İftar Mesajları

İftar Mesajları Ramazan ayı gelip çattığında evlerde tatlı bir iftar telaşı başlar. İnsanlar birbirlerini anmak için güzel iftar mesajları ararlar. Böyle günlerde eşin ve dostun anılması kadar güzel bir şey daha yoktur. Tüm gün oruç tutularak beklenen iftar saati yaklaştığında zaman geçirmek ciddi anlamda zorlaşır. Sabır kalmayabilir ve sinirler gerilir. Böyle bir anda sevdiğiniz bir tanığınızdan size gelen iftar mesajları sizin yüzünüzü güldürecek ve moralinizi yükseltecektir. Her ne kadar günlük hayatın telaşına düşsek de sevdiklerimizi unutmamalıyız ve onları düşündüğümüzü bir şekilde göstermeliyiz. Mesaj atmak bir kişiye onu düşündüğümüzü göstermenin en güzel yollarından biridir. İftar mesajları ise Ramazan ayında sevdiklerinize gönderebileceğiniz, günün anlam ve önemini anlatan mesajlardır.

On bir ayın sultanı Ramazan ayında kurulsun iftar sofraları. En huzurlu, en güzel, en mutlu iftar sofraları sizin olsun. Ramazan ayınız mübarek olsun.

Ramazan ayının en güzel anlarıdır iftarlar. Tüm aile aynı sofrada buluşur, iftar yapılır, sohbet edilir. Şükür ki; soframızda yiyecek ekmeğimiz, içecek suyumuz var. Yüce Allah olmayan herkese nasip etsin. Hayırlı iftarlar.

Tüm gün beklenen an gelip çattığında gözler o güzel sofraya kilitlenir. İftar vakti, o günün en güzel vaktidir. İftarınız hayırlı, sofranız bereketli olsun.

İftarın güzelliği dostlarla, aileyle kurulan sofradan gelir. Herkesin bir araya toplandığı iftar, en güzel iftardır. Bir arada olamasak da kalplerimiz bir. İftarımız hayırlara vesile olsun.

Ramazan ayının gelmesi her zaman huzur getirir, refah getirir, sağlık getirir. Bu Ramazan ayında da iftar sofralarımız huzur dolu olsun. Sevdiklerimiz yanı başımızda olsun, kalplerimize nur dolsun.

İftar vakti yaklaşırken sizler için dua etmekteyim. Allah tüm dostlarıma sağlık ve afiyet versin. Evleri huzurla dolsun. Kalpleri nurla dolsun. Sofraları bereketli, iftarları hayırlı olsun.

Çocukluğuma dönüp baktığımda, dolu dolu olan iftar sofraları gelir aklıma. Aile büyüklerimiz hep başköşededir. Varlığıyla huzur verir sofralarımıza. O eski iftarlar kalmadı ama yine de tadı bir başka…

Akşam ezanında kulağımız. Çoktan acıkmıştı karnımız. İftar saati yaklaşıyor. Nerede bizim çorbamız?

Ey yerin ve göğün sahibi olan yüce Allah’ım. Senin rızan için oruç tuttuk. Senin verdiğin rızk ile orucumuzu açacağız. Muhtaç olanlara sen yardım et Allah’ım. El açıp senden dileyenleri geri çevirme Allah’ım.

İftarınızın hayırlı olmasını, sofralarınızın bereketli olmasını dilerim. Bu iftarda birlikte olmasak da bilirim ki kalplerimiz bir. Hayırlı Ramazanlar.

Tüm sofralar huzur dolsun. Şu mübarek ayda açların karnı doysun, evsizler ev bulsun, hastalar şifa bulsun. İftardan önce ellerimizi açıp tüm insanlar için dua edelim. Unutmayalım ki, hepsi bizim kardeşimizdir.

İftar vaktinin güzelliği birlik ve beraberlikten gelir. Kimi sevdiklerimizle sofrada beraber oluruz, kimileri ile kalplerde beraber oluruz. Biz de kalplerimizde beraberiz sevgili dostum. İftarımız hayırlara vesile olsun.

Yüce Rabbim tuttuğumuz oruçlarımızı kabul etsin. Mübarek Ramazan ayında tüm günahlarımızı affetsin. İftar saati yaklaşırken, kalplerimizdeki tüm dualarımızı hayırlısıyla kabul etsin.

Ramazan-ı Şerif geldiğinde tüm şehri bir huzur kaplar. İnsanlar ruhen huzura erer. İbadetle birlikte gelen bu huzuru başka hiçbir yerde bulmak mümkün değildir. Tüm gün beklenen iftar saati geldiğinde ise, günün en güzel saati gelmiş demektir. Hayırlı iftarlar.

İftarınızın bereketli olmasını Yüce Allah’tan dilerim. Tüm Ramazan ayının huzurla ve sağlıkla geçmesini ve hayırla Ramazan Bayramı’na ulaşabilmemizi dilerim. İftarınız hayırlara vesile olsun. Tuttuğunuz oruç kabul olsun.

Ramazan ayının tüm bereketi evlerinize dolsun. Sevgili dostlarım, iftarımız hayırlı, sofralarımız dostlarımızla dolu olsun. Dualarda buluşmak dileği ile…

Bir tas çorba, bir dilim yeter karnı doyurmak için. Önemli olan ruhlarımızı ibadetle doyurabilmemizdir. Bu mübarek ayda daha çok ibadet edelim. Allah’a el açıp daha çok dua edelim. Sevdiğimiz dostlarımızı ise dualarımızda ismen analım.

İftar saatinde tüm soframız nurla dolsun. Yüce Rabbim bu mübarek ayda, kalplerimizi tüm kötülüklerden arındırsın. Ramazan ayı tüm dünyaya barış ve huzur getirsin.

Hastaların şifa bulduğu, derdi olanların derdine derman bulduğu, ihtiyacı olanların ihtiyacına kavuştuğu bir Ramazan ayı olmasını dilerim. Tüm iftarlarımız huzurlu ve bereketli geçsin inşallah.

Ey göklerin ve yerin yaratıcısı Rabbim. Şu mübarek iftar saatinde bu mesajı okuyan kulunun tüm dualarını kabul eyle. Âmin…

About The Author

Reply