Dünya Sağlık Günü Kutlama Mesajları

Dünya Sağlık Günü kutlama mesajları; kendi sağlıklarını hiçe sayıp, başkalarının sağlığı için ve hayata tutunmaları için gece gündüz  büyük bir fedakârlık ile çalışan sağlıkçıların, anlamlı ve özel günlerinde gönderilir. Dünya Sağlık Günü kutlama mesajları, dünya çapında olduğu gibi Türkiye’de de aynı tarihte sağlıkçıları tebrik etmek için gönderilir, kutlanır. Dünya Sağlık Günü kutlama mesajları verilirken sağlıkçılar birbirinin yanındadırlar, sivil toplum kuruluşları sağlıkçıların arkasında bulunur ve halk da sağlıkçılara şükran ve teşekkürlerini sunar ve kutlama yaparlar, mesajlar yayınlarlar. Sizler de bu özel ve güzel günde sağlıkçılara olan desteğinizi göstermek isterseniz güzel mesajlar yayınlayabilirsiniz.

Dünya Sağlık Gününde tüm sağlıkçılarımızın hayat boyu sağlıklı bir yaşam geçirmelerini temenni eder ve meslek hayatlarında her zaman aynı özveriyi göstermelerinizi umut ederiz.

İnsanlığın sahip olduğu en büyük varlığını korumak ve tedavi etmek için uğraşan ve çabalarının sonucunda çoğu insana ümit olan, hayat olan emekçi sağlık çalışanlarımızın bu anlamlı günlerinde her zaman yanınızda ve destekçiniz olacağız. Dünya Sağlık Günü’nüz kutlu olsun.

Yeri gelir çocuğunu yatağında uyurken bırakır, yeri gelir nöbetlerde uykusuz kalır bazen gezmeden, eğlenceden habersiz olan. Ama hastasının son durumundan asla habersiz kalmayan, asla hastasını yüzüstü bırakmayan fedakâr, cefakâr sağlıkçılar bu gün sizlerin gününüz. Siz değerli sağlıkçıların Dünya Sağlık Günü kutlu olsun. 

Ameliyatlarda bulunan doktor kadar, hastaya iğne ve kan aldıran hemşire kadar sağlık için, sağlık alanında çalışan siz hasta giriş personelleri bugün sizinde gününüz. Sizlerde sabırla dinleyip, doğru yönlendirmeyi yapıp yardımcı olmaya çalışıyorsun hastalara. Bugün sizin de gününüz olmalı. Dünya Sağlık Günü sizin içinde kutlu olsun.

Her vücudumuz durduğunda yanımızda olan sağlık çalışanları iyi ki varsınız, iyi ki yanımızdasınız. Dünya Sağlık Günü’nüz kutlu olsun. 

Bir vefatın bile olduğu pandemi döneminde gözyaşlarını tutamayan koca yürekli bir bakanının ordusunda olan sağlık görevlileri, geçer bugünlerde diye moral veren, ümit veren ve gerekli tüm tedbirleri halk için, halkın sağlığı için alan sevgili sağlık ekibi Dünya Sağlık Günü’nüz kutlu olsun.

Biz sevdiklerimizle rahat rahat uyurken, gezerken, eğlenirken onlarda bizim bu geçirdiğimiz sağlıklı günleri yaşamamız için, devam ettirebilmemiz için gece gündüz çalışırlar. Biz daha sağlıklı ve güvende olalım diye kendi sağlıklarını görmezden gelirler. Uykusuz kalırlar, sohbetsiz kalırlar, sevdiklerinden uzak kalırlar ve sürekli risk altında kalırlar. Bulaşıcı hastalıklarda bile onlar, önceliği kendinde değil hastada gören iyilik melekleri bu güzel gün sizin, 7 Nisan Dünya Sağlık Günü kutlu olsun sizler için. 

İnsan sağlığı için durmadan, yorulmadan çalışan doktorlar, hemşireler, hasta bakım personelleri, hasta temsilcileri, laboratuar görevlileri ve hatta sağlık için sıfır risk için kapıda duran hastane güvenlik çalışanı için bile bugün. Kocaman bir sağlık ordusu, sağlık ailesi bizler için bir binada bekliyor. Bizlerden de onlara şükran ve minnetle teşekkürler. Dünya Sağlık Günü’nüz kutlu olsun.

Yeri geldi sedyede, koltukta, sandalyede uyudunuz. Yeri geldi ambulansta hastaları hayata koşturdunuz. Yeri geldi gecenin doğmayan güneşinde bir canın doğmasına vesile oldunuz. Yeri geldi hastalığı çaresiz ve artık yapacak bir şey yok denilen hastalara ümit oldunuz. İyi ki varsınız, hep var olun. Sağlıkçılar için, fedakârlığınız için Dünya Sağlık Günü’nüz kutlu olsun. 

Sen bizim için varken, biz seni yalnız bırakmayacağız bugün ve her zaman arkanızda ve yanınızdayız. Yeter ki siz bize iyi olacaksın diyin ve gözlerinizin içi gülsün. Siz güldükçe biz yaşama dönüyoruz. Bu güzel gününüz kutlu olsun.

About The Author

Reply