Dini Sözler Mesajlar

Dini Sözler Mesajlar Mübarek gün ve geceler, dinimizde önemli bir yere sahiptir. Bin aydan hayırlı kadir gecesi, berat kandili, miraç kandili ve mevlit kandili gibi günlerde, Dini Sözler Mesajlar  Müslüman olmanın tadına varmaktayız. Bütün gecelerimiz kandil gecesi gibi olsa, huzur ve mutluluk, her yanımızı sarmaya başlar. Kadir gecesi inmiştir. Peygamberimiz (sav), Ramazan’ın son on gününde Kadir Gecesini arayınız’ buyurmuştur. Son on günde, ibadetin artırılması gerekir. Kadir suresi 3. ayette, rabbimiz, ‘ bin aydan daha hayırlıdır’ olduğunu belirtmiştir. Bu gecede af ve mağfiret istenmelidir. Dini Sözler Mesajlar Ramazan gecelerinde ibadetin artırılması, özellikle kadir gecesinde artırılması, af edilmeye vesile olacaktır.

Dini Sözler Mesajlar

Dini Sözler Mesajlar

Asra Ant olsun ki insanlık hüsrandadır. İman edenler, Salih amel işleyenler, hakkı ve sabrı tavsiye edenler hüsranda değildir’ (Asr suresi). Kandiliniz mübarek olsun.

Bütün mazlumlara ve darda kalmışlar için, bu mübarek gecede dua edelim. Huzurlu bir dünya için, dua edelim. Hayırlı kandiller.

Müslüman olmanın lezzetini tattığımız şu günlerde, Müslüman olmanın gereklerini yerine getirelim. Bir birimize dua edelim ve Allah hidayetimizi artırsın. Kandiliniz Mübarek Olsun.

Kim İnanarak ve sevabını Allah (cc)’den bekleyerek Kadir Gecesini ihya ederse, geçmiş günahları af olunur’ (Müttefekun Aleyh hadis). Günahınızın bağışlanması dileği ile hayırlı kandiller.

De ki: ‘ Doğrusu benim namazım, ibadetlerim, hayatım ve ölümüm, hep âlemlerin rabbi olan Allah İçindir’ ( en’am suresi, ayet: 162). Hayatını Rabbine Adayanlardan Olmanız Dileği İle hayırlı kandiller.

Allahu Teâlâ şöyle buyuruyor: ‘ Dua edenin, duasına icabet ederim’ (Bakara,186).
Cennetliklerden olmanız dileği ile kandiliniz mübarek olsun kardeşim.

Yerleri ve gökleri yaratan, hepimizi yoktan var eden, daha sonra dünyada rahat bir şekilde yaşamamızı sağlayan Allah cellecelaluhu, dünya ve ahirette rahat edeceğimiz hayat tarzını bizlere gönderdi. Allah’ın rızasını kazanacağımız bir hayata kavuşmak ümidiyle, hayırlı kandiller.

‘Dünya hayatı bir oyun ve oyalanmadan başka nedir ki? Ahiret yurdu, elbette korunan takvalılar için daha hayırlıdır…’ (En’am-32). Geçici dünyadan, ebedi olarak kalacağımız Ahirete, inşallah cenneti hak eden olarak gideriz. Kandiliniz kurtuluşunuza vesile olsun.

‘Allah’tan başka ilah yoktur ve müminler hep birden Allah’a dayansınlar’ (tegabün 13). Yerlerin ve göklerin yaratıcısı, sahibi ve maliki olan Allah, dünyada ve ahirette bizi mutlu edecek yaşantıyı, peygamberleriyle gönderdi. Her birlikte bu mutlu sona ulaşmak dileği ile, hayırlı kandiller.

Dua, dua ve dua. Rabbimize dua ile yaklaşalım, dua ile isteyelim ve dua ile yalvarıp, yakaralım. Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yardım isteriz. Bizi cehennemliklerin yolundan alıkoy Allah’ım. Bizi cennetliklerin yoluna ilet Allah’ım. Dua ile af dilemek için en iyi fırsat kadir gecesidir. Bin aydan hayırlı Kadir Geceniz mübarek olsun.

Bu gece kalplerdeki putları kırın. Dünya hırsına bir son verin. Zalimlerin zulmüne karşı çıkın. Fakirleri hatırlayın. Allah’a kulluğunuzu hatırlayın. Allah’ın istediği hayatı yaşayın. Kandiliniz Mübarek Olsun.

Cennetin Anahtarı ‘la ilahe illallah’ tır, diyor peygamberimiz (sav). Bu kelime için yaşayan, mutlu olur ahirette. Allah’ı razı etmek için, bu kelime ile yaşayın. Kandilinizin huzurlu geçmesi dileği ile.

Peygamberimizdir hayatımızın modelidir. Dünyada efendi, ahirette cennetlik olmak için, peygamberimiz olmalı hayatımızda. Peygamber sevgisi ile yaşamanız dileği ile kandiliniz mübarek olsun.

‘Müminler ancak kardeştirler. Onun için iki kardeşinizin aralarını düzeltin ve Allah’tan korkun ki, merhamete layık olasınız.’ (hucurat 10). Müslümanlığımıza sahip çıkıp, Müslüman kardeşlerimizi gözetelim. Kardeşliğin artması dileği ile kandiliniz mübarek olsun.

‘Göklerde ve yerde büyüklük ona mahsustur. O, çok güçlüdür ve hikmet sahibidir.’ (casiye,37). Allah-u Teâlâ’dan başkasını büyüklenmeden yaşanacak bir hayat için… Kandiliniz hayırlara vesile olsun.

Allah’a açılan eller, samimiyetle dua eden diller, pişmanlıkla tövbe eden kalpler, cehennem korkusundan tir tir titreyen müminler, Allah korkusuyla ağlayan gözler, gece namazıyla nasır tutan ayaklar, oruçla susayan bedenler, elbet kurtuluşunuza sebep olacaktır. Kandilinizin Kur’anla geçmesi dileği ile.

Dini Güzel Sözler

Tövbe kapıları açılır bu gece. Tövbe için geç değil, haydi açın ellerinizi. Denizler kadar olsa da günahınız. Rabbim affediyor sizi. Rabbim hepimize rahmet etsin. Kandiliniz Bağışlanmanıza vesile olsun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.