Güzel Ve Anlamlı Sözler

Güzel Ve Anlamlı Sözler

Her insan sevdiğine Güzel ve anlamlı sözler söylemek ister, duymak ister. Kim istemez ki, kulağa hoş gelen sözleri. Eş, dost, sevgili, anne, baba, çocuklar herkese layık sözler vardır bu hayatta. Duyulması gereken Güzel ve anlamlı sözler. Bu sözleri söylemediğimiz zaman, hayat geçer mi? Bir sevgililer günü, bir evlilik yıldönümü bir çiçek alarak not yazarak. Ya da sevdiklerimize Güzel ve anlamlı sözler kısa bir mesajla iletebiliriz. Yeter ki tatlı dil olsun, güler yüz olsun. Sevdiklerimizin kıymetini bilelim, hayat kısa. Vakit daralıyor. Söylediğimiz her tatlı güzel söz, bir çiçek gibi açar. Hayatımızı sevdiklerimizle güzel kılalım ki, yaşantılarımız solup gitmesin. Hep mutlu daimi olalım.

Sabah uyandığımda bugünün güzel olmasını dileyerek uyandım. Güne nasıl başlarsam, bu hissime inanaraktan güzel geçmesini dileyerek uyanıyorum. Enerjik, deli dolu, hisli, musmutlu uyandım bu sabah. Güzel dileklerim kabul olsun diye, gülümseyerek uyandım bu sabah.

Her an güzel bir şey olsun diye dua edip duruyorum. Hayali bile güzel aslında bunun. Güzel şeyler insanı musmutlu eder aslında. Hep güzel bir şey olsun diye duacı oluruz. Güzel bir şey olsun artık. Hep böyle gitmesin. Hayat şaşırtsın artık bizi.

Yitirdik birbirimizi. Yitirdik hayallerimizi. Yitirdik yarınlarımızı. Yitirdik umutlarımızı. Yarınlar olsun derken, yitirdik benliğimizi. Hayatta kalabilmek için, yitirdik güçlülüğümüzü. Ama her şeye rağmen gülüşümüz bizi dik tutar. Gülüyorsak her şey de bir umut daha vardır.

Sen benim yarınlarımdın. Kaldırdım seni kalbime gömdüm. Sen benim içimdin. Kaldırdım seni, yüreğime bastım. Hep orada kal. Tertemiz, pak, aydınlık gibisin. Yıldızlar misali. Yıldız gibi gönlüme kayıverdin. Her seni andıkça, seni hep sevdikçe parlayıverdin gömlümde. En parlak yıldızım en güzel gökyüzümsün.

Gözlerin diyorum, sanki ben. Gülüşün diyorum, sanki adım. Ruh ikizim gibisin sanki. Her baktığım yerde sen çıkıveriyorsun. En güzel imtihanımsın. En güzel yârimsin. Seninle geleceğe el ele. Seninle yaşlanmaya evet.

Bazen düşünürüm, bir an senden telefon gelir. Ve o kişi sensin. Ne zaman aklıma esip gelsen, mutlaka senden bir adım görürüm. Kalbimiz bir sevgilim. Ruhumuz bir. Aklımı okuyorsun sanki biriciğim. Kar tanesi gibi her yerime düşüveriyorsun.

Bana öyle bakma, içimde kelebekler uçuşuyor. Kendimi sana seni sevdiğimi belli etmemek için çabalarken. Biliyorum platonik aşk barındırıyorum içimde. Ama seni sensiz yaşayamıyorum. Ben sana sen bana tutsak. Bana öyle bakma, gözlerimi senden alamıyorum. Büyülüyorsun beni kendine, kendimi geri çekemiyorum. Korkuyorum tertemiz sevgimi kirleteceksin diye.

Kirpiklerini bile kıskanıyorum. Gözlerine benden daha yakınlar diye. Duraklarında ki tadı bile kıskanıyorum, benden sana daha çok yakınlar diye. Giysilerini bile kıskanıyorum, tenine benden daha çok değdikleri için. Ey sevgili, seni senden bile kıskanıyorum.

Zamansız geldi güzel mutluluk. Zamansız gelen her şey daha anlamlı, zamansız gelen her şey daha planlıdır. Sende zamansız geldin yüreğime. Zamansız gitme sevgili. Zamansız gelişini bile sevdi bu yürek. Seni zamanlara boğacak kadar sevecek bu yürek. Zamanın nasıl hızlı akıp gittiğini bile anlamayacak kadar çok sevecek ey sevgili.

Deli gibi sever kadın. Gözünü karartacak şekilde sever. Sevenin uğruna, göze almayacağı hiçbir şey yoktur kadın için. Yeter ki adam gibi sevilsin. Yeter ki karşısında ki adam gibi adam olsun. Canını bile hiçe sayar. Uğruna ömrünü feda eder kadın. Kadın çiçektir. Erkek evin direğidir. Kalbimin direği oldun, gönlüme isminin baş harfini kazıdım. Benden öteye gitme ki, kalbim hep sana ait olsun.

Ömürler, günler geçip gidiyor. Zaman su gibi akıp gidiyor. Ey yâr, zaman kısa hayat kısa ömür kısa. Seninle yaşlanmak, seninle hayatı paylaşmak istiyorum. Sen benim ömrümsün diyebilmek, sen benim her şeyimsin diyebilmek istiyorum.

Akşam işten eve gelme ihtimalini bile çok seviyorum. O kadar ki, mutluluğum sabahtan başlıyor. Akşam olması için, mutlulukla resmen tenis oynuyorum. İhtimallerin bile güzel ey sevdiğim. Senin olan, sen olan, seninle olan her şeyi çok seviyorum. Tıpkı kelebek misali, uçup duruyorum etrafında. Bahar havası gibi.

Sigara gibidir sevmek. Hani bir yere yetişmek istersin atarsın ya bitmemiş yarım kalmış sigarayı, işte o misal sevmektir. Ya tam sev, ya hiç sevme.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.