Güzel Dostluk Sözleri

Güzel Dostluk Sözleri birbirine sadık dostların söyleyebileceği sözlerdir. Birbirini gerçekten seven ve ne hata yaparlarsa yapsınlar birbirine değer veren dostlar bu sevgisini birbirine göstermek için güzel sözler söyler. Dostluk, şartlar ne olursa olsun birbirinden kopmamaktır ve karşılıksız sevgi göstermektir. Sadece kötü günde değil iyi günde ve her dertte yan yana olabilmektir. Güzel Dostluk Sözleri tam olarak bunu yansıtır.Güzel Dostluk Sözleri insanların gönlünü yumuşatır ve dostluk bağlarını kuvvetlendirir. İki dost birbirine sevgisini belli ettiği zaman aralarındaki sevgi daha da güçlenir. Bu nedenle özel günlerde ya da hiçbir sebep yokken dostların birbirine güzel söz söylemesi çok güzel bir davranıştır.

Güzel Dostluk Sözleri

Güzel Dostluk Sözleri

Kaybetmeyi göze alamayacağım tek varlık dostumdur çünkü ondan başkası benim için yalan.

Güzel bir dostluk kurduysak bunu sürdürmek önemli, çünkü dostluk günlük değil ömürlüktür.

Tıpkı güzel hatıralar gibi dostluk da unutulmuyor hele bir de canı gönülden seviyorsa unutulmayan tek şeydir.

Bir insan dostu kuzey kutbu kadar uzakta da olsa gönüllerden silinmez. Gözden uzak olan gönülden ırak olur ancak dost için bu kuralın kaidesi bilinmez.

Kardeşinle en acı hatıralarını paylaşamazsın belki ama dostunla paylaşırsın. Bu yüzden çoğu zaman kardeşten daha ötedir dost.

Hayatta kimse kusursuz değildir ancak seni kusurunla kabul edecek tek insan senin dostundur. Bu yüzdendir acıyı söyleyen tek kişi dosttur.

Bir ay gibi gecenin en karanlık vaktinde doğar dost ve gözyaşını da kederini de alır götürür derinlere. Tek bir sözüyle sarar sarmalar yaralarını ve yaş değdirmez gözüne.

Eğer uğrunda canını feda edebileceğin bir dostun varsa çok şanslısın. Çünkü o zaman senin için de canını ortaya koyacak biri var demektir.

İnsana en ağır tekmeyi en yakını vurur ama bir yandan yediği darbelerin yarasını en yakını sarar. Bu yüzden dostuna dikkat et seni yaralayan da odur, yaralarını saran da.

Kadehimi tokuşturacak, omzunda saatlerce ağlayacak muntazam dostum, şimdi uzak diyarlarda olsan da ben yanımda varlığını hissediyorum.

Dost denizinde boğulmak en kolayı asıl işi uğruna boğulmayı göze alacak dostu bulmaktır. Ben dostumu da buldum canımı kime feda edeceğimi de.

Her fırsatta görmek istediğim, sohbetine doyamadığım tek insan sensin. Çünkü sen kaderimdeki dostun en güzelisin.

Birlikte olunca su gibi akıp gidiyor zaman oysa yanımda dostum yokken nedense dönmüyor hiç o yelkovan.

Kusuru hoş gör ama doğru yolu da esirgeme, dostunu doğru yola getir ama kalbindeki kırıkları dökme.

Güzel dostluk sözlerinin yanında olmazsa olmaz Arkadaşlık Sözlerininde ayrı bir yeri olduğu göz ardı edilmemelidir.

Kalplerimiz bir olmadıktan sonra yan yana durmuşuz ne fayda, o yüzden üzülme uzak olduğumuza ben uzakta olsak Kalbimizin bir olduğunu hissediyorum.

Dostum benim hayatımın anlamıdır, sırrımın tek durağı, derdimin dermanıdır. Çünkü dost gönülden hiç unutulmayan yadigardır.

Gerçek Dost Sözleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.