İlahi Sözler

İlahi Sözler manevi duygularımızı yansıtmak için tercih etmiş olduğunuz ve kullanmış sözcüklerin oluşmuş tümcelerdir. Dinimizde birçok özel ve kandil günleri bulunmaktadır. Yaşanmışlıklar ve Resulullah efendimizin hayatı ile ilgili birçok ilahi sözler bulunmaktadır. Özel günlerde ve kandiller de genellikle bu tarz sözcükler ile güzel temennilerde bulunuruz. Sevdiğimiz kişilere İlahi Sözler güzel dileklerde bulunarak güzel günlerini kutlayabiliriz. Genellikle çağımızın internet çağı ile birlikte, sosyal medya üzerinden bu tarz paylaşımlar sıklıkla tercih edilmektedir. Dini sözler ve bu tarz İlahi Sözler toplumumuz tarafından oldukça sevilmektedir. Çünkü bize manevi duyguları yaşatan güzel sözler her zaman anlamlı ve özeldir.

İlahi Sözler

İlahi Sözler

Manevi duyguları bana yaşatan güzel dini bana layık gören Allah’ıma şükürler olsun. Yalnız Allah’a kulluk eder ve yalnız Allah’tan yardım isterim çok şükür.

Bir ayetin sıcaklığı sarıyor kalbimi. Çok zaman yalnız kaldığında kulaklarımda fısıldıyor. Allah yapılan her şeyi görüyor.

Güzel günlere gösteren, güneşin bile doğup batması planlı bir şekilde hesaplayan Rabbim, senin de kalbine elbet güneşi doğuracaktır.

Şu zamanlarda içimi rahatlatan bir söz duydum. Allah sabredenlerle beraberdir sakın yıkılma!

Allah’ım beni Gül kokan Resulullah Efendimizin şefaatine nail eyle ya Rabbim. Tüm Müslümanları Peygamber Efendimizin şefaatine layık olabilecek güzelliklerden eyle yarabbi.

Resulullah efendimiz der ki, kul hakkı yemeyin yiyene de tamah etmeyin.

Bazen o kadar çok yanıyor ki canım, Tamam yeter artık dediğimde Rabbimin Merhameti geliyor aklıma. Ve içimi tarif edilemez güzel duygular kaplıyor.

Mekke’nin yollarının nasip olması, Medine yollarının nasip olması dileğiyle. Allah hayırlı bir şekilde kutsal toprakları görmeyi nasip etsin tüm Müslüman kardeşlerimize.

Yüreğinde zerre kadar Merhamet olan bir kişiye rabbimiz her zaman en güzel şekilde ödüllendirir.

Allah karıncadan dağlara kadar her şeyi en ince ayrıntısına kadar tasarlayarak yaratmıştır. Allah tüm evreni insanların rahat edebilmesi için tasarlayarak yaratmıştır. O ki her şeyi gören, duyan ve önceden bilendir.

Allah birdir! O her şeyi görür duyar! Tüm kötülükleri yapsanız bile hep sabreder ve iyi niyet ile kuluna yaklaşır. Allah bağışlayıcıdır ve  hep bağışlar.

Topraktan geldik toprağa gideceğiz. Elbet bir gün her canlı Rabbine kavuşacaktır. O büyük kavuşmanın en iyi şekilde olabilmesi için Allah yolunda ilerlemek en büyük sanattır.

Gül kokan Resulullah efendimizin şefaati ve Merhameti üzerinizde olsun. O ki Allaha bizi şefaatine aşabilmek için  son dilek hakkını saklamıştır.

Peygamber efendimizi rüyada görebilmek tüm Müslümanlara nasip olsun.

Kalbi güzel insanlar her zaman Rabbimiz tarafından en güzel ödüllerle mükafatlandırır. Cennet tüm iyi insanların mükafatıdır. Cennet iyi insanların en güzel hediyesidir.

Namaz kılarken Rabbimize açılan eller ve kalpler hiçbir zaman boş döndürülemez. Rabbim onun için kulluk eden ve dini  görevlerinden kendini mahrum etmeyen kişileri her zaman mükafatlandırır.

Gönlü güzel insanlar her zaman tüm güzellikler ile kaplanır. Rabbim gönlü güzel insanlarla karşılaşmayı nasip etsin. Rabb’im her zaman iyi ve güzel insanları karşımıza çıkarsın.

Ey alemlerin sahibi Yüce Allah’ım! Yalnız sana kulluk ettim, yalnız sana inandım. Sen de bu aciz kulununun ibadetlerini kabul eyle yarabbi.

Sabah namazında Rabbimin karşısına geçen her kimse, cennetin en güzel yerinde kendini görebilir. Sabah namazı ahirete yapılmış en büyük yatırımdır. Allah kılınan tüm namazları kabul etsin inşallah.

Beş vakit Rabbimizin huzuruna çıkmaya bize nasip eyle Allah’ım. Senin yolunda doğru bir şekilde yürümeyi bize nasip eyle Allah’ım.

Ben yalnız senden yardım ister yalnız senden çare beklerim Yüce Allah’ım. Sen beni senden başka hiç kimsenin kapısına muhtaç etme Allah’ım.

Ey Allah’ım içimdeki her şeyi sen biliyorsun. Konuştuklarımı herkes, sustuklarımı yalnız sen bilirsin. Sen sustuğum her şeyi haykırdığım tek kişisin.

Kalbimi kıran ve beni haksızlığa uğratan o kadar çok kişi var ki onları yalnız sana havale ettim Allah’ım!

Sanırım alemlerin rabbine, tüm kötü konuşmalardan tüm kötü düşüncelerden ve tüm kötü insanlardan sana sığınırım yalnızca Rabbim.

Ey benim her şeyi gören bilen Yüce Rabbim! Senin yolunda ölmeyi bana nasip eyle Rabb’im.

Resimli İlahi Sözler

Sana kulluk edebilecek kadar beni iyi kullarından eyle yarabbi. Sen bu aciz kulunun yapmış olduğu ibadetleri kabul eyle yarabbi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.