Hakiki Sözler

Hakiki sözler insanın içinden geçenleri en yalın haliyle karşısındakine anlatabilen sözlerdir. Bu sözleri kullandığınızda etkisinin büyük olacağından emin olabilirsiniz. Kimi zaman insanın içini acıtan, kimi zaman da geçmişi hatırlatıp insanı hüzünlendiren hakiki sözler ile anlatmak istediklerinizi daha iyi bir şekilde ifade edebilirsiniz. İnsan bazen kendini daha iyi ifade edebilmek için önceden hazırlanmış sözlere ihtiyaç duyabilir. En duygusal anlarında aklına etkileyici sözlerin gelmemesi ise son derece normaldir. Bu durumda sizin için düşünülmüş ve özenle hazırlanmış hakiki sözler arasından bir seçim yapabilirsiniz. Kendi cümleleriniz de her zaman özel ve güzeldir ancak, dikkatle seçilmiş kelimelerden oluşan bu sözlerle, karşınızda ki kişiler üzerinde daha etkili olabilirsiniz.

Sözlerim ağırdır, bunu sakın unutma. Yeri gelir canını bir kâğıt kesiği gibi acıtır, yeri gelir aklını başına getirir. Sözlerimi dikkatle dinle her zaman. O sözler seni kendine getirir.

Yalan, insanoğlunun bulduğu en kötü icattır. Yalan olmasa bu dünya daha yaşanabilir bir yer olurdu. Yalan olmasa ihanet de olmazdı, ilişkiler hiç bozulmazdı. Yalan olmasa, kimse kimsenin acını bu kadar fazla acıtamazdı.

Ölüm şu dünyanın en gerçeğidir. Yaşam bile yalandır, tamamen bir yanılsamadan ibarettir çoğu zaman. Ama ölüm geri dönmeyecek kadar, insanı yıkıp geçecek kadar gerçektir. Bu gerçekliktir ölümü bu kadar acı yapan.

Sözümden geri dönmem asla. Arkama dönüp de bakmam bunca olan bitenden sonra. Ben sana son sözümü söylediysem eğer, orada bitmiştir her şey. O yüzden uğraşma, bittiyse bitmiştir.

Dostluğumuz bir gülüşle başladı seninle. Gözyaşlarıyla bitmesin. Öylesine içten güldük ki birbirimize, hemen anladık kalbimizin temizliği. Ne olur, yanlış anlaşılmalar bu dostluğu bitirmesin.

Kötü insan yoktur şu hayatta. Kötü olmaya mecbur bırakılan insan vardır. Hayat şartlarıdır ona kötülüğü öğreten, doğru yoldan döndüren. Hayatın ta kendisidir insanı kötülüğe iten, yalanı ve riyayı öğreten.

Gidenin ardından el sallamak kadar can acıtıcı bir sahne daha var mıdır? Yalnız kalacağını, çok üzüleceğini bile bile el sallayabilmek kolay mıdır? Giden gitmek istedikten sonra, ne acıdır ki, el sallamaktan başka yapacak hiçbir şey kalmamıştır.

Zor günlerin iyi bir özelliği vardır. O da gelip geçmeleridir. İnan sevgili dostum, bu zor günler geçecek. Günlerin yeniden aydınlanacak, bahar gelecek, bu kara günler bitecek.

İlimle gidilen yollarda başarı yoldaş olur. Sen öğrenmek ve kendini geliştirmek için yola çıkarsan, başın hep dimdik olur. Öğrenmek kadar, kendini geliştirmek kadar ve durmadan okumak kadar güzel bir şey yoktur.

Dinlenmek değil ihtiyacımız olan. Aydınlık geleceğimize daha hızlı koşmaya ihtiyacımız var. Durup dinlenmenin hiç sırası değil. Durmadan, soluklanmadan çalışmaya ihtiyacımız var.

Bizim gibi yılmayanlar için hangi zorluk yıldırıcı olabilir? Mücadele ve hırs ruhumuzda varken, hangi engel bizi durdurabilir?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.