Havalı Sözler

Havalı sözler kökeni İngilizceden gelen sözlerdir. İngilizce “cool” diye ifade edilen bu sözler, karşı tarafta ilgi uyandırmak için söylenen sözlerdir. Konu sınırlaması olmaksızın bulunan her ortam ve kanda bir havalı söz söylenebilir. Havalı sözlerle konuşmayı seven insanların muhabbetleri çevrelerince çok sevilir. Ortamların aranılan kişisi olmaya başlayan bu kişilerin ağzından çıkacak her söz merakla beklenilir. Sosyal medya kullanımının artması ile beraber, bu platformlarda havalı söz kullanımı arttı. Özellikle çok beğeni alınması, yeni havalı sözler bulma telaşının içine girerler. Havalı sözler bazen, muhatabın dikkatini çekmek ve ilgiyi kendisine yönlendirmek için de kullanılabilir. Seviliye ya da arkadaşlar ince mesajlar verilebilir. Havalı sözleri kendiniz de bulabilirsiniz, araştırarak bulduğunuz sözleri de yazabilirsiniz.

Var mı bir ihtiyacın diyorum, istemez diye beni tersliyor. İyi bari diyorum ve uzaklaşıyorum. Bu sefer de yandan yandan gidiyor diye beni gözetliyor. İşte o zaman benim içime bir huzur doluyor.

Keşke hafızam gökyüzündeki bulutlar gibi olsa. Yağmurla beraber içimdekileri boşaltsam. O zaman herkesi dert etmez, her şeyi umursamazdım.

Madem âşık olacaktın neden arkadaş olma yolunu seçtin diye bana yüklenenler var. Âşık olmak utanılacak birey değil ki. Utanılacak olan kimi sevdiğin değil, ne kadar adam gibi sevdiğindir.

Keşkelerle başladığım hayatıma şükürler olsunlarla devam ediyorum. Bana keşkeleri yaşatanlara şimdi tekrardan teşekkür ediyorum.

Dostlukları kurarken maddi zenginliklerine değil yüreklerine bakarım. Cebinde parası olmasın ama mangal gibi yüreği olsun benim için yeter. Böyle dostlarla her günüm, bayram gibi geçer.

En keskin bıçaklar nasıl yapılır bilir misin? Yükse ateşe vurulur ve devamlı dövülürler. Çektiğimiz acılar ateşimiz, yediğimiz kazıklar da dövülüşümüz olsun. Keskin olmayız belki ama kaliteli insan oluruz.

İnsanlar çok farklı kategorilere ayrılırlar. Gökyüzü kadar geniş yürekli arkadaşlar da vardır. Zindan kadar karanlık olanlar da. Bereketli toprağa benzeyen dostlar vardır, bir tohuma binlerle karşılık verir. Kurak çölleri andıran inşanlar da vardır, elinde ne var ne yok götürür, seni ölecek durumlara düşürür. Ah be dostum, bu can bu hayatta sensiz nasıl yürür.

Dostluklar sayıyla değil, acıyla ölçülür. Çünkü rakamlar başlarına gelen bir sıfırla küçülür. Oysa acılar vurdukça gerçek dostluklar büyüdükçe büyür. Bu hayatı; acılı zamanlarda göremediklerinle olmaktansa, her an yanında bulunanlarla sürdür

Hayat kendisini önemli görenler doludur. Her zorluk onların bir kaçış yoludur. Bizde gidene takılmak yerine, gelen içeri buyrulur.

Küçük Prens kadar umutlu değiliz belki, ama neyimiz varsa uğruna harcarız.

Romanlarla fotoğraf atmam çünkü biz zaten hayatı roman gibi yaşarım. Masal anlat deme bana, gel yanıma. Ben sana masal gibi hayat yaşatırım.

Madenciler kadar gün ışığına hasret, kaptanlar kadar ile aileye özlemliyim. Gel evet de bana, sevgilerle yorulmuş bir yüreğim.

Mahkemede hâkim inandığın tüm değerler üzerine yemin eder misin dedi. Hakkımızda iftira atan şerefsiz benim değerim yok ki diye cevap verdi. Mevzu bu.

