Anlamlı Aşk Sözleri
Çok özel aşk sözleri doğum günü mesajları en güzel sözler ve mesajlar.

İbretlik Mesajlar

İbretlik Mesajlar
İbretlik Mesajlar

İbretlik Mesajlar

İbretlik Mesajlar Kimi insanın çok güzel bir hayat yaşarken, kiminin yaşadığı hayat ise filmlere konu olacak kadar farklıdır. Bu hayat hikayelerinden bir ders çıkarmak ve ibret almak gerekir. İnsanlar arasında da yaşanan bazı durumlar ibretliktir ve bu durumlar ibretlik mesajlar ile paylaşılır. Bazen ise insan yaşamış olduğu bir durumu başkalarıyla paylaşmak istediğinde bu hikayelere göz atabilir. ibretlik mesajlar paylaşımı çok yapılan hikayeleri de içerir. Bu mesajlardan ders alınır ve bu gibi durumları kimse yaşamak istenmez. İnsanların hayatlarını ve yaşanmışlığı anlatan ibretlik söz ve mesajlar bazen inanması çok zor olan içerikleri bazen ise alın yazısını ortaya çıkarır.

Beni en sevdiklerim hayattan soğuttu. Şimdi çevremdeki insanlara eskisi gibi güvenmiyor, yalnız kendim için yaşıyorum. İbret almadığım hikayeler benim hikayem oldu.

İnsanlara güven duymak, sevmek ve inanmak yaşam tarzım olmuştu. Şimdi bakıyorum da benim yaşamım onların tarzını oluşturmuş. Benim yaşayamadıklarımı onlar yaşıyor.

İnsanlar sizi yalnızca sizin gibi yandıklarında anlarlar. Yaşamadıkları bir olay onlara masal gibi gelecektir çünkü.

Hiç kimseye kendimi anlatmıyorum artık, çünkü anlattıklarımı değil, gördüklerini yorumluyorlar. Hayattan ibret almak yerine, yargılıyor, acımıyorlar.

Geçmişin izlerini silmek çok zor elbette. Ama inanmak gerek. Bazı yaşanmışlıkların hala insana etki ettiğine.

Sizi geçmişinizle yargılamıyorsam sizde beni geçmişimle yargılamıyorum. Ama ben sizin geçmişinizden ders alıyorsam, sizde benim yaşadıklarıma inanın yeter.

İnsan insanı anlamalı. Önce kendi yaşadıklarını görmeli, ardından ise diğer insanların yaşanmışlıklarını.

Her insan bir kitaptır. İnsanları okumak ve anlamak da bir sanattır.

İnsanların çok kutsal olduğuna inandığınız gün, onların hayatlarından da ibret almayı öğrendiğiniz gün olacaktı. Ama kimse insanın kutsal olduğuna inanmadı. Ve yaşantılardan ibret almadı.

İbretlik Mesajlar

Yaşam ve hikayeler farklı olsa da her insan anlaşılmaya ihtiyaç duyar. İnsan yalnızca kendisini değil, karşısındaki insanı da anlamalı. Hatta bazen onun yerine ağlamalı.

Geçmiş yıllarıma bakıyorum da kendi yaşantımdan bile ibret alıyorum. Ancak insanlara bakıyorum da bunca zor durumu görmelerine rağmen nasıl hala ibret almamalarından ben utanıyorum. Gerçekten görmüyorlar mı, ya da görmezden mi geliyorlar. 

Hala içimden atamadığım yaşanmışlıklarım var hayatımda. Ve hala adım atarken yaşadığım geçmişin izleri.

Küçükken bu kadar da olmaz olamaz dediğim çoğu şeyi yaşadım. Ve olmaz dediğim her şeyin olabileceğini gördükçe artık hiçbir şey için şaşırmıyorum.

Bir insanı tanımak için o insanın derinlerine inmek gerekiyor. Bazen gerçek bir hayatı anlatıyor insanın derinliği. Bazen ise ibret alınacak bir yaşam savaşını.

İbret alacağınız insanları incitmeyin, onları zaten yaşadıkları hayat fazlasıyla incitmiştir. Umursamayacağınız insanların ise yarasına basmayın. Zaten yeterince kanamıştır onların yaraları.

Pişmanlık Mesajları

Artık insanları daha iyi anlıyorum. Onların yaşanmışlıkları, benim yaşayacaklarımın da bir gösterisiydi aslında. Hiç inanmayıp, hiç istemediğim.

Ayrılık Mesajları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.