Giderli Sözler

Giderli Sözler denildiğinde akla ilk gelen bu cümleleri ifade edilemeyen bazı davranışların uygun bir dille gün yüzüne çıkması demek oluyor.Ancak bu kelimelerin arkasında ise kasıt aramayada gerek yok.İnsanlar böyle durumlarda bir şekilde kendilerini ifade edebilmek adına bu tarzda paylaşımlar yapmaktadırlar.Ama eğer bende bunun gibi Giderli Sözler yazarım diyorsanızda bizleri menun edersiniz. Sizler Giderli Sözler yorum bölümüne yazın bizlerde yazınızı severek yayınlıyalım.

Giderli Sözler

Giderli Sözler

Umutsuz Olmak Ne Haddime Bittim Dediğim Anda Yettim Kulum Diyen Rabbimm Var Oda bana yeter Elhamdülillah.

Dinini bilmeyen hiçlerle,İhanet eden itlerle,Soyunu bilmeyen birileriyle işim olmaz kesinlikle.

Gecelerde büyüdüğümüzden biz her ışığı umut olarak görüyoruz.

Biz birbirimizi biliriz dün lan bugün bey oldun bizde hep beydin yakışır benim kardeşime Allah daha fazlasını versin.

Yalnız kaldığın zaman bilesinki çevrendekilerin seninle işi bitmiş olacak demektir.Yalnızlık ise kaderim değil ama seçimimdir.

Menfaat dünyası değil ama,Menfaatçıların dünyası işte Şerefsiz dünya değil ama, şerefsizlerin dünyası sizinde Şerefinize olsun.

Pişmanlık duymadım hiç bir zaman yaşadıklarımdan,Öfkem’mi belki de yaşayamadıklarım içindir ne dersin.

Bazen insanın canı öyle bir yanıyor öyle bir yanıyor ki o anda acının nereden geldiğini bir türlü kestiremiyorsun. Anlatmak istiyorsun nasıl bir histir bunu anlatamıyorsun. Yatıyorum geçmiyor, kalkıyorum geçmiyor, yürüyorum geçmiyor.

Rakı masasında meze olan kadınlarla değil, Uğruna rakı masası kurulan kadınlarla birlikte olun.

Dili olan hakkımda konuşur durur. Tamam duymazdan geliyorum hepsini neden dersen. Biliyorumki köpekler ancak tanımadıklarına havlarlar. Böyle oluncada her gün size bir gün bana.

Rüzgar esmeden buğday samandan ayrılmazmış.

Hedefime ulaşmam için ilerliyorken,Ardıma asla bakmam ben. Ya yanımda benimle aynı hedefe koşacaksın. Yada koştuğum hedefim sen olmalısın.

Başarmak zordur belkide kolaya kaçarsan eğer sonuçta basitleşir.Unutmadan yokuşu inmek kolaydır ancak. Manzara her zaman tepeden seyredilir.

Benim sokağım karanlık.Karanlıktan korkanlar girmesin sokağıma.

Gönlün götürmeyi istediği yer ile ayağınızın gittiği yer. Olmak istediğiniz yer ile bulunduğunuz yer. Gülmek istediğinizde gülümsemek zorunda kaldığınızdaki şey,Eğer konuşmak istediğiniz şeyle, konuşmak zorunda olduğunuz şey aynı değilsede, siz tek parça yaşamıyorsunuz. Siz mutlu yaşamıyorsunuz.

Yoruldum artık iyi olmadığım halde bile iyi demekten.Kırıldığım halde gülümsemekten.

Bir kadının uğruna saçlarını boyattığı adamı belki unutur ama.Bir adamın uğruna saçlarını beyazlattığı kadını ise asla unutamaz.

Birilerinin eliyle eteğini öpenlerin. Yalakalık olsun diyede şekilden şekile girenlerin.Hiç durmadan bir abi bir dayı bulma peşinde koşanların haricinde herkese selam olsun selam.

Eğildiğin müddetçe basamak. Dik durduğunda ise sığınak olursun.

Yüreğini camdan yaptığında kıranın çok

Giderli Sözlerolur. Demirden yaptığında ise sonun pas olur. Denizden yapasınki girenler kaybolsun yüzebilenler kurtulsun yüzemeyenlerde.

Kırk fırın ekmek yesede fark etmez.Eğer hamurunda yok ise adamlık!

İnsanların duymak istediklerini değilde. Hak ettiklerini söylemelisinki değerin olsun.

Sana sövdüğüm kadar tövbe etseydim eğer. Belkide bütün günahlarım affolurdu.

Samimiyetinin belirtisi gözler. Dürüstlüğün ifadesi ise tutulan Serseri Sözler

Bizim boynumuz bilinsinki yiğit boynudur.Boynumuzu bükersede ancak sevda büker.Bizede delikanlı gibi eyvallah demek düşer.

Beyazın kaderi kirlenmek, siyahın kaderide suçlanmaktır.Korkacağın insan ise elbisesi kirli olanlar değil düşünceleri ile fikirleri kirli olan insanım diye gezenler olsun?