Bir kimse sizin arkanızdan iş çeviriyor ve gelip yüzünüze gülüyorsa. O kişi acıma sınırını çoktan geçmiş, başına gelecekler göze almış demektir.

Benim yönettiğim filmde başrol oynadığını sanalar var.

Kahkahalarla süsledikleri zamanlarını tek başına yaşayan ve size pas vermeyen kişiler, canları yandığında bir zahmet sizin kapınızı çalmasınlar.

Kalitesiz insan çözünürlüğü düşük resimlere benzer. Her bakan ayrı bir anlam çıkarır.

Adamsan karşıma çık diyorum, başka bir şey söyle der gibi yüzüme bakıyor.

Çevirdikleri dolaplar ortaya çıkmayacak zannedenler sesleniyorum, lunaparkın sahibi benim.

Havalı Güzel Sözler

Beni ben yapan değerlerimin hiç birini sen varken edinmedim ki, sen gittiğinde canım yansın.

Hayat kiralık daire gibidir. Girerken boyarsın, badana yaparsın, güzelce döşersin. Ama çıktığında arkanda harabe kalır.

Arkadan vurulmak istemiyorsan, arkanı yaslamayacaksın. Sırlarını paylaşmayacak, acılarını içine atacaksın. Eğer bu kurallara uymazsan, vay başıma neler geldi diye de hayıflanmayacaksın.

Hayatta en önemli meziyet doğal olmaktır. Saraydaki tarhananın kerameti gibi, elbet bir gün doğallık kazanacaktır.

Hayat meşhur “siyah pantolon” hikâyesi gibidir. Sevdiğini söyleme fırsatı birçok kez gelir ve görmezsin. Sevdiğini söyleme fırsatı bir gün geçiverir. Ömür boyu iç çeker de kendine gelemezsin.

Her şerde bir hayır vardır diyen bir ümmetiz biz. Üzülme. Önce acılarına bak, sonra yanında olmayan acınacaklara. Geleceğe bak sonra. Gelen mutluluklara ve yanında olmak için çaba sarf eden sahtekârlara.

Yusuf gibi kuyuda olmak ne güzel şeydir. Kardeşlerin başta olmak üzere, yanındakilerin gerçek yüzünü tanır, bir daha kuyulara düşmeyecek önlemleri alırsın.

Yalancı insanlar sahte bilete vuran ikramiye gibidir. Önce seni mutlulukla gelirler, sonra seni doğduğuna pişman ederler.

İşsiz olmana şaşırıyorum. Dansöz olacak kıvraklığa sahipsin hâlbuki.

Kamyon arkasındaki özlü sözler gibi hayat yaşıyorum. Okuyan gülümsüyor, ama yaşayanın içi gidiyor.

Azrail her an yanımızda bekliyor ve sıramız geldiğinde canımızı almak için fırsat kolluyor. Sen bunu bilmiyormuş gibi, her an kıvırıyor her daim döneklik yapıyorsun.

 Bu saatten sonra sıradan insanlarla işim olmaz. Bana yeni insanlar lazım.

Araba anahtarım kadar beni mutlu edebilir misin?

Hayattaki tek hayalim iyi bir dost sanırdım. Para kazanınca gerçeğin hiçte böyle olmadığını anladım.

Sen de mi buradaydın? Kafam o kadar kalabalıktı ki, senin gibi sıradan birinin varlığını bile fark edemedim.

Sen benim huzurumu asla kaçıramazsın. Huzurumu kaçırabilmen için seni önemsemem ya da biraz olsun sevmem lazım. Fakat çok üzgünüm seni değil sevmek, senden nefret bile etmiyorum. İçimde büyük bir hissizlik var. Bunları düşününce sana çok üzülüyorum.

Merhaba! İsmin neydi unuttum ama karaktersizliğini bir türlü unutamadım. Bu karaktersizliği taşımak zor olmuyor mu?

Aklımda kalabilmen için aklıma gelmen gerekiyor.

Bu ev benim, bu emekler benim. İstediğin kadar beni silmeye çalış benim izlerimi asla yok edemezsin.

