Hoş Sözler

Hoş Sözler

Herkesin hayalidir hoş sözler ile güne başlamak ya da gün içerisinde güzel sözler işitmek. İnsanların gitgide birbirinden uzaklaştığı bu çağda, az da olsa birinin tebessümüne ya da mutluluğuna sebep olmak için hoş sözler söyleyebilirsiniz. Güzel sözler ile insanların mutlu olmasını sağlamak, tebessüm etmek ayrıca bu sözleri sarf eden kişiye de vicdani bir rahatlama sağlamaktadır. Siz de değer verdiğiniz insanlara hoş sözler söylemek istiyorsanız ancak bildiğiniz hoş söz yoksa aşağıdaki sözlerden yararlanabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki insanlar yalnızca kendileri için değil, birbirleri için de vardır. Bu yüzden de mutsuz oldukları zamanlarda diğer insanların mutsuzluğunu paylaşmak ve onları güzel sözlerle motive etmek insani bir görevdir.

Bu sabah hayalinle açtım gözümü, ben hep adamıştım sana özümü, bir kez olsun şu dertli yüzümü, güldürüp de gelsen ne olur güzel.

Sana olan sevdam ile düşmüşüm dile, acaba derdime çare kim bile, felekten yemeden bir acı sille, şefkatinle beni bir sar dilerdim.

Seni güneş diye kabul ettim ben, şimdi gündüz gece ne fark eder ki. Sensiz yıllarımı boşa saydım ben, bin yıl yaşamışsam ne fark eder ki.

Dua diye seni sunsam Tanrı’ya, deva diye seni sarsam ağrıya, beraber olana ve de ayrıya, sensin bu hayatı anlamlı kılan.

Geçti zaman bağ içre açmadı çiçek, yol vermedi felek eyledi köçek, demirden boynuma bir kara bıçak, dayadılar amma kesmedi sevda.

Duydum ki çiçekler senden alırmış kokusunu, ay ışığını güneşten değil senden alırmış. Çöllerde ve karanlıklarda kalanlar seni izleyerek bulurmuş yolunu. Sen ey cümle derdin devası, dermana geldim.

Yaşım geçti 40’ı lakin daha gencim, gördüm ki seni yaşama arttı olan sevincim, ey sen alın yazım, ey ruh ikizim. Ben bu ömrü sana, paylaş diye adadım.

Bak yine çiçekler açmış dallarda, benim gözlerim kaldı yine yollarda, gelir diye bir gün nazlı sevgili, geçti bütün ömrün dar sokaklarda.

Fazilet bülbülü dert ile öttü, söndü zaman elde külleri kaldı, gurbet kara diken bağrıma battı, döndüm de sılada başka kim kaldı.

Açma yaramı ey yar senden dileğim, bırak yaşayayım yoksa öleyim, senin sevdan ile düştüğüm dardan, nasıl kurtulayım nasıl güleyim.

Sen gelirsen bahar gelir dağlara, sen gelirsen aydınlanır karanlık. Yazık olsun sensiz geçe anlara, sensiz aldığım şu nefes karanlık.

Bu mevsim hazan mıdır ki yaprak döker dallarım, ey yar seni ararken kayboldu yollarım, kalmadı gücüm Azrail’e el sallarım, tutarsa artık o tutsun şu elimi.

Geleceksen eğer şimdi gel sevdiğim, sana en çok ihtiyacım olduğu zamanda gel. Yıllar geçtikten sonra, adın hafızamdan silindikten sonra ve yalnızlık bedenimi çürüttükten sonra sana ihtiyacım olmayacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.