Etkileyici Anlamlı Sözler

Etkileyici Anlamlı Sözler

Birine mesaj vermek istediğinizde, daha önceden hazırlanmış olan anlamlı sözler imdadınıza yetişir. Bulunduğunuz duruma uygun etkileyici anlamlı sözler arasından birini seçerek, istediğiniz kişiye mesaj verebilirsiniz. Bu sözleri sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak herkesin görmesini sağlayabileceğiniz gibi, doğrudan ilgili kişiye de gönderebilirsiniz. Bazen sıradan bir mesaj yazıp göndermektense etkileyici anlamlı sözler göndermek, o kişiler üzerinde daha etkili olabilir. Söylenen sözün tesirinin daha fazla olmasını istiyorsanız, önceden düşünülerek hazırlanmış sözlerden bir tanesini, durumunuza uygun olacak şekilde yazıp gönderebilirsiniz. Bu şekilde hem sizin düşünüp cümle kurmaya uğraşmanıza gerek kalmaz, hem de karşı taraf üzerinde şaşırtıcı bir etki yaratabilirsiniz. Etkileyici sözler farklı durumlar için, konuya uygun şekilde seçilmelidir.

Gökyüzü gibi bakardı gözlerin. Öylesine sonsuz, öylesine derin. Şimdi bilmem neredesin? Nerede o okyanus derinliğindeki gözlerin?

Dostluklar emek ister, özveri ister, sabır ister. Bir dostluğu oluşturmak yıllarınızı alır, ama o dostluğu sonlandırmak bir anlıktır. O yüzden dostluğun emek olduğu unutulmamalı, dostluklara değer verilmelidir.

Çok özlemek ya da az özlemek diye bir şey var mıdır? Özlemek özlemektir işte. Deli gibi özlemek, çılgınlar gibi özlemek.

Bir su gibi berrak olmalı insanın kalbi. Ruhu tertemiz, kalbi tertemiz olmalı. Kin ve nefretle kalpler kararmamalı. Dünya kötülükle kirletilemeyecek kadar güzel bir yer.

Sevmek sadece yan yana olmak değildir. Sevmek, kalplerin birbiri için atması demek, canına can katmak, ömrüne ömür katmak demektir. Sevmek bir anlık değil, bir ömürlüktür. Bir ömür aynı yastığa baş koymak demektir.

Sabır, zamanı yenmeye gücü yetebilecek tek savaşçıdır. Sabretmekle geçmez zannedilen zamanlar geçer. Unutulmaz zannedilen acılar unutulur. Geçmez zannedilen acılar geçer, gider.

Senin adın geçince ben, ben olmuyorum artık. Ruhum çekiliyor sanki bedenimden. Senin ruhunla buluşmak için göklerde süzülüyor. Senin adın geçince ben, benden geçiyorum sanki. Sen olmak için ruhumu özgür bırakıyorum.

Özlemenin güzel olduğunu söylemiştin bana. Özlemek güzel olsaydı eğer, ben böyle her gün kahrolur muydum? Özlemek güzel olsa, her gece sessizce bir köşede ağlar mıydım? Özlemek güzel mi, haydi şimdi söyle!

Bazı arkadaşlar vardır; bir araya gelince gülmekten konuşmaya fırsat kalmaz. Kelimelere gerek kalmadan gözlerle anlaşılır onlarla. Yıllarca görüşmeseniz de, bir araya geldiğinizde aynı sıcaklığı bulduğunuz gerçek dostlarınızdır onlar.

İyi niyetten gelir insanın başına ne gelirse. Her zaman hayal kırıklığını da beraberinde getirir insanlara çok güvenmek. Ne çok güvenmek lazım, ne de çok iyi niyetli olmak. Her zaman temkinli, her zaman kendini koruyarak adımlarını atacaksın ki, kimse seni arkandan vuramasın.

İyi niyetinin kurbanı olan nice insanlar gördüm, tanıdım. Bu insanlar bana en büyük hayat dersini verdiler: kimseyi kendin gibi bilmeyeceksin, bu devirde hiç kimseye güvenmeyeceksin.

Güven ve sadakat üzerine kuruludur dostluklar. Biri olmadan diğeri olmaz, bir şeyler yarım kalır illa ki. Yalanla dolanla hiçbir dostluk yürümez. Bir gün gelir biter, dostunuz size arkasını döner ve gider.

Su gibidir hayat. Akıp gitmesine bir türlü mani olamazsınız. En güzeli hayat akıp giderken içinde bulunduğunuz anı yaşamanızdır. Nasıl olsa tutamıyorsak zamanı, biz de zamanla birlikte akıp gidelim bu hayatın içinde.

Çocukluk en güzel dönemdir. Saflığın olduğu, nefretin ise asla barınmadığı bir dönemdir. Ancak ne yazık ki, o çocuk saflığını bir ömür sürdürebilmek asla mümkün değildir.

Borç, bu dünyanın en ağır yüküdür. Kimseye borçlu kalmadan yürümek lazım bu hayat yolunda. Kimseye ne borcumuz kalsın, ne de verecek hesabımız.

Sözlerle ifade edemediklerimiz, gözyaşlarımızla dile gelir bazen. O çok isteyip de söyleyemediklerini gözyaşların senin yerine söyleyiverir hiç akında yokken.

Dünyanın malını kimse sırtına alıp götürmeyecek. Bu dünyanın malı bu dünyada kalacak. Öyleyse neden bu hırs? Neden bu birbirinin üzerine basarak en yukarı çıkma telaşı?

Hiçbir bilgin yokken, fikrin olabiliyor. Bu da ne kadar şuursuzca fikir üretebildiğini gösteriyor. Hâlbuki en temel bilgidir bu; bilmediğin bir şey hakkında konuşmamak!

Sen susacaksın ki, yaptığın işler konuşsun. Sen işine bakacaksın ki, boş işler yoluna taş koymasın. Dimdik yürüyeceksin bu yolları. Söylediklerin değil, yaptığın işler gösterecek kim olduğunu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.