Cuma Mesajları

Cuma Mesajları Haftanın beşinci günü olan Cuma Günü biz müslümanların bayram günü olup Cuma Günleri yapılan ibadetler çok daha fazla önem arz ederler. Cuma Günleri en temiz kıyafetler giyilir ve gerekli ibadetler yerine getirilir. Dinimizde Cuma Gününün hikmetleri oldukça fazladır ve saymakla bitmez. Dinimizde Cuma Günü; perşembe günü güneşin batışı (akşam ezanı) ile başlar, cuma günü ikindi vaktinin bitimiyle sonlanır. Cuma Mesajları Her haftanın beşinci günü cuma günü bayramını kutlayan müslüman alemi için hazırladığımız Cuma Mesajları kategorimizdeki dini mesajları müslüman din kardeşlerinize göndererek onların cumalarını kutlayabilir ve hayır dualarını alabilirsiniz.

Cuma Mesajları

Cuma Mesajları

Cuma bizim bayramımız, en temiz kıyafetlerimizi giyelim, Cumayı kutlamaya camimize gidelim. Ellerimizi açıp Allah’a (c.c.) tüm müminler için duamızı edelim. Cumanız mübarek olsun.

Müminin mümine ettiği dua kabul olur. Din kardeşim gel sen de Cuma secdesine buyur. Dualarımızı edelim namazımızı kılalım. Dua müminin zırhı bunu asla unutmayalım.

Din kardeşlerine küslük yakışmaz. İlk bayramda sulh olmak şarttır. Bak bugün Cuma kardeşim Allah (c.c.) nice kullarını affederken iki mümin küslüğe sığamaz.

Ya rabbim kendimizi bildiğimiz andan itibaren sana kulluk etmemizi, ibadetlerimizi eksiksiz yerine getirebilmemizi, ömrümüzü sağlıkla sıhhatle yolundan ayrılmadan yaşamamızı nasip eyle, ibadetlerimizi kabul eyle. Bizleri nice Cumalarına sağlıkla sıhhatle buluştur inşallah. Cumanız mübarek olsun hayırlara vesile olsun.

Kul sıkışmadan hızır yetişmezmiş. Allahın (c.c.) izniyle bu Cuma günümüzde dualarımız kabul olsun tüm şifa bekleyenleri Allah (c.c.) şafi ismiyle nurlandırsın. Amin.

Cuma ne güzel bayramdır. Semaya açılır gönüllerle birlikte eller önce cemil cümlesine dua edilir en son bizimkilere de denir. Hep iyi şeyler istenir. Zaten Allahmız da (c.c) sadece benden isteyin buyurmuşlardır. Her mümin cumasına yetişsin. Duasını etsin inşallah. Cumanız mübarek olsun.

Mümin müminin derdini anlar, derdine ortak olur. Acısı acısı olur, açlığı açlığı olur. Komşusu açken mümin tok uyuyamaz rahatsız olur. Her Cuma dinini tazelemeye vesile olur. Gelin dinimize sahip çıkalım Cuma vesilesiyle eşe dostu namaza çağıralım. Cumamız mübarek olsun inşallah.

Nasıl evden Ayetel Kürsi okumadan çıkmıyorsak, nasıl darlandım mı Felak Nas ‘a sarılıyor okuyorsak, ruhun arınması için iyi birer mümin olabilmek için Cumamıza gidelim duamızı edelim. Cumanız mübarek olsun hayırlara vesile olsun inşallah.

Allahım (c.c.) şu Cuma günümüzün yüzü suyu hürmetine hastaların ızdırabını dindir şifa veren, ancak ve yalnızca sensin. Sana inandık, sana sığındık. Şifandan gayri başka şifa yoktur. Her nerede varsa hiçbir hastalık izi kalmayacak şekilde şifa ihsan eyle. Cumamız Cuma olsun dualarımız inşallah Allah (c.c.) katında kabul olsun. Hayırlı Cumalar Dilerim.

Dudaklarınızdan dualar, ellerinizden aminler hiç eksik olmasın. Yüzünüz hep gülsün gönlünüz hep iyilikler görsün. Allah (c.c.) dualarınızın her birini kabul etsin. Günahlarınızın her birini bağışlasın. Cumanız mübarek olsun.

Uzun ve sağlıklı bir ömrün olsun. Şu mübarek günde rabbimizin tüm melekleri seni korusun kollasın. Tüm dertlerin son bulsun imanın dünyaları aşsın. Allahım (c.c) korusun, kollasın ve bağışlasın. Cuman mübarek olsun.

Allahım (c.c.) sen bize seni unutturma, sadece dara düşünce hatırlayan kullarından yapma. Seni bir saniye bile unutmayan Allah (c.c.) dostlarına komşu yap bizi. Amin. Cumanız mübarek olsun.

Ya rabbim. Şu ulaştığımız Cuma Günümüzde sana açılan şu aciz ellerimizi, sana dua eden dillerimizi, sana akıtılan gözyaşlarımızı kabul eyle geri çevirme amin. Cumanız mübarek olsun.

Umutsuz olduğumuzu hissettiğimiz anlar vardır hani… Dünya başımıza yıkılır. Rabbimizin umut kapıları sonsuzdur. Biz bu aklımızla anlayamayız. Sen asla umutsuz olma Rabbim var yanında. Hayırlı Cumaların Olsun.

Tıbbın tamam bitti buraya kadar dediği yerde Allah (c.c.) vardır. Hiçbir insan hiçbir insana ömür biçemez bunu iyi bilmek lazımdır. Derdin ne kadar büyük olursa olsun o dertten büyük Allah (c.c.) vardır. Aç ellerini Allah’ a kabul etmediği dua mı vardır? Aşa… Cumanız mübarek olsun.

İslamın şartı beştir. Beşi de kardeştir. İyi bir mümin ol bu beş şarta uy. Cennette peygamber efendimize( s.a.v.) komşu ol inşallah. Cuman mübarek olsun. Nice Cumaların olsun.

Resimli Cuma Mesajları

Cumanız cuma olsun. Edilen her duanız Allah (c.c.) katına ulaşan dua olsun. Ne hasta ne aç ne fakir kalsın. Her müslüman kalpten gülsün inşallah. Cumanız mübarek olsun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.