Gerçek Dost Sözleri

Gerçek Dost Sözleri insanların çok sevdiği arkadaşlarına ve abi abla kardeş bildiği insanlara içinden geçenleri dile dökmesi için kullandıkları sözlerdir. Kimi zaman çocukluk arkadaşımıza, bazen çok yakın arkadaşımıza ve sırdaşlarımıza Gerçek Dost Sözleri söyleyerek sevgisini ve ne kadar değerli olduğunu dile getirir. Günümüz teknoloji çağında mesaj yazarak Gerçek Dost Sözleri kapsamlı düşüncelerimizi dostlarınıza iletmek isteriz. Çoğu zaman her ne kadar onları çok sevsek bile bir türlü kelimeleri birleştirip anlamlı bir söz oluşturamayız. Sizler de canınızdan çok sevdiğiniz dostlarınıza güzel dostluk sözleri armağan etmek istiyorsanız yazımızın devamını okuyarak kendiniz için anlamlı Dosta Veda sözleri yazarak dostunuzu mutlu etme fırsatını bulabilirsiniz.

Gerçek Dost Sözleri

Gerçek Dost Sözleri

Gerçek dost kilometrelerce uzağında da olsa bir bedende buluşan iki ruh gibidir. Ne kadar ayrı kalsan da aklında fikrinde dostundan ayrılmaz gibidir.

Hıçkıra hıçkıra ağlarken biri sana fark ettirmeden siliyorsa gözyaşını, bil ki o dosttur. Çünkü dosttan başka ağladığını gören yoktur.

Gerçek dost sen konuşmadan seni anlayandır, ağzından tek bir kelam çıkmasa bile içinden geçeni okuyandır.

Bu dünyada yalnız olan tek insan dostu olmayandır. Sırrını paylaşacak, derdini anlatacak kimse olmayınca insan yaşar mıdır?

Dostunun kusurlarını hiç görme çünkü o gidince o hor gördüğün kusurları bile hoş gelir. Dostun bir giderse dünyandan o zaman hayat sana boş gelir.

Seni gerçekten seven bir dostun varsa o zaman ne ana lazım ne baba ne koca. Eğer varsa bir dostun sen yalnızca hayatını ona ada.

Kırılma dostuna sana gerçeğini gösterdi diye, acına ortak olan da o değil mi? Sana hayatın uüz kafasını da gösterse bırakma dostunun elini.

Karanlık ve dipsiz bir kuyuya düştüğünü sanırken dostun elini tutar, yaraların kanıyor diye sızlanırken dostun tüm yaralarını sarar.

Her sırrını paylaştığına dost deme, kim bilir belki ufacık bir tartışmada sır dediğin dillere destan olur. Kötü gün görmeden kimseyi dostun sanma o zaman hayat sana zindan olur.

Sırf üzülme diye yalandan yere seni avutuyorsa o dost değil düşmandır, dost tüm gerçekleri acımadan yüzüne vurandır.

Gece karanlığı çöktüğünde iki çift sohbet edecek birini buluyorsan o kişiyi kaybetme. Çünkü o kişi senin dostundur.

İki fincan kahve yapıp uzun uzun sohbet edeceğin bir dostun varsa dünyanın en şanslı insanı sensin demektir. Çünkü kahve eşliğinde sohbet etmek insana huzur verir.

Hem mutlu gününde, hem kederli gününde seni yalnız bırakmayan dostuna feda olsun canın. Çünkü o dost senin hem canın hem kanın.

Çocukluğundan yaşlılığına kadar seni bırakmayacak tek insan dosttur. Çocukluğunda ağlamanı çeker, yaşlılığında nazını çeker ama unutulmayan tek şey dostluktur.

Dost yarendir, candır canandır çünkü dost senin elin ayağındır derdine derman hastalığına şifadır.

Kral Sözler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.