En Ağır Sözler

En Ağır Sözler

İnsanın hayatında ağırına giden bazı durumlar vardır. Öyle bir an gelir ki, hem öfkelenirsiniz, hem de karşınızdakine öfkenizi bir şekilde yansıtmak istersiniz. İnsanlar, öyle anlarda tepkisini ortaya koyabilmek için en ağır sözler arar. İnsanları en çok yaralayan, yine sözler olacağından tepkinin böyle ortaya koyulması gayet yerindedir. Karşıdaki insana ya da insanlara kızdığınızda en ağır sözler ile kızgınlığınızı göstermek isteyebilirsiniz. Ancak her zaman o duruma uygun bir söz bulamayabilirsiniz. En ağır sözler insanın aklına her zaman gelmeyebilir. Ancak yazımızdan faydalanarak farklı durumlara uyacak ağır ve etkileyici sözleri bulabilirsiniz. Bu sözler hem doğrudan atılacak mesajlarda hem de sosyal medya hesaplarınızdaki paylaşımlarınızda kullanılabilir.

Kalbini koymadın ki bu ilişkiye, bir yere gitmesini bekleyesin. Seninle benden ancak bu kadar oldu işte, aşkın da yalanmış, sevgin de senin.

Ağırıma gidiyor yapılanlar ama susuyorum. Ben sustukça kendilerini haklı olarak görmeye devam edecekler onu da biliyorum. Ne kadar ağırıma gitse de, olanları sineye çekmeyi tercih ediyorum.

Yürekle başlar, yürekle biter tüm ilişkiler. Sen de o yürek yoksa hiç başlamayacaksın. Ömürlük demiyorsan eğer, günübirlik ilişkiden uzak duracaksın. Ben o kulvarda değilim, bunu bilip öyle konuşacaksın.

Hayatıma çekidüzen verebilmek uğruna geniş çaplı bir temizlik yaptım. Ne kadar gereksiz ve parazit insan varsa hayatımdan çıkardım. Böyle çok daha rahatım, dinginim ve huzurluyum. Bence çok iyi bir iş yaptım.

Kaybedenler defteri tekrar tekrar açmaktan zevk alırlar. Oysa sünger çekseler geçmişin üzerine, hayatlarında daha kolay yol alırlar. Ama her sözü anlamaz her insan. Kaybedene kaybettiğini söylemek de bir mesele.

Bir eşikten atlayıp geçtim sanki senin tarafına. Öylesine başka bir dünyada yaşıyordun ki, inan alışmam zaman aldı. Seni sevmeyi başardım en sonunda, üstelik senin hayatını da sevdim. Ama nedense beni terk etmekte hiç gecikmedin.

Ben benden olmayanı da kabullenirim. Saygım sonsuzdur farklı olana da, aykırılık yapana da. Tek tahammülümün olmadığı yalan dolandır. O da benim dayanamadığım son noktadır.

Aşkın olmadığı yerde ne sevinç vardır ne de hüzün. Heyecan silinir yeryüzünden, sıkıcılaşır etraf. Aşk yoksa, yaşamak denmez olsa olsa kuru bir nefes almaktır hayat.

O kadar zamandan sonra şimdi sakın arama. Bittiğini ben kabullendikten sonra bir daha karşıma çıkma. Madem pişman olacaktın bunca yıldır aklın neredeydi? Ben gece gündüz ağlayıp sızlarken, merak ediyorum acaba keyfin yerinde miydi?

Her aşk bir gün bitecekse eğer, başlamasın ben istemiyorum. Sonunu beklemektense, hiç başlamamasını tercih ederim. Ben kendimi iyi bilirim, bitecek olan aşkın kalbimde yeri yoktur benim.

Aşk belki kısa sürer ama izi uzun süre geçmek bilmez. Aşık olmak bir anlık meseledir ama unutabilmek yılları alır. Aşk da nefret de anlık duygulardır aslında, ama izleri bizimle gider sonsuza.

Kaderini yenmek için uğraştıkça daha da dibe batarsın bazen. Hatta birisi koca ayaklarıyla sen daha da batasın diye üzerine basıyormuş gibi gelir. Öyle bir durumdayım, birileri bir çare bulsun şu derdime.

Gitmekle kalmak arasında bir yerde sıkışıp kaldım. Ne senden vazgeçebiliyorum ne de seninle devam etmeyi göze alabiliyorum. Hem ateş hem su gibisin. Hem yakıyorsun kalbimi, hem de ruhumu ferahlatıyorsun.

Zor geliyorsa, olduğu yerde bırak. Kimse benim yanımda olmaya mecbur değil, zorla tutmuyoruz seni de. Aman ha ağırına gitmesin, daha ne laflarım var sana birbirinden ağır.

Daha dünkü çocuk değiliz, biz de anlıyoruz bazı şeyleri. Ne kadar bilsek de bilmemezlikten geliyoruz racon gereği. Ama şunu bil ki, bir sınır noktası vardır herkesin. Benim de o sınırımı geçmeyeceksin, oldu ki geçersen de sonuçlarına katlanacaksın.

Bedelini ödemediğim hatam yoktur benim. Alnım açık bir şekilde dimdik gezerim. Verilemeyecek tek bir hesabım bile yoktur. Şükürler olsun ki, kalbim gibi ruhum da temizdir benim.

Yalanını sevdiğim hadsiz seni. Sen giderken biz dönüyorduk bu yollardan gerisin geri. Şimdi iki kere düşüneceksin konuşurken, yoksa kimse kurtaramaz benim dilimden seni. 

Adam olana bir kere söylersin bir işi. Adam olmayana ise ne kadar söylesen az gelir. Bir de peşinden gidip kontrol etmen gerekir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.