Sürüne sürüne kapıma gelsen, dizlerinin acıdığını değilde yerleri kirlettiğini düşünürüm. Sen konuşurken seni dinlemek aklıma gelmez. Düşündüğüm tek şey yerleri hangi bez ile sileceğim olur.

Hayatımda sarı bez kadar değeri olmayan birçok insan var. Sen de onlardan birisisin bunu hiç unutma.

Bana bir daha gelip aslan gibi kükreme. Senden olsa olsa yavru kedi olur. 

Sahiden zor olmuyor mu olmadığın biri gibi davranmaya çabalamak? Biraz orijinal ol, beni taklit etmen çok güzel ama senin adına üzülüyorum.

Yalancı baharda, yabancı kollarda zorluk çekersen bana yazarsın. Ben de sana yalancı bir hüzün ile mutluluklar dilerim.

Düne kadardı sevgim. Bugüne kalmadı.

Sorma bana “neden” diye. Kürküm kadar mutlu edemedin beni.

Sana ihtiyacım yok, olursa eğer bir hayvan barınağına giderim. Aç hayvanları doyurur, iki tane sevaba girerim.

Önce kalbin güzel olsun da diğer her şeye çözümü eyvallah buluruz.

Bundan sonra yolunu gözleyeceğim tek şey gelecek güzel günlerim.

Sosyal medyanın prensesi olsan ne yazar, benim gözümde zerre değerin kalmadıktan sonra. İnstagram beğeni sayın kadarsın işte. Güzelliğin bittiği gün sen yoksun.

Taht kurmuşsun gönlüme, ama unutma en ufak bir sallantıda yıkılır gidersin.

Bana soruyorsun neden bu kadar çok içiyorsun diye. Hiç düşündün mü belki de kafam ayıkken seni çekemiyorumdur?

Hayatımda yer almak istiyorsan karakterine çeki düzen getirmen lazım.

Önce bana kaldırdığın o parmağı bir indir ve kendine çevir. Tek suçlu sensin. 

Zaman çok hızlı geçti derler. Bilmiyorlar ki zamanın bu kadar hızlı geçmesi içi- n ne kadar çaba sarf ettiğimi.

İstersem sana kendimi sevdiririm, istemezsem de yerlerde süründürürüm. Seçim senin.

Gülümsemek isteseydim fotoğraflarına bakmam yeterdi.

Dünya dönme boşuna, ben vazgeçtim.

Bir Sivaslı seviyorum diyorsa seviyordur. Ama sevmiyorum diyorsa seviyor da olabilir. Siz iyisimi bir Sivaslı sevin ondan sonra karar verin.

Yalnızım ama sıradan insanlar ile birlikte olmak istemediğim için bu haldeyim. Senin gibisini isteseydim önüme dizer, dalga geçerdim.

Ben her gün kendini yenileyen biriyim. Sen ise geri dönüşüm yöntemleri arayan bir depo gibisin. Kendinle beni aynı keyfe koyma, sen kaybedersin.

 Efsane geri döndü diye bahsedilen “Efsane” benim.

Başaramayacağım tek şey senin seviyene düşmektir.

Güzelliğimle hava atmaya kalksam altından kalkamazsın. Senin adına üzgünüm. Bir bakın hele bize! Gerek var mı ki size?

Her gün kafamdan seni puanlıyorum. Daha 2’nin üstüne çıkamadın.

Sevgiyi de abartırım, sadakati de abartırım. Yeri geldiğinde ise kapıyı kapatır, ardıma bakarım.

Hayattaki en saf ve en temiz sevgi annenin evladına sunduğu sevgidir. Ötesi sahtedir.

Dilin sahte, hareketlerin sahte, giyimin kuşamın sahte. Peki bakışlarını nasıl sahte yaptın çok merak ediyorum.

Bir bardak sıcacık çayın verdiği sıcaklığı veremeyen insanlar var.

Havalara girme Acun! Kanalını izlemediğim gün parasızsın.

Ruh halime iyi gelen tek şey yalnızlık. Benden uzak dur.

Neşeli Sözler

Ben bu telefona sen beni rahatsız et diye para vermiyorum. Sevdiğim insanlarla konuşmak için veriyorum. Gerçi konuşma bedava ama olsun, seninle bedava şeyleri bile paylaşamam.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.