Dini Düğün Davetiyesi Sözleri

Davetiyeler, sevdiklerimize heyecan dolu duygularımızı iletirken, bir yandan da yakınlarımıza verdiğimiz değeri iletir. Davetiyemizde Dini düğün davetiyesi sözleri yer aldığında, hem daha içten, hem daha duygusal bir etki bırakırız. Dini Düğün Davetiyesi Sözleri ayet ve hadislerden ilham aldığında elbette muhteşem olacaktır. Aynı zamanda okuyanlar içlerinde bir huzur hissedecektir. Düğünler her kesimden insanın buluştuğu mekânlardır. Erkek ve kadın tarafından davet edilen yakınlar, genelde aynı inancı içlerinde barındırdıkları için davetiyeniz onlarında gönlüne hitap etmelidir. Ve aynı zamanda sizin dini hassasiyetinizi de ortaya koyar.  Sizlerde davetinize Dini Düğün Davetiyesi Sözleri eklemek istiyorsanız, sizlere sunacağımız fikirlerden yararlanabilirsiniz. İşte o değerli sözlerden bir kısmı.

Dini Düğün Davetiyesi Sözleri

Dini Düğün Davetiyesi Sözleri

Sevdiklerimizi bizlere nimet olarak veren rabbimiz, onların şükrünü yerine getirdikçe yenileriyle rızıklandırdı. Velinimetim olan eşimle kurduğumuz bu yuva da, siz tüm sevdiklerimin beni bahtiyar etmesini bekler, sizleri bu merasimimize davet ederim.

İçinizde bekâr olan erkek ve kadınları evlendirin (nur s.32) buyuran en yüce sahibimizin emriyle çıktık yola. Maksadımız hayır, merasimimiz mübarek ola.

Tek gayem beni yaratana hizmet etmekken, şimdi rızkıma vesile olanı da ekledim. Gayemi çoğaltana şükürler olsun..

“Ey Fatıma! Sen Ali’ye cariye ol ki, o sana köle olsun ” hadisi şerifiyle amel etmektir niyetimiz. Bu kutlu niyetimizde, bizlere desteklerinizi bekleriz.

Hayırlı eş, huzurun başlangıcıdır. Bu başlangıçta sarıldığımız duadır. Duanın makbulü, mü’min kardeşin için yapılandır. Dua  ve teşriflerinizi bekleriz.

Değil bir, binlerce ömrüm olsa yine seni seçerim. Seni benim için seçene, ömür boyu şükrederim.

Ey sevdiklerimiz! Sizlerden isteğimiz, iki cihan huzurumuz için dua etmeniz ve davetimize icabet etmenizdir.

Dünya ve ahret saadeti diliyoruz. Birbirimizi daima sevmeye and içiyoruz. Bu saadette bize ortak olmanızı bekliyoruz.

Ömür sadece dünya hayatı değil, biz böyle inandık. Her iki cihanda da ALLAH’ a güvendik, O’na dayandık. Çıktığımız yolda sizleri yoldaş bildik. Yoldaşlığımızı kabul etmenizi dileriz.

Canın canım, ömrün ömrüm, ailen ailem, dostun dostumdur. Tüm sevdiklerin ve dostların beklediğim ve kabulümdür.

Kâinatın içinden seni bana getirene şükürler olsun. Yolun yolum, hayatın hayatım olsun. Bu günümüz unutamayacağımız kadar huzurla dolsun.

Nikâh benim sünnetimdir. Kim benim sünnetimden yüz çevirirse, benden değildir. ( Hadisi şerif )

Kendilerine meyledesiniz diye, sizin için kendi içinizden bir takım eşler  yaratması O Allah’ ın ayetlerindendir. ( RUM SÜRESİ 21 ) .Beni sana meylettirip, seni bana meylettiren, bizi her daim mesut edecektir.

Bir duayla kapımı çaldın sen ve diğer duam, o kapımdan bir daha hiç çıkmamandır. Duanızı ve teşriflerinizi umarım.

Allah var gam yok. Allah seni bana yar seçtiyse, senden hiç şüphem yok. Yârimle hayata adım atacağımız günde siz yarenlerimizi de görmek isteriz.

Niyet hayır, akıbet hayır.. Allah’ım! Düğünümüze gelen tüm sevdiklerimizi sen kötülüklerden kayır..

Yüce rabbimizin bize bahşettiği bu kısa ömrün en nadide günlerinden olan düğünümüzde sizleri yanımızda görmek bize mutluluk verecektir.

Öyle bir yuva kuruyoruz ki, ALLAH’ ın izniyle hiç yıkılmayacak. Kalplerimiz, ömür boyu birbirine bağlı  kalacak. Sizleri bekliyoruz, yakında düğünümüz olacak.

Birbirimize verdik, en değerli sözü. Bugün çok mutlu, kalbimizin özüdür. Lütfen siz de şereflendirin bu en özel günü.

Kadınlarla güzellikleri için evlenmeyin. Çünkü bir gün güzellikleri biter. Malları için de evlenmeyin. Çünkü malları onları baştan çıkarabilir. Onlarla din için evlenin. And olsun ki, siyah ve kulağı delik, dindar bir cariye, diğerlerinden daha üstündür. ( hadisi şerif ) Aynı şekilde dinimizin emri olan davetimize icabetinizi bekleriz.

Ebedi beraberliğimizin en başı olan bu güne davet eder, ebediyette de sizlerle beraberliği dileriz.

Kocasını razı eden kadın cennete davet edilirken, bu rıza için yapılan izdivaca da sizler davet ediliyorsunuz. Teşriflerizi bekleriz.

Hakkın rızasını temenni ederken, hakkın kullarını davet ederiz. Sizlerden de hakkın rızası için, icabet bekleriz.

Her yaşayan ölür, her yeni eskir. Ama bu değerli merasimler her zaman akılda kalır. Aklımızda ve gönlümüzde olan dostlar, bizleri refakatsiz bırakmayacağınızı umarız.

Allah kime iyi bir aile nasip ederse, ona dininin yarısını tamamlamakta da yardım etmiştir. Dininin kalan yarısında Allah ‘ tan yardım istesin. (hadisi şerif) Allah’tan yardım isterken, siz sevdiklerimizden birliktelik isteriz.

Evlenenin rızkına Allah kefildir. Sizden beklentimiz dua ve huzur temennisidir. Mutluluk her zaman tek temennimiz olsun.

İki kişinin evlenmesi hususunda aracılık yapmak, şereflerin en üstünlerindendir. ( hadisi şerif ) Biz aracımızı da bulduk, zevcemizi de. Katılımınızla şeref bulacak merasimimize sizleri de heyecanla bekleriz.

Tasavvufi Sözler

Allah’ın bizleri mutlu kıldığı bu güzel ve en özel günümüzde siz sevdiklerimizi de yanımızda görmeyi çok isteriz. Bu kutlu günde büyüklerimizin desteğini almak küçüklerimizin şen kahkahaları ile günümüz neşe dolsun ümit ederiz. Sizleri de güzel günümüzde yanımızda olduğunuzu bilmek isteriz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.