Cuma Sözleri

Cuma Sözleri kelime anlamı olarak cem olmak yani birlikte olmak, birlik yapmak anlamı taşımaktadır. Müslümanların bayramı olarak en önemli günümüz haline gelen Cuma gününde öyle bir zaman dilimi vardır ki, o zamanı yakalayabilir ve samimi bir dua gönderebilirsek göklere kabul edebilecek söylenmektedir. Ikramiye, bayram, bayramı, bayramı, bayramı, bayramı, bayramı, bayramı değil. Bu on iki bayram arası göster Aslında bayramlardan HERHANGİ Birinin ilk gününün Cuma Sözleri gününe denk gelmesi anlamı taşımaktadır. Müslümanlar iki bayramı birlikte karşılamışken düğün gibi üçüncü bir bayramı da başka bir gün sevinçle karşılayalım anlamına gelmektedir. Cuma Sözleri Güneşi sevaplar iki katı yazılacağı gibi bu günün sevapla geçmesi sonrasında gelecek olan diğer günlere de sirayet edecektir.

Cuma Sözleri

Cuma Sözleri

Allah’ın inayeti, bereketi ve koruması üzerinize olsun olsun. Rabbim sizi ve sevdiklerinizi tüm kötülüklerden korusun. Cumanız mübarek olsun.

Bu mübarek cuma günunda hürmetine Rabbim tüm dualarınızı kabul etsin. Dualarda buluşmak ümidiyle. Cumanız mübarek olsun.

Sevgi sözü dönüşürse dua olur, Allah’a ‘ulaşırsa kabul olur. Sevgisi duaya dönüşen ve duası Allah’a ‘ulaşan kullardan olmak duasıyla olmak. Hayırlı cumalar.

Yeni bir gün yeni bir umut. Cuma ne güzel bir uyanıştır müminlere. Bu uyanışın cümle İslam alemi için hayırlı olması duası ile hayırlı cumalar.

Daha güzel cumalara huzurla, mutlulukla ve sağlıkla erişebilmek duasıyla. Onun şeyleri gönlünüzce olsun. Cumanız mübarek olsun.

Bu mübarek günde güzel ve özel insanlara en içten dualarımı gönderiyorum. Senin için dua ediyorum ve sizden de dua bekliyorum. Hayırlı cumalar.

Bir cuma duası savur göklere öyle bir dua olsun ki; en büyük acıları safra tebessüme çevirsin. Kalmasın üzgün bir yürek kırılmış bir gönül yüzlerde sevinç, kalplerde nur olsun. Dualarınız kabul, Cumanız mübarek olsun.

Hz. Ademle başlama duamız Hz. İsmaille kesmeyen bıçak, Hz. Nuh ile boğmayan gemi, Hz. İbrahim ile yakmayan ateşledi. Hadi bu cuma gününde öyle bir dua edelim ki; bizim duamız da bizi günahların keskinliğinden, azgın boğucu dalgalarından ve yakan ateşe davetinden korusun. Cennette buluşmamıza vesile olsun. Cumanız Mübarek Olsun Gününüz hayırlı.

Bütün gökkuşağının kapılarına açık olan bu günde sevap heybelerinizi rahmet hazinelerinden bol bol doldurmanız ümidiyle. Bizlere de dua edin. Hayırlı cumalar diliyorum.

Kalbimiz huzura erdiği sürece gönlümüzde ferah yüzümüzde tebessüm eksikleştirecek. Allah iki cihanda da mutlu mesut olmayı nasip etsin. Cumanız mübarek dualarınız kabul olsun.

Hadi gelin bu cumamız küskünlerin barıştığı, dargınlıkların giderildiği, yoksulların doyurulup gözetildiği ve duaların kabul ettiği bir gün olsun. Günümüz bereketli Cumamız hayırlı olsun olsun.

Allah’ım, senin için açılmış elleri, sana bakan bu gönülleri, senin için bükülmüş boyunları, sana yalvaran bu dillerimizi ve sana ulaşan dualarımızı boş çevirme. Amin. Binlerce amin. Cumanız mübarek olsun.

Umutsuz kapıları açılmaz sandığında, Rabbimin kapısı büyüktür,hiç kapanmaz Unutma! Sen hiçbir zaman umudunu yitirme yeter ki, çünkü Rabbim kulunu asla bırakmaz. Dualarda buluşmak dileğiyle. Cumanız mübarek gününüz hayırlara vesile olsun.

Bir hadis-i Şerif’te Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed şöyle buyurmuştur: ‘Üzerine güneşin doğduğu en hayırlı gün Cuma günüdür’ Böylesine hayırlı bir günde hadi gelin birbirimize dua edelim. En güzel duaların sizlerle olması duasıyla. Cumanız mübarek olsun.

Bismillah ile başladığımız bu güzel günde aydın bir gün, neşeli bir yüz, huzurlu bir gönül sizlerle olsun. Gününüz hayırlı ve de kazancınız bereketli olsun. Cumanız mübarek olsun.

Baharda çiçek veren gül, vefası uzunluğunda dost daha güzeldir. Insanlığa özeldir. Bu güzel günde en hayırlı selamlar üzerinize olsun. Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım, bizi kendine hakkıyla kul olmayı nasip et. Kusurlarımızı bağışla. Emanetine sahip çıkacak gücümüz olmadığında bizleri emanetine al. Duamız kabul, cumamız mübarek olsun.

Kalpler Allah’a imanla, gönüller İslam’ın huzuruyla dolsun. Mutluluklar tüm İslam âleminin olsun. Akrabalık bağlarımız daim, dostluklarımız ebedi olsun. Cumamız mübarek olsun.

Allah’ın bu mübarek Cuma günü hatırına bizi senin sevgili kulların arasına al. Zorluklar karşısında sabretmeyi, sahip olduklarımızı düşünüp şükretmeyi nasip et. Dilimizden seni, elimizde Kuranı düşürme. Bizlere sağlık ver, sevdiklerimiz ile bir ve beraber olmayı nasip et. Âmin. Hayırlı Cumalar

Açtığımız eller, dertlerimize çare, hastalıklara deva, gözlerimize ışık, ailemize birlik getirsin, Âmin.

Allah’tan niyaz ederiz ki, bu mübarek gün, en zor zamanları yaşadığımız bu günlerde, bizlerin gelecekten ümitli olmamızı sağlayacak yeni bir döneme girmemize vesile olsun. Umarız ki bu mübarek gün, kurtuluş ve uyanışımızın ilk günü olsun. Âmin, Hayırlı Cumalar.

Yaratanımızı sevenlerden, iman mutluluğuna erenlerden, Resulullah aşkı ile gezenlerden ve cennet ile müjdelenenlerden olmak ümidiyle, hayırlı cumalar.

 Allah affedicidir. Ona el açmaktan ve mağfiret dilemekten geri durmayın. Hayırlı cumalar.

Resimli Cuma Mesajları

Müslümanlar içinden bazıları vardır ki her gün cennet aşkı ile yaşarlar. Ancak bazıları da vardır ki, cennet her gün onların yolunu gözler. Ebedi mutluluk mekanı Cennet’in özlemle beklediği kullar arasında olmak dileğiyle, dualarınız kabul, cumanız mübarek olsun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.