Yalnızlık zor değil aslında. Zor olan bana kendimi yalnız hissettirecek insanlar ile yaşamak.

Saklanacak yerimiz yok korkmaktan ise vazgeçtik. Gidecek yerimizde yok savaş’sa Buyrun işte meydan.

Tadım yoktu nedense zaten tuzuda yarama bastım geçtim.

Kendine bazen yalnızlıktan duvar örmelisin. Ama diğerlerini kendinden uzaklaştırman için değil.

Sen hancı bense yolcu doldurda içelim. Nedense değişmekte bilmiyor benim kaderim. Ben böyle hayata isyanmı edeyim ?

İnsanlar ailesini seçemezler ama dostlarını seçerler.

Avucum kadar yüreği olmayanların kolum kadar dilleri var bende diyorumki kolum kadar dilin olacağına avcun kadar yüreğin olsun.

Cebini dolduracak üç kuruşun yoksa eğer gönülleri dolduracak şerefli bir duruşun olsun. Gönlü güzel yüreği güzel olanlarda bizle olsun.

Unutulmaması gereken üç şey,Önce ne idin, Şimdi nesin,Ya sonra ne olacaksın.

Seni herkeze benzetecek kadar değilde baktığım her yerde seni görebilecek kadar sevdim.

Yeter artık aklından çıkar artık onu diyor bazıları.Sizlerde aklınız ile değil de, yüreğiniz ile sevmiş olsaydınız anlardınız beni.

Aslında siyahında bir rengi vardı ama kaybolmuş. insanlar gibi siyahın kaderide beyazda yazılır ama senin gibi benim gibi beyaz olmazsa eğer siyah da yok hani.

Geçen zaman olsun zaten.Ama sen geçme benden. Bende bu zamanı durdururum eğer sen benimsen.

Ve her şey bittiği zaman, hatırlanacak olan şey ise düşmanlarımızın sözleri değil. Sadece dostlarımızın sessizliği olacaktır.Dost sesimiz unutulmasın.

Bir amaç uğruna yaşayın ki ölümünüzün anlamı olsun. Herkesin kalbi var yüreği olanlara selamlar olsun.

Yaşantın boyunca büyük konuşma.Hayatın seni öyle bir duruma getirirki, kendi sevdiklerinle savaşıyorken nefret ettiklerinle selamlaşırken bulursun.

Korkma yanındayım diyenler yalan söylediklerinde çok geç anladık. Yanımızda olmaları içinde paramız , iyi günlerimiz , oldukça iyi niyetimiz olmalıymış. Çok yazık.

Kazanıyor paylaşmıyorsan elini sorgulamalısın.Konuşup gücendiriyorsan dilini sorgula.

Yürüyüp yolundan çıkıyorsan yolunu sorgula.Ömür geçerken yerinde duruyorsan gününü sorgula.Sevilipte vefasızlaşıyorsan gönlünü sorgula.

Gördüğüm kadarıyla yine yerini yadırgamışsın. Zaten seni ne zaman adam yerine koysam bir değişiyorsun, bir yerini yadırgıyorsun.

Sen beni yarı yolda bıraktığını zannedip, koşa koşa yolu bitirmeye çalışmıştın değil mi? Haberin olsun yolun sonunda seni bekliyorum. Ama daha çok yolun vardır senin.

Resim gibisin. Hani resmi yakınlaştırdığın zaman kalitede düşüş olurya. Seninle ne zaman yakınlaşsam kalitende düşüklük olduğunu farkediyorum.

Duyduğum kadarıyla yine arkamdan konuşuyormuşsun. Ben yokken onun yüzü bile gülmez, yokluğum ona koyar demişsin. Biliyor musun? En çokta bu sözlerin beni güldürdü.

Hayatıma giren birçok insanı adam yerine koyduğumu fark ettim. Fakat şimdi yerlerine baktığım zaman hiçbirini göremiyorum. Yine yanlış yere koymuşum. Suç benim.

Bir mesajıma gelir. Sadece gel demem yeter, onu istediğim zaman görürüm demişsin ama sen bundan sonra beni sadece rüyanda görürsün haberin yok.

Herkes bana yol verdiğini düşünüyor. Şuan onlara verdiğim yolda yürüyorlar haberleri yok. Zamanla öğrenirler artık.

Nasıl yaşamam gerektiği hakkında sürekli öğüt verip duruyorsunuz. Yaşarken size soruyor muyum? Nasıl yaşayacağımı da size sorayım. Herkes kendi hayatına baksın.

Yok canım yaptığın bu plan olmamış. Bir dahaki sefere seni daha hain planlarla bekliyorum. Umarım bu sefer beni yıkmaya becerebilirsin. Bir kereliğine istediğin olur.

Havalar çok sıcak diye söylenip duruyormuşsun. Ben zirvede olduğum için o sıcaklıkları pek hissedemedim.

Hepinizin ışığı benim elimde üflediğim zaman söneceğinizi bilmeniz gerekirdi. Şunu bilin en mutlu olacağım günlere az kaldı. Siz o günleri uzaktan izlemekle yetineceksiniz.

Platonik Sözler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.