Havalı Sözler

  Havalı Sözler
  Havalı Sözler

  Havalı sözler kökeni İngilizceden gelen sözlerdir. İngilizce “cool” diye ifade edilen bu sözler, karşı tarafta ilgi uyandırmak için söylenen sözlerdir. Konu sınırlaması olmaksızın bulunan her ortam ve kanda bir havalı söz söylenebilir. Havalı sözlerle konuşmayı seven insanların muhabbetleri çevrelerince çok sevilir. Ortamların aranılan kişisi olmaya başlayan bu kişilerin ağzından çıkacak her söz merakla beklenilir. Sosyal medya kullanımının artması ile beraber, bu platformlarda havalı söz kullanımı arttı. Özellikle çok beğeni alınması, yeni havalı sözler bulma telaşının içine girerler. Havalı sözler bazen, muhatabın dikkatini çekmek ve ilgiyi kendisine yönlendirmek için de kullanılabilir. Seviliye ya da arkadaşlar ince mesajlar verilebilir. Havalı sözleri kendiniz de bulabilirsiniz, araştırarak bulduğunuz sözleri de yazabilirsiniz.

  Var mı bir ihtiyacın diyorum, istemez diye beni tersliyor. İyi bari diyorum ve uzaklaşıyorum. Bu sefer de yandan yandan gidiyor diye beni gözetliyor. İşte o zaman benim içime bir huzur doluyor.

  Keşke hafızam gökyüzündeki bulutlar gibi olsa. Yağmurla beraber içimdekileri boşaltsam. O zaman herkesi dert etmez, her şeyi umursamazdım.

  Madem âşık olacaktın neden arkadaş olma yolunu seçtin diye bana yüklenenler var. Âşık olmak utanılacak birey değil ki. Utanılacak olan kimi sevdiğin değil, ne kadar adam gibi sevdiğindir.

  Keşkelerle başladığım hayatıma şükürler olsunlarla devam ediyorum. Bana keşkeleri yaşatanlara şimdi tekrardan teşekkür ediyorum.

  Dostlukları kurarken maddi zenginliklerine değil yüreklerine bakarım. Cebinde parası olmasın ama mangal gibi yüreği olsun benim için yeter. Böyle dostlarla her günüm, bayram gibi geçer.

  En keskin bıçaklar nasıl yapılır bilir misin? Yükse ateşe vurulur ve devamlı dövülürler. Çektiğimiz acılar ateşimiz, yediğimiz kazıklar da dövülüşümüz olsun. Keskin olmayız belki ama kaliteli insan oluruz.

  İnsanlar çok farklı kategorilere ayrılırlar. Gökyüzü kadar geniş yürekli arkadaşlar da vardır. Zindan kadar karanlık olanlar da. Bereketli toprağa benzeyen dostlar vardır, bir tohuma binlerle karşılık verir. Kurak çölleri andıran inşanlar da vardır, elinde ne var ne yok götürür, seni ölecek durumlara düşürür. Ah be dostum, bu can bu hayatta sensiz nasıl yürür.

  Dostluklar sayıyla değil, acıyla ölçülür. Çünkü rakamlar başlarına gelen bir sıfırla küçülür. Oysa acılar vurdukça gerçek dostluklar büyüdükçe büyür. Bu hayatı; acılı zamanlarda göremediklerinle olmaktansa, her an yanında bulunanlarla sürdür

  Hayat kendisini önemli görenler doludur. Her zorluk onların bir kaçış yoludur. Bizde gidene takılmak yerine, gelen içeri buyrulur.

  Küçük Prens kadar umutlu değiliz belki, ama neyimiz varsa uğruna harcarız.

  Romanlarla fotoğraf atmam çünkü biz zaten hayatı roman gibi yaşarım. Masal anlat deme bana, gel yanıma. Ben sana masal gibi hayat yaşatırım.

  Madenciler kadar gün ışığına hasret, kaptanlar kadar ile aileye özlemliyim. Gel evet de bana, sevgilerle yorulmuş bir yüreğim.

  Mahkemede hâkim inandığın tüm değerler üzerine yemin eder misin dedi. Hakkımızda iftira atan şerefsiz benim değerim yok ki diye cevap verdi. Mevzu bu.

  Bir kimse sizin arkanızdan iş çeviriyor ve gelip yüzünüze gülüyorsa. O kişi acıma sınırını çoktan geçmiş, başına gelecekler göze almış demektir.

  Benim yönettiğim filmde başrol oynadığını sanalar var.

  Kahkahalarla süsledikleri zamanlarını tek başına yaşayan ve size pas vermeyen kişiler, canları yandığında bir zahmet sizin kapınızı çalmasınlar.

  Kalitesiz insan çözünürlüğü düşük resimlere benzer. Her bakan ayrı bir anlam çıkarır.

  Adamsan karşıma çık diyorum, başka bir şey söyle der gibi yüzüme bakıyor.

  Çevirdikleri dolaplar ortaya çıkmayacak zannedenler sesleniyorum, lunaparkın sahibi benim.

  Beni ben yapan değerlerimin hiç birini sen varken edinmedim ki, sen gittiğinde canım yansın.

  Hayat kiralık daire gibidir. Girerken boyarsın, badana yaparsın, güzelce döşersin. Ama çıktığında arkanda harabe kalır.

  Arkadan vurulmak istemiyorsan, arkanı yaslamayacaksın. Sırlarını paylaşmayacak, acılarını içine atacaksın. Eğer bu kurallara uymazsan, vay başıma neler geldi diye de hayıflanmayacaksın.

  Hayatta en önemli meziyet doğal olmaktır. Saraydaki tarhananın kerameti gibi, elbet bir gün doğallık kazanacaktır.

  Hayat meşhur “siyah pantolon” hikâyesi gibidir. Sevdiğini söyleme fırsatı birçok kez gelir ve görmezsin. Sevdiğini söyleme fırsatı bir gün geçiverir. Ömür boyu iç çeker de kendine gelemezsin.

  Her şerde bir hayır vardır diyen bir ümmetiz biz. Üzülme. Önce acılarına bak, sonra yanında olmayan acınacaklara. Geleceğe bak sonra. Gelen mutluluklara ve yanında olmak için çaba sarf eden sahtekârlara.

  Yusuf gibi kuyuda olmak ne güzel şeydir. Kardeşlerin başta olmak üzere, yanındakilerin gerçek yüzünü tanır, bir daha kuyulara düşmeyecek önlemleri alırsın.

  Yalancı insanlar sahte bilete vuran ikramiye gibidir. Önce seni mutlulukla gelirler, sonra seni doğduğuna pişman ederler.

  İşsiz olmana şaşırıyorum. Dansöz olacak kıvraklığa sahipsin hâlbuki.

  Kamyon arkasındaki özlü sözler gibi hayat yaşıyorum. Okuyan gülümsüyor, ama yaşayanın içi gidiyor.

  Azrail her an yanımızda bekliyor ve sıramız geldiğinde canımızı almak için fırsat kolluyor. Sen bunu bilmiyormuş gibi, her an kıvırıyor her daim döneklik yapıyorsun.

  Leave a Comment

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This div height required for enabling the sticky sidebar
  Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :