Hayat İle İlgili Sözler

Hayat İle İlgili Sözler Genellikle sevgimizi veya özlemimiz anlatmak için kelimeler veya cümleler kullanırız. Hem sosyal platformlarda hem de günlük hayatımızda bu tarz kelimeler ve cümleler ile duygularımızı ifade edebiliriz. İnsanlar iletişim kurabilmek için konuşma ve yazışma yolunu tercih ederler. Kimi zaman duygusal sözler, kimi zaman ise hayat ile ilgili sözler kendimizi ifade edebileceğimiz cümleler içerebilir. Bu yüzden farklı sözler ve farklı tümceler dikkatimizi çeker. Hayat ile ilgili sözler genellikle daha çok hayattan yorulduğumuz veya duygu karmaşası yaşadığımız anlarda kullanmış olduğumuz sözlerdir. Hem sosyal medya hem de günlük hayatta hayat ile ilgili sözler oldukça fazla kullanılıyor ve fenomen bir hal alabiliyor.

Ben hayatta en çok dost sandığım düşmanlar tarafından arkamdan vuruldum. Beni her zaman en yakın sandığım insanlar yaraladı. Bu yüzdendir hayata karşı umutsuzluğum.

Bu hayatta en çok yaşamayı bilenler düzgün bir şekilde hayat sürer. Eğer kalbin güzel ise bu hayat sana hep güzel güler..

Hayatın akışı ve karmaşası içerisinde kaybolmuş iki yağmur damlasıyız biz. Damla olarak toprağa karışacak da birbirine kavuşamayan iki şu damlasıyız biz.

Yordun beni hayat! Sırtıma vura vura yordun ve ne kadar zor olduğunu öğrettin. Tamam, ben yenildim ama sende kaybettin…

Hayatın akışı içerisinde duygularını frenlemeyi bilen insanlarız biz. Çok Sevsek de hep susarız biz.

Öyle karmaşa, öyle vesvese, öyle kin ve nefretle dolusun ki hayat! Kendini bir görseydin inan ki sen de yaşamak istemezdin.

Bu hayatı adam gibi yaşayacaksan ya seveceksin ya sileceksin.. Alttan alarak tamah ederek yaşamak mümkün değil.

Geçmiş yıllardan bugüne kadar bu hayattan öğrendiğim bir şey varsa o da sadık ve dürüst insanların hiçbir zaman doğru düzgün ilişki yaşayamadığıdır. Karmaşa ve belirsizlik içinde olan herkes daha güzel ilişkiler yaşarken, dürüst olan insanlar her zaman kaybetmeye mahkûmdur.

Hayatta hiçbir zaman büyük konuşmayacaksın. Çünkü rüzgar nereden eser hiçbir zaman belli olmaz.

Ben bu hayattan etimle kemiğimle tüm bedenime nefret ettim. Bu kadar kötülükten bu kadar yüzünden nefret ettim. Kopsun kıyamet bitsin bu kötülük.

Vallahi billahi bu dünya yalan! Boş boş hem de çok yalan. Koskoca bir boşluk koskoca bir yalan!

Hayatta hiçbir zaman yalakalık yapabilmek için kimsenin altında ezilmedim. Varlığımla ve tüm benliğimle her zaman doğruluktan yana olmayı seçtim…

Bu hayat en çok kalpten sevenleri yaralar. Bu hayat hem çok doğru düzgün sevenleri kırar. Sahi bu hayat neden hep dürüst  olanları yorar ….

Hayatım kapkaranlık bir zindan oldu sen gideli. Gittin ya çöle çevrildi tüm yemyeşil bahçelerim.

Sen gittin hayatım bitti benim. Sen gittin çiçeklerim soldu benim. Sen gittin hayat denen yaşama sevincim gitti benim.

Biraz solgun, biraz bitkin, biraz da yorgunum! Bu hayat hep zor geçti benim için. Zorluklara göğüs gerdim fakat artık gücüm kalmadı be hayat.

Gençliğimi çalsanda, aşkımı çalsanda, yıllarımı çalsanda seni yaşayacağım hayat. Unutma senden alacağım var hayat.

Ben hayatımda en çok anne olmayı sevdim! Bana verilmiş en güzel duyguyu yaşamayı seçtim. Ben bu hayatta en çok bir çocuğun umudu olmayı sevdim.

Kara kara düşünüyorum gerçekten bu hayatta böyle nasıl devam eder?

Sahi kavuşmak için daha kaç bahar gelip geçmesi gerekiyor bu hayattan..

Ömrünü ömrüme koyduğum günden beri, yangınımsın sen de benim hayatımda.

Hayat bana ne kadar darbeler vursa da,  yine güleceğim yine seveceğim. Hiçbir zaman ben olmaktan vazgeçmeyeceğim.

Zor günlerimde yanımda olan kişileri hayatıma dahil ederim. Zor günlerimde beni bırakan kişileri ben de silerim.

İçinde senin var olduğunu hayatı sonuna kadar yaşamaya razıyım. İster açlık, ister sefalet, ister yokluk isterse karmaşa yeter ki sen ol hayatımda.

Benim hayatım kimseyi bağlamaz,  Benim hayatım beni bağlar, benim hayatımın doğrularını ben yazarım.

Kimseye hayatıma karışacak hakkı veremem, acısını benim yaşadığım hayatı başkalarının eleştirilmesini kabul edemem.

Ben bu hayatı o gelsin benim kalbimi kırsın, bu gelsin canımı yaksın diye yaşamıyorum. Ben bu hayatı mutlu olabilmek sevebilmek için yaşıyorum. Zarar gördüğün her insanı hayatından uzaklaştırıyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.