Evlat İle İlgili Sözler

Evlat İle İlgili Sözler Annelik duygusu, dünyanın eşi benzeri olmayan duygularından biridir. Oysaki annelik duygusu için evlatları için, o kadar aşk dolu gözlerle kocaman sevgiyle beslerler ve büyütürler ki Evlat İle İlgili Sözler aklımıza gelir. Çünkü, evlattır cennetin meyvesi. Onun kokusu, onun gözlerinin önünde büyüyüşü, onun ilk adımlarını atması bir anne baba için tarifi yoktur böyle mutluluğun. Evlat İle İlgili Sözler söylediğimiz zaman evlatlarımıza, onlar için mutluluğun tarifi asla olmaz. Evlatlarımız için yapmayacağımız hiçbir şey yoktur. Canımızdır onlar bizim. Onları memnun etmek için, Erkek Kardeşe Güzel Sözler söylediğimiz zaman, o canlarımız da bize karşı bir anne baba gibi olurlar.

Evlat İle İlgili Sözler

Evlat İle İlgili Sözler

Benim en çok sevdiğim sesler nedir diye sorsalar, çocuğumun uykusundaki o güzel nefes alış verişi ve çocuğumun kahkahası diye cevap verirdim.

Bu hayatta en güzel duygu hamilelik süreci ve doğum esnası derdim. Eşsiz bir duygu,en güzel his… Tarifi yok yaşanılması lazım. Anne olmak çok güzel bir duygu bu hayatta

Ama bazen de her şey bir an da karanlığa gömülür. Umutsuzluk, yorgunluk, bitkinlik, mutsuzluk, bitkinlik, perişanlık hissedersin. Ama öyle bir an da o evlat elini uzatır ki sonra ve dünyaya tekrardan canlı bir şekilde dönersin. Şükürler olsun dersin Rabbine.

Bazen öyle bir sevgi sarar ki içini, kendini bile unutuverirsin o sevginin içinde. Evlat sevgisidir o işte. Bütün vücudunu kaplar birden bire. Oğlum doğunca, aşkın sevginin ne kadar güzel bir şey olduğunu anladım.

Aslında süper anne muhteşem anne diye birşey yok. Bazen sessiz ortam ister, bazen hava almak gezmek ister, bazen ise güçsüz kalır yorgun düşer. Annedir o çünkü. Dayanabildiği yere kadardır hali. Evladı için yapar heder kendini her zaman.

Bütün kadınlar çiçektir. Hayattır, sudur, özlemdir, biraz da yorgunluktur. Annelerin kıymetini bilmeli. Kadının değeri bilinmeli. Her kadın bir annedir. Evladı olsun olmasın. Kadın kutsaldır bu dünyada.

En güzel kokumu biliyorum ben aslında. Evladıma kocaman sımsıkı sarılıp onu öpüp koklamak sarmaş dolaş olup sarılmak. Cennettir evlat kokusu cennetin en güzel kokusudur aslında.

Minicik elleri, minicik yüzü, minicik kalbi ısıtır içinizi. Evlattır onun adı. Senin canın senin kanın. Huzurunu yaşarsın evladının gün geçtikçe tadına varırsın. İyiki var dersin. Şükredersin her ellerini açtıkça.

Anne olmak kolay bir şey değildir. Sorumluluk ve oldukça yük ister. Onu kucakladığın zaman sırf o rahatsız olmasın diye ellerin uyuşsa da onu kıpırdatmadan izlemektir öylece.

Sabahları sesiyle, ağlayışlarıyla, ayaklarıyla tekme atan evlatla, kahkahasıyla güne uyanırsın. Güzel bir duygudur anne olmak.

Eşsiz duygu ne diye sorsalar evlat sahibi olmak derdim. Annelik duygusunu tatmak ve onu yaşamak buram buram derdim. Evlat cennettir. Evliliğin yuvanın meyvesidir. Evlat evin en tatlı neşesidir. İyiki var diyebiliyorsak eğer çok şükür.

Fazla uyuduğu zaman geçersin başına izlersin evladını. Özlersin çünkü evde ki seslerini, oyunlarını, koşturmasını, bağırıp konuşmalarını, kalkanlarını. Evlattır candır o, canandır.

Evlat demek aslında ölüp gittiğimiz zaman gerimiz de kalacak tek en değerli servet ve varlık. Güzelleştirmek için bu hayat denilen şeyi ancak böyle güzelleştirebiliriz.

Eğer bir gün ölüp gidersem, kocamdan anne de olur. Çünkü bir anne gibi koruyan, ilgilenen, sevgisini veren baba çok az sayılıdır. Ve ben çok şanslıyım.

Bir şey olduğunda evladıma değil, bana gelsin diye konuştuğumuz annelik duygusunu seviyorum ben. Ona bir şey olmasın, bana olsun diyebiliyorsak anneyizdir biz. Evladımıza bir şey olsun asla istemeyiz.

Ne bir parfüm, ne bir çiçek, ne bir gül evlat kokusu gibi kokar mı? Koktuğunu görmedim çünkü evlat kokusunun eşi benzeri yok.

Ben anne olmadan, anne olmak nedir annelik nedir bilmiyordum. Tecrübeler her zaman iyi konuşur. Erkek evlat annesi olmak ise ayrı bir mutluluk vericidir. Çok farklı bir duygu. Kendini insan güvende hissediyormuş erkek evladın varsa şayet. İlk korku, ilk gözyaşı, ilk irkilme yaşansa da hamilelikte, evladın doğunca dünyaya gözlerini açınca her şeyi silip yeniden doğmuş gibi oluyorsun. Çünkü artık annesindir.

