.

İnsan en büyük eleştiriyi kendisine yapmalıdır.

Kaç tane dostun olduğu önemli değildir, yanındaki insanların niteliği asıl olandır.

Yolun karşı tarafına her zaman tek başına geçemezsin, bazen bir desteğe ihtiyacın olur, o anlarda etrafında kimlerin olduğuna bir bak ve sana kimin gerçekten yardım edebileceğini gör.

İnsanları hafife almak hayatta yapılacak en büyük yanlıştır, herkesin derdi kendine büyük sevinci kendine güzeldir. Bunlara ortak olabiliyorsan ne mutlu sana, sen de kendi değerini biliyorsun demektir.

Bir insanın zayıf noktasını ona karşı kullananın kendisi zayıftır, eğer kişi karşısındakinin zayıflıklarını örtmek için uğraşıyorsa o zaman en güçlü kendisidir. Dostlarınızın zaaflarını kullanarak onları küçük düşürmeye çalışmayın.

Başkalarının tecrübelerinden yararlanmak zayıflık değil akıllılıktır. Senden önce o yollardan geçenler hayatı tanıyan kişilerdir, böylece hatalarının sayısını azaltırsın.

İnsanları hafife almak en büyük hatalardan bir tanesidir. Kimin buzdağının ne kadar büyük olduğunu baktığın zaman göremezsin, belki de içinde derin bir dağ vardır.

Cahille vakit geçiren cahile benzer, alimle vakit geçiren alime benzer.

Herkes kendinde olmayanı ister ama kendinde olan güzellikleri göremez, sen kendin için hayatın en değerli varlığı olmalısın, böylece değerin de artarak çoğalır.

İyilik karşılıksız olduğunda iyiliktir, karşılık beklendiğinde çıkardır ve eninde sonunda zarar verecek bir noktaya gelir, insanın gözünü kör eder.

Geçmişin yüklerini peşlerinde taşıyanlar yarınlarını kabusa çevirmeye mahkumdurlar.

Kaliteli insanların yalnız olmasının nedeni yanlarındaki insanların kalitesizliğindendir.

Nokta dediğinde hemen son olduğunu düşünme, noktanın arkasından bir cümle daha başlayabilir.

Gönlün rahatsa geleceğin de rahat olacak demektir.

Bütün sıkıntıların ortasında mutlaka yarınına ışık yakacak bir olay vardır, doğru bak, ince düşün ve yarına olan umudunu yitirme.

Başkalarının sana yakıştırdığı her zaman sana uygun olan değildir, bazen ölçmeden biçmeden üzerine kıyafet seçerler ama onu giyince içindeki sen bir başkası haline gelir. Kendine ait olanı bir tek sen bilebilirsin.

About The Author

Reply