Duygusal Sözler

Duygusal Sözler Sadece aşıklar arasında değil, dostluklar içinde tercih edilen duygusal sözler, sosyal medya üzerinden çeşitli uygulamalar ile paylaşılmaktadır. Özellikle özel günlerde paylaşılma oranı artmakla birlikte duyguların karşı taraf tarafından anlanması için kullanılmaktadır. Birden fazla duyguyu aynı anda taşıyan sözlerle kurulabilen duygusal sözler, kalbe etki etmesiyle hissedilmektedir. Bu anlamda çeşitli duyguların yaşanabilmesi mümkündür. Aşk, sevgi, mutluluk gibi olumlu duyguların yanı sıra hasret, özlem gibi hicran tesiri altında kalan duyguların bulunduğu sözlerde olabilmektedir. Duygusal sözler olarak geniş kapsamlı ifadeler kullanılabildiği gibi, özgün duygusal sözler aşağıda çok sayıda yer almaktadır.

Kelimelerin kifayetsiz kalmasıyla sustum karşında. Çok daha fazlasını anlamanı bekledim sadece. Bilmez misin ki susarak da anlaşırmış aşıklar?

Gönül penceresinden bakıp yüreğimin küllerini yeniden ateşe verdin. Seni bu kadar sevmenin cezasını iliklerimde hissettim o gece.

İlk olmasan da son aşkım olabilirdin. Seninle yaşadıklarımı ilk kabul edip hayatımı sıfırdan başlamaya hazırdım.

Gözlerinden fışkıran ateşlerde öldüm ben. Sessiz çığlıklarında yaşadım hep. Bir bahar seli gibi akıp geçtin hayatımın tam ortasından.

Duygusuz birini sevdiğim için “deli” dediler yüzüme. Duygusuz birini sevsem de duygusuz değilim. Duygusuz olsaydım duygusuz biri için uykusuz kalır mıydım?

İlk kez sana “deniz gözlüm,” diye seslendim. Senin için ölmeye bile giderim, bilirsin. Yanımda olmazsa o deniz gözlerin hasretinden zaten ölürüm.

Benim seni özlediğim kadar özleme beni. Özlersen çok canın yanar, ciğerin taşıyamaz bu acıyı. Nefesin kesilirse dayanamazsın.

Senin gibi sevilmeyi hak eden birine vaat ettim hayatımı. Hayatımın hepsini senin ömründe harcadım, tükettim.

Kalbimde yer kalmadı senin gibilerin kalbine. Dön artık, git buralardan.

Seni çok sevdiğim için beni sakın suçlama. Zorla sevdiremezsin bir insanı yüreğime. Sevdiği zamanda asla bırakmaz sevdiğini bir başka ele.

Seninle olmak istedim hayatımın sonuna kadar değil, sonsuza kadar. Ancak bana sen olmadan onsuzluk verdiler.

Seni sevmek için bir nedene ihtiyacım olmadığı için izliyorum gözlerini her gece ay ışığında.

Bana yaklaşıp lakırdı eden insanlara karşı sessiz kalıyorum. Bir gün, sessizliğimi duyup yanıma kadar gelirsin diye.

Birini sevdim geçen gün. Marifet onda değildi. Sana o kadara çok benziyordu ki dayanamadım, baktım işte.

İdam sehpasına çıkan mahkûmun son isteğini düşünmesi gibi hayal ediyorum seni. Yaşamayı istemesi gibi arzu ediyorum seni.

Bir gün karşılaşırsam seninle, düşman gibi değil, pişman gibi bak gözlerime.

Kalbimi sana emanet ettiğim günden beri acılar çekiyorum. Ya sen bakamadın emanetine ya da çok derininde sakladın emanetimi.

“Seni seviyorum” dediğin günleri aklıma getiriyorum. “Gerçekten mi?” diye sormak istiyorum yeniden. Bir kez daha sevgini duymak için soruyorum, “Gerçekten mi?”

Yanağıma öpücük kondurup gittiğin için ağlayamıyorum. Dudaklarından dökülenler yanağımdan hiç silinmesin istiyorum.

Her gece rüyalarımda seni görmek için erken yatardım. Sabahları da erken kalkıp güneşe bakardım. Dünyayı güneş, beni de sen aydınlatırdın.

Beni içine çektiğin günden beri arıyorlar. İçinde kaybolduğumu hiç kimse bilmiyor.

Seni gördükçe göresim gelmeye devam ediyor. Hiç ayrılmamak istiyor yüreğim. Ayrılırsak ölecek gibi oluyorum.

Seni görmek yetiyor bana. Konuşmana bile gerek yok, sadece karşımda durman yeterli. Mimiklerinle bile güldürüyorsun beni.

Seni ne kadar çok sevdiğimi elbet bir gün anlayacaksın. Benim gibi sende birini deli gibi sevdiğin gün, hissedeceksin kalbindeki çatlakların sızdırdığı yaraları.

Her gün yüzlerce, binlerce hayal kuruyorum. Hepsinde sen varsın. Ama şimdi sen yoksun. Neredesin?

Bazı insanlar seni çok iyi anlar, hem de çok iyi. Ama sonuçta bazı insanlar.

Benim için yaptıklarını düşündüğüm zaman deli oluyorum. Hiç mi sevmedin ki güneşte senin için demlediğim çaydan bir yudum bile almadın.

Yakın olmak için hayaller kurduğum sevdiğime çok uzak olmak zorluyor kalbimi. Ya kalbim dayanmayacak uzaklığa ya da ciğerim kömür olunca nefesim.

“Seviyorum” demekle olmuyormuş işte. Sevgini göstermeni bekledim yıllarca.

Bir gün benden şikâyet etmeni dört gözle bekliyorum. O zaman önemsediğini anlarım işte.

Önce yağmur yağar, sonra sen gelirdin. Şimdi sen gelmediğin için yağmurlarda kesildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.