Ne bir tarif, ne bir yol, ne bir kelime. Bunun adı da yok, dili de yok. Eşsiz tarifi duygusu olan tek bir şey varsa o da evlattır. Aşktır bunun adı.

Bir annenin çocuklarına diyebileceği en güzel söz ne diye sorsalar şöyle anlatırdım; İsterim ki, bu hayatta hep siz el ele kol kola diz dize büyüyün gidin. Bu hayatta elbette zorluklarla karışılacaksınız ama siz birbirinize kol kanat gerin.

Yeri gelince anne ve baba olmayı deneyin. Elbette iniş çıkışlar olacak, kırmadan birbirinizi halledin aranızda. Hayat bu. Zorluklar da var, güzel anlar da var. Önemli olan saygıyı ve sevgiyi yitirmemek çocuklarım. Beraber uzun ömürlere. Diye konuşmuş bir anne. Anne kutsaldır. Cennet o yüzden biz kadınların altındadır. Annelik duygusu eşsiz duygulardan biridir.

Evlat kokusu, bir annenin canına can katar, ömrüne ömür katar. Evlat kokusuyla yaşama tutunur anne yüreği, evlat kokusuyla zorluklara göğüs gerecek gücü kendine bulur ve hayat mücadelesine durmaksızın devam eder.

İnsanı evladından ayırmak kadar vicdansızca bir ceza olamaz. Evladıyla sınanan bir anne veya baba, bir daha asla eskisi gibi olamaz. Aldığı nefes bile anlamsızlaşır, dünya onun için dönmeyi bırakır.

Evlat demek ikinci bir can demektir. O ikinci canın için yanar yüreğin, onun için kendi canını boş verirsin gerekirse. Karşılık sevgiyi, merhameti, kendinden daha çok birini sevebilmeyi öğretir herkese.

Her evlat anne ve babası için hayır getirmeye çalışmalıdır. O anne ve babanın kendi için yaptığı fedakârlıkları unutmamalı ve yaşlılıklarında da hayırlı bir evlat olarak yanlarında olmalıdır.

Evladın varlığı yeter, sevgisi dünyalara bedel. Evladın yokluğu beter, eksikliğini göstermesin Allah. Var olsun, sağ olsun, yerinde mutlu olsun yeter.

Evlat acısı acıların en büyüğüdür. Sonsuzluğa yürüyen evlatlar analarından da bir parçayı toprağın altına gömerler sonsuza kadar. Acıların en büyüğüdür ve hiç dinmeyecek olanıdır. Evlat acısıyla yanar yürekler bir daha sönmemek üzere.

Evlat sahibi olmak Allah’ın insanlara bir lütfudur aslında. Evladın kıymeti bilinmelidir ve Allah’ın bir emaneti olarak görülmelidir. Hayırlı bir evlattan daha büyük bir ödül yoktur şu hayatta.

Evladına sarılıp uyuyan bir annenin şefkati var bugün yüreğimde. Seninle ya da sensiz yürüyeceğim, her şeyi anladım bu vesileyle. Yalnızlığı da, terk edilmişliği de, aldatılmışlığı da sindirdim yüreğimde.

Geriye kalan her şeyi önemsizleştirir evladının derdi. Allah tüm evlatlarımızı korusun. Onlara sağlık ve afiyet versin ki, annelerin ve babaların yüreği evladının derdi için sıkışmasın, üzülmesin.

Önce can demez bir anne, önce evladım der. Evladı her şeyin üstündedir kendi canından bile. Onun için yaşar, onun için adar kendi ömrünü. Evladının iyi günlerini görebilmektir tek arzusu ve tek hayali.

Evlat sevgisine eş değer bir sevgi daha yoktur şu dünya üzerinde. Ne aşklar vardır gelir geçer, ne aşklar vardır bir kalemde silinir gider. Bir tek evlat sevgisi, bu dünyanın tüm sahte sevgilerine inat gerçek sevgidir.

Kıyamet kopsa da değişmez bir annenin evladına olan sevgisi. Evladıyla güler, evladıyla ağlar. Yaşamını evladının yaşamına adar ve son nefesinde bile kendi için değil evladı için ağlar.

Olmazsa hayatı eksik kılan bir duygudur evlat sevgisi. Allah isteyen herkese nasip etsin bu duyguyu tatmayı. Çünkü anlamak çok zordur, evlat isteyip de evladına kavuşamayanların yüreğindeki acıyı ve özlemi.

Evladını okula gönderen bir annenin merhametiyle gönderdim seni. Öyle bekledim gelmeni, öyle özledim seni. Bir annenin evladına olan hiç bitmeyen özlemi gibi…

Evladıyla güler her ana, evladıyla yaşar sevinçlerin en büyüğünü. Asla görmeyi istemez evladının üzüldüğünü. Ve her zaman hayali görmektir evladının sağlık ve huzur içinde büyüdüğünü.

Evlat sevgisiyle yarışabilecek bir sevgi yoktur şu yeryüzünde. Karşılık beklemeden, yüreği şefkatten yanarken sever anne ve babalar evlatlarını. Onun bir gülüşünde cenneti görür, sevgisini yüreğinin en derinine saklayarak sevmelere bile kıyamazlar.

Her anne ve baba gibi ben de senin sevginle hayat buldum evladım. Seni sevgin beni ben yaptı, büyüttü, bu olgunluğa ulaştırdı. Seninle büyüdüm ben de, sevmeyi öğrendim sayende.

Evladım için yaşadım bugüne kadar, gerekirse de ölürüm. Onunla tattım karşılıksız sevgiyi, onunla tanıdım yüreğimdeki merhameti. Onunla öğrendim hayatın içinde gizlenen sevgiyi.

Gerçek Dost Sözleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.