Elveda Sözleri

Elveda Sözleri Veda etmek oldukça zor ve acı dolu olsa da bazen tek çıkar yol veda etmekten geçer. Elveda sözleri söylemek insanın canını çok yaksa da kalpten geçen, veda ederken son bir şeyler söyleyebilmektedir. Elveda sözleri kimi zaman ah dolu kimi zaman mutluluk temenni eden sözlerdir. Ancak hepsinin ortak noktası acı dolu ve iç yakıcı olmasıdır. Sevgiliye edilen veda, bir dosta söylenen elveda ya da hayatın herhangi bir alanına edilen veda için söylenebilecek en anlamlı elveda sözleri yazımızda yer almaktadır. Birbirinden anlamlı elveda sözlerini kısa mesaja yollayabilir, sosyal medyada paylaşabilir veya veda edeceğiniz kişinin yüzüne söyleyebilirsiniz.

Senin sevdan bende sonsuz olacak. Dünya döndükçe bu gerçek hep benimle yaşayacak. Ama bu sevda, çare değil vedama. Ey sevgili sen hoşça kal. Ben ve sevdan gidiyoruz buralardan. Belki bir gün haber alırsın çok uzaklardan…

Severek ayrılmak ne demektir bilmezdim. Sayende seninle birlikte öğrendim. Şimdi ayrılıkların diyarında yeni bir misafirim. Ben alışırım bu diyara alışmasına da sen nasıl alışacaksın yokluğuma. Zaman ey sevgili zaman, beni vedaya zorlayan tarafın olacak senin yaran.

Gözlerinden çenene düşmeden tuttum hep gözyaşlarını senin. Sense gözyaşlarım derya deniz olduğunda bile gelmedin. Şimdi elveda demekten başka çarem yok. Biliyorum, bir gün çık gel desen yine geleceğim. Ama deme sevgili. Vedalar oldukça ağırken her gün baştan vedalar ettirme bana, unuttur kendini.

Zaman geçecek, araya saatler, günler, yıllar girecek. O yıllardan sonra bir gün hatırlayacağım sana veda ettiğim bugünü. O zaman iyi ki de veda etmişim diyeceğim. Ne çok kanadı o yara ne çok acıttı kalbimi ama bak işte geçti gitti diyeceğim. Sahi, sen ne diyeceksin? Tüm kalbini açtı ama bana yetmedi, tek çareyi veda etmekte buldu bir daha da dönmedi mi diyeceksin? Keşke tüm bunlar yerine seven bir kalp yetebilseydi sana. O zaman severek veda etmek ne demek öğrenmezdik bu hayatta.

Şimdi değil ama bir gün sessiz sedasız bir köşede ağlarken ve kimse senin yokluğunu fark etmezken o zaman geleceğim aklına. Diyeceksin ki ne güzel dost ne güzel arkadaşmış o bana. Belki çağıracaksın tekrar yanına. Gel diyeceksin, eski günlerdeki gibi. Ama ben gelmeyeceğim. Tüm ömrüm boyunca hasretlik çeksem de kullanıldığım o yalan hayatına bir daha asla girmeyeceğim.

Sabaha pişman olur dedin belki, dayanamaz gelir kapıma eskisi gibi. Ah sevgili! Veda vakti. Artık tek pişmanlığım bu veda olsa da tek çaremin de bu veda olduğunu biliyorum. Çok seviyorum, severken gidiyorum. Umarım sen de bir gün gitmek zorunda kalmazsın. O zaman kırdığın bu kalbin halini anladığında çekeceğin acıya dayanamazsın.
Gidiyorum demişsin bana, kısacık bir mesajla. Sen var olduğunu mu sanmıştın ki?

Biliyorum, umutların yok artık. Kapkara oldu tüm yeşil renklerin. Gidiyorum derken gözünden akan yaşların tek bir damlası için canımı veririm. Affet sevgilim. Gözlerimle, dudaklarımla, tüm kalbimle kal desem, kalır mısın? Herkes ikinci bir şansı hak edermiş, bana bunu yaşatır mısın?

Tekrar inanır mıyım insanlara, tekrar sever miyim bir kalbi bilmiyorum. Tek bildiğim bir zamanlar neşe dolu olan kalbimde artık senin için kapkara bir nefret taşıyor olduğum. Cesaretsizliğine, korkaklığına doymuşluğum. Veda etmek zorunda olur mu insan? İşte ben sayende bunu yaşıyorum. Elveda sevgilim. Bu sevgilim diye sana son seslenişim…

Her gece seninle dolu bir güne uyanmak için açardım gözlerimi. Bundan sonra her gün seni unuttuğum bir güne uyanmak için açacağım. Elveda